Niezwykły spektakl ,,Lata 20, lata 30"- relacja

/ 31 zdjęć
Zdjęcia i foto: Niezwykły spektakl  ,,Lata 20, lata 30"- relacja Sztuki sceniczne sochaczew
+26

Dzisiaj 2 marca w murach Pałacu w Gawłowie odbyło się przedstawienie ,, Lata 20, lata 30".

Spektakl został przygotowany przez niezwykle utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej w Kątach.Pomysłodawczynią i jednocześnie scenarzystką była Sylwia Kotlarska, nauczycielka języka polskiego. W przygotowaniach pomagały również Ewa Osińska oraz Maja Ryż.

Goście zostali powitani przez Izabelę Goryniak prezesa oraz Agnieszkę Oferczak-Ciurę przewodniczącą rady Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza. Zamysł przedstawienia był taki, aby przenieść widownię w czasie o prawie 100 lat. Przepiękne stroje oraz sceneria sprawiły, że już od progu Pałacu czuć było powiew dwudziestolecia międzywojennego. Występ był również dedykowany wszystkim kobietom z okazji zbliżającego się ich święta.

Wykonywane przez młodzież utwory miały tematykę głównie miłosną i związaną z płcią piękną. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki znanych osób m.in. :

- ,,Zimny drań", ,,Sex appeal", ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą" i ,,Baby ach te baby" Eugeniusza Bodo

- ,,Już nie zapomnisz mnie"  Ludwika Starskiego

- ,,Ta ostatnia niedziela" Mieczysława Fogga

- ,,Gdybym był krzakiem" i ,,Wspomnienie" Juliana Tuwima

- ,,Miłość Ci wszystko wybaczy" Hanki Ordonówny


Występ był niezwykle klimatyczny i porywający. Do takiego stopnia, że licznie zgromadzona publiczność nagrodziła uczniów gromkimi brawami na stojąco, a po zakończeniu prosiła o bis. Prośba oczywiście została spełniona, ale pod jednym warunkiem. Na sali zostały rozdane kartki z tekstami wykonywanych dzisiejszego wieczoru piosenek. Goście śpiewali wspólnie z młodzieżą, następnie na scenie odbył się spontaniczny taniec. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny przygotowany już wcześniej poczęstunek.

Przedstawienie ,,Lata 20, lata 30" można zdecydowanie zaliczyć do bardzo udanych. Było zabawnie, porywająco, a momentami nostalgiczne. Miejmy nadzieję, że Ci uczniowie jeszcze nie raz nas zaskoczą, ponieważ wychodzi im to znakomicie.

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy