Rekrutacja do sochaczewskich przedszkoli – dodatkowe kryteria

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rekrutacja do sochaczewskich przedszkoli – dodatkowe kryteria Edukacja sochaczew

Radni miejscy jednogłośnie zatwierdzili kryteria naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o systemie oświaty, gmina ma obowiązek określenia dodatkowych warunków przyjmowania przedszkolaków w sytuacji, gdy rekrutacja oparta na podstawowych, określonych przez ustawę kryteriach, nie przyniesie rozstrzygnięcia.

 

W tym roku po raz drugi nabór do przedszkoli odbywa się w oparciu o znowelizowaną 6 grudnia 2013 r. ustawę o systemie oświaty. Jak wiemy, zgodnie z nowym dokumentem, gmina ma obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolach 5. i 6-latkom. Ale z ustawa przyznaje także od 1 września 2015 r. prawo do wychowania przedszkolnego wszystkim 4-latkom, którego rodzice będą tego chcieli. Przygotowanie dla nich miejsc również obciąża gminę.

 

Z tych powodów 20 marca br. burmistrz Sochaczewa zaproponował radnym przyjęcie uchwały  wprowadzającej w 2015 r. dodatkowe kryteria naboru do naszych przedszkoli publicznych. Przedstawiamy je poniżej wraz z liczbą punktów przyznawanych za spełnienie określonego warunku. Dodajmy, że najwięcej punktów otrzyma dziecko, którego oboje rodzice odprowadzają podatek dochodowy na rzecz miasta Sochaczew (wymagane oświadczenie o odprowadzaniu takiego podatku od każdego z nich):

 

1.       Dziecko, którego rodzice odprowadzają podatek na rzecz Gminy Miasto Sochaczew – 20 pkt

2.       Rodzeństwo dziecka kontynuującego wychowanie przedszkolne w przedszkolu pierwszego wyboru – 16 pkt

3.       Przedszkole wskazane we wniosku jest placówką najbliżej położoną od miejsca zamieszkania dziecka / miejsca pracy jednego z rodziców – 12 pkt

4.       Czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godz. – 10 pkt

5.       Dziecko obojga rodziców pracujących – studiujących w systemie stacjonarnym – z udokumentowanym zatrudnieniem / studiowaniem – 5 pkt

6.       Dziecko uczęszczające wcześniej do Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Sochaczewie – 2 pkt

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
0
punkty za pochodzenie-skąd my to znamy?dzieciak powinien znać co najmniej jeden język obcy,,umieć gotować,obsługiwać pilarkę kątową-i po kłopocie,miejsc wolnych by starczyło (2015-03-28 16:47)
Gosia1Gosia1
0
I jak tu nie wspominać z nostalgią czasów mojego dzieciństwa i nie tylko :-) (2015-03-30 18:21)
robroyrobroy
0
@ Gosia1 -zamiast tworzyć,zachować takie przedszkola ,żłobki torozyebali je,a teraz punkty potrzebne (2015-03-30 19:38)
tadeusztadeusz
0
Panowie Radni czyli te punkty to... jak przetargi inwestycyjne w mieście tylko odwrotnie... Wygrywają dzieci przedsiębiorczych urzędników... Gdzie tu równe traktowanie dzieci... gdzie choćby pozory równego traktowania dzieci i ich rodziców??? (2015-03-30 20:15)
KarollKaroll
0
"kryteria naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego". A jakie są kryteria na pierwszym etapie?

Czy jest w ogóle możliwe, że dojdzie do drugiego etapu? Miejsc w przedszkolach jak na lekarstwo, wiadomo - znajomi mają pierwszeństwo. Więc dla kogo te "kryteria na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego"?

PS. Opisane kryteria powinny być brane pod uwagę przy 1szym etapie. (2015-03-31 09:53)
stawik12stawik12
0
Z tego co czytam to mam wątpliwości , czy umiecie przeprowadzić rekrutacje na tak podstawowym szczeblu , a co to dopiero mówić o remoncie ulicy Staszica. (2015-03-31 10:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy