Relacja z wyjazdu integracyjnego do Kutna

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Relacja z wyjazdu integracyjnego do Kutna Imprezy cykliczne sochaczew
+5

Kilka dni temu wraz z rodzinami zastępczymi oraz dziećmi z placówki opiekuńczo wychowawczej w Giżycach wybraliśmy się na wycieczkę do Kutna.


Pierwszym punktem naszej wycieczki był Aquapark, wodne kąpiele.

Dorośli upodobali sobie jacuzzi, a dzieci zdecydowanie bardziej wolały zjeżdżalnie i to te, z których nawet dorośli bali się zjeżdżać (odważniaki:). Ci, którzy nie przepadają za wodnymi atrakcjami spędzili aktywnie czas na kręgielni, zaś Ci najmłodsi cieszyli się zabawą w sali zabaw Jupi Park.

W końcu jednak zgłodnieliśmy i wybraliśmy się na smakowity obiad. Po nim zanurzyliśmy się w historycznych zakamarkach Zamku w Oporowie, gdzie przywitał nas prawdziwy szlachcic zdradzając niejedną z tajemnic Zamku i opowiadając o życiu jego mieszkańców. Na koniec zwiedzania szlachcic był pod takim wrażeniem naszej młodzieży, że każdemu dziecku wręczył dyplom „młodego odkrywcy historii”.

To jednak nie był jeszcze koniec naszej przygody! W pięknych zakamarkach parku zamkowego znalazło się bowiem miejsce na ognisko. Pogoda pomimo swej kapryśności dopisała i w piknikowej atmosferze, wśród rozmów mogliśmy upiec kiełbaski. Na dzieci czekały jeszcze drobne upominki, ale nie za darmo! Każdy musiał zapracować na upominek odgadując wylosowaną zagadkę. Nie zabrakło też zabaw i gier sportowych.

W końcu jednak zmęczenie przeważyło i pełni wrażeń wróciliśmy do Sochaczewa.


Cały wyjazd został zorganizowany w ramach realizowanego przez nasze Stowarzyszenie zadania profilaktyczno-specjalistycznego pn. „ABC emocji w rodzinie” mającego na celu wzmocnienie rodziny oraz wzrost kompetencji wychowawczych rodziców zastępczych i opiekunów. Zadanie to  jest współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.


W jego ramach planujemy jeszcze 4-dniowy wyjazd rekreacyjno - terapeutyczny pod hasłem „MOJA RODZINA”, do Ośrodka Wypoczynkowego Bęsia nad mazurskim jeziorem. Obok atrakcji turystycznych wyjazd ten będzie połączony z cyklem warsztatów:

·       dla rodziców i opiekunów pn. „Emocje kluczem do sukcesu”,

·       wyłącznie dla ojców, gdzie męski punkt widzenia będzie najważniejszy

·       oraz dla dzieci pod hasłem „Moja rodzina – inna nie znaczy gorsza.”

W ramach przedmiotowego projektu warsztaty te będą kontynuowane również stacjonarnie tj. na terenie Sochaczewa we wrześniu i październiku.


Wszystkie rodziny zastępcze zainteresowane udziałem w projekcie zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu: 536 933 077 lub mailowo: stacjadom@onet.pl.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy