Rekordowa pierwsza pomoc

Uczniowie sochaczewskiej Szkoły Podstawowej nr 3 w środe 16 pazdziernika wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu resuscytacji.

Wydarzenie jest częścia programu edukacyjnego Ratujemy i uczymy ratować organizowanej przez fundację WOŚP Jurka Owsiaka. Dyrekcja trójki wraz z instruktorami działającymi w  szkole - Krystyną Stańkowską i Zofią Szydełko zaprosili uczniów i rodziców na ten zmasowany pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczniowie mieli za zadanie na fantomach wykonać po dwie serie (jedna seria 2 wdechy i 30 uciśnieć klatki piersiowej) akcji przywracającej wydolność  krążeniowo-oddechową. Pomogali im w tym ich rówieśnicy z 2 Gromady Zuchów z sochaczewskiego hufca. Na salę gimnastyczną trójki wchodziły i wychodziły kolejne klasy, by ustawić się w kolejce do fantomów. W półgodzinnej akcji wzięło w sumie udział kilkaset uczniów szkoły przy ul. H Sawickiej.

Wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej naprawdę przydaje się w życiu, a co ważniejsze, komuś to życie może uratować. Szybka i prawidłowo przeprowadzona akcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku omdlenia, utraty świadomości i bezdechu u poszkodowanego trzykrotnie zwiększa jego szanse na przeżycie. (mf)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy