Relacja z wystawy ,,FRAGMENTY, RENDERY, FRAKTALE" Andrzeja Rosłańca

/ 31 zdjęć
Zdjęcia i foto: Relacja z wystawy ,,FRAGMENTY, RENDERY, FRAKTALE" Andrzeja Rosłańca Film, fotografia sochaczew
+26

8 lutego 2020 roku w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbył się wernisaż wystawy fotografii i postfotografii  - FRAGMENTY, RENDERY, FRAKTALE autorstwa Andrzeja Rosłańca. W niesamowity sposób zestawione ze sobą prace, opisywały zainteresowania oraz poszukiwania formy wypowiedzi artystycznej autora, wpisując się w dyskurs o współczesnej fotografii.

Zgromadzonych gości jako pierwszy powitał dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Paweł Rozdżestwieński. Następnie głos zabrał autor prac, Andrzej Rosłaniec. Podziękował wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację tego sobotniego wydarzenia, po czym zaprosił do zapoznania się z wystawą jego fotografii przedstawionej w 3 różnych odsłonach/cyklach: Fragmenty, Fraktale oraz Rendery. 

Cykl pt. Fraktale, to prace, w których pierwotny obraz fotograficzny został przetworzony za sprawą programów komputerowych, co było celem samym w sobie. W efekcie tego zabiegu obraz zatracił swoją rzeczywistą realność, sprawiając wręcz wrażenie jakby był własnoręcznie namalowane. 

Cykl pt. Rendery, to prace, w których pierwotny obraz fotograficzny uległ przetworzeniu zachowując jednak pewną realność, rozpoznawalność fotografowanego motywu. Przetworzenie miało na celu służyć wydobyciu z niego istoty rzeczy, czyli podkreśleniu wizualnej formy ekspresji zakodowanej w obrazie

Natomiast cykl pt. Fragmenty przedstawia klasyczną fotografię. Umieszczając te prace pomiędzy Renderami i Fraktalami autor akcentuje zjawisko Fotografii i Postfotografii  i zachęca do dyskusji na temat ustalenia granicy pomiędzy tymi mediami, jeśli w ogóle taka granica jest możliwa do ustalenia.

Andrzej Rosłaniec bardzo chętnie opowiadał zainteresowanym o tym w jaki sposób powstały jego prace oraz dlaczego postanowił pokazać fotografię z nieco innej strony. Uczestnicy mieli również za zadanie odgadnąć, które zdjęcie było wykonane w Sochaczewie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy