Relacja z zakończenia projektu „ABC emocji w rodzinie”

Nasz projekt „ABC emocji w rodzinie” dobiegł końca. Rozpoczęliśmy go wyjazdem do Aquaparku w Kutnie i do Muzeum – Zamek w Oporowie na początku lipca 2018 r. W sierpniu spędziliśmy wspaniałe chwile nad mazurskim jeziorem podczas czterodniowego wyjazd rekreacyjno-terapeutycznego. We wrześniu kontynuowaliśmy cykl warsztatów rozpoczętych podczas sierpniowego wyjazdu tj. „warsztatów dla taty” i „warsztatów dobrego wychowania”.

 

Projekt zakończyliśmy kolejnymi warsztatami dla taty, które odbyły się 24 października 2018 r. i warsztatami dobrego wychowania pod nazwą „Wychowanie przez rozmawianie” w dniu 26 października 2018 r. Tym razem naszą uwagę skupiliśmy na nastolatkach, zaś dla dzieci przygotowaliśmy niespodziankę: spotkanie z Klubem Karate Shotokan i sensei Zbigniewem Pabiszczakiem (4 dan), który nie tylko opowiedział o tej sztuce walki, ale również przeprowadził dla dzieci pokazową lekcję karate.

 

Projekt był współfinansowany ze środków z budżetu Województw Mazowieckiego. Łącznie wzięło w nim udział około 25 rodzin zastępczych, dla który nie tylko była to okazja do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy, ale również do podniesienia swoich kompetencji wychowawczych, budowania relacji w rodzinie i integracji środowiska rodzin zastępczych.

 

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nam zaufali i zdecydowali się wziąć udział w projekcie.

Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim Członkom Stowarzyszenia, bez których pracy i zaangażowania nie byłoby tego projektu  oraz wolontariuszom z Klubu Wolontariatu przy MOPS w Sochaczewie, którzy dzielnie wspierali nas organizując dzieciom atrakcyjne zabawy i opiekując się nimi w trakcie warsztatów. Dziękujemy również Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie za udostępnienie sali na potrzeby warsztatów dla taty oraz życzliwe wsparcie i pomoc, w szczególności przy rekrutacji rodzin do udziału w projekcie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Niepublicznego Anglojęzycznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Sochaczewie, które zawsze z dużą otwartością udostępnia swoje sale na potrzeby organizowanych przez nas warsztatów dobrego wychowania.

Dziękujemy również Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie za udostępnienie sali gimnastycznej i świetlicy oraz Klubowi Karate Shotokan za wspólny trening i rozbudzanie dziecięcych pasji sportowych.

Choć projekt „ABC emocji w rodzinie” dobiegł końca, już planujemy następne przedsięwzięcia, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony.  

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy