Relacja z wernisażu wystawy APLAUZ

/ 42 zdjęć
Zdjęcia i foto: Relacja z wernisażu wystawy APLAUZ Wystawy, projekty sochaczew
+37

Dziś 8 czerwca w Galerii HUGO mieszczącej się w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbył się wernisaż wystawy APLAUZ, na której zostały zaprezentowane różnorodne dzieła sztuki, od malarstwa poprzez rzeźbiarstwo i tkaniny. 

Od dzisiaj można podziwiać wyjątkowy zbiór obrazów i rzeźb kilkunastu sochaczewskich artystów: śp. Sławomira Burzyńskiego, Barbary Derdy, Karoliny Derdy, Michała Florczaka, Klaudiusza Grabisny, Marcina Hugo-Badera, Barbary Jachimowicz, Jan Korpowskiego, Bartłomieja Kurzei,  Jana Piątkowskiego, Beaty Sałacińskiej, Ryszarda Szatkowskiego, Beaty Szustkiewicz oraz Stanisława Werle.

Podczas wernisażu artyści mieli możliwość przedstawienia swoich prac oraz prywatnej rozmowy z licznie  przybyłymi gośćmi.

,,Dni Sochaczewa nie mogłyby się odbyć bez wystawy sochaczewskich artystów. Tegoroczna wystawa w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zgromadziła sporą liczbę prac, dzieł z kręgu malarstwa, rzeźby, tkaniny. Na wstępie chciałem podziękować Pani Beacie, matce chrzestnej tego wydarzenia oraz Panu Dyrektorowi Muzeum Pawłowi Rozdżestwieńskiemu." - mówił Marcin Hugo Bader, kurator Galerii HUGO

Po zapoznaniu się z pracami, miłośnicy sztuki zostali zaproszeni na wystawę chorągwi, która jest wspaniałym dorobkiem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Dzisiejsza wystawa jest dowodem na to jak wielu utalentowanych artystów mamy w naszym mieście i jak istotne jest promowanie ich dzieł. Aż ciśnie się na język cytat Stanisława Jachowicza:


,,Cudze chwalicie,

Swego nie znacie,

Sami nie wiecie,

Co posiadacie."

M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy