Relacja z niesamowitej wystawy Marty Goszcz

/ 34 zdjęć
Zdjęcia i foto: Relacja z niesamowitej wystawy Marty Goszcz Sztuki plastyczne sochaczew
+29

12 sierpnia w Galerii Hugo mieszczącej się w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbył się wernisaż intrygującej wystawy dzieł wykonanych przez Martę Goszcz. 

,,Może zacznijmy od tego dlaczego grafiko - tkanina. Może po prostu grafika, a tkanina wplata się sama. Ja jestem grafikiem z wykształcenia i z zamiłowania. Odbijanie wszelkiego rodzaju powierzchni, faktur mnie inspiruje, a tkaniny biorą się stąd, że otoczenie nasycone jest tkaninami. Mój ojciec interesował się sztuką ludową i zawsze w naszym otoczeniu była masa takich haftów czy jakiś tkanin mających ciekawą historię. Dodatkowo jest motyw roślinny, ten świat natury organicznej mnie inspiruje. Sama też robię papiery do swoich prac. Jedna z tych prac, (szaro - niebieska) dedykowana jest mojej babci. Kojarzy mi się właśnie z takimi kolorami, z takim ciepłym klimatem. Każda z tych prac związana jest albo z moją rodziną albo z moim  najbliższym otoczeniem." - tłumaczyła zgromadzonym gościom artystka, Marta Goszcz

Część prac przypominała liście, inne zaś obrazy, wszystkie stworzone z papieru, pięknie wykończone. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka sprawiały wrażenie ceramicznych, a ich subtelność i dokładność wykonania widoczne były już od momentu przekroczenia progu Galerii Hugo. 

Dzisiejsza wystawa była kolejnym dowodem na to, że sztuka potrafi być różnorodna i jednocześnie fascynująca w każdym swoim wydaniu. 


M.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy