Relacja z wernisażu wystawy Emilii Zielińskiej

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Relacja z wernisażu wystawy Emilii Zielińskiej  Sztuki plastyczne sochaczew
+8

11 maja w galerii ZeDeK, mieszczącej się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Sochaczewie odbył się wernisaż wystawy młodej, bardzo utalentowanej Emilii Zielińskiej. 


,,Prace, które możecie Państwo dzisiaj oglądać są wykonane głównie suchymi pastelami, ale są również obrazy olejno-akrylowe i rysunki ołówkiem. Obrazy są malowane na podstawie zdjęć członków mojej rodziny. Na niektórych jestem również ja sama. Tło które, widnieje na moich pracach jest nietypowe. Częściowo to wytwór mojej wyobraźni,a częściowo gotowe wzory tkanin."- mówiła nam artystka, Emilia Zielińska.


Emila Zielińska to młoda artystka urodzona w Zgierzu. Ukończyła m.in. studia na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. 

Współpracowała przy animacyjnych projektach m.in. Loving Vincent. Jest autorką ilustracji do książki pt. „Nie pękaj! Bajka o bąbelku z Ożarowa Mazowieckiego”. Od 2016 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, w którym prowadzi zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa w Pracowni Plastycznej „Wytwórnia”.  Na swoim koncie ma także prace malarskie przy polichromii m.in.: kopuły Kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Kościoła p.w. Świętej Trójcy w Piątku, Kościoła p.w. św. Mikołaja Biskupa w Kozłowie Szlacheckim oraz malarsko-projektowe wnętrza kaplicy sióstr Karolanek w Parafii NMP Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi.


M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy