Relacja z Zakończenia Sezonu Motoryzacyjnego w Gawłowie

/ 70 zdjęć
Zdjęcia i foto: Relacja z Zakończenia Sezonu Motoryzacyjnego w Gawłowie Rekreacja sochaczew
+65

W niedzielę, 22 września przy Pałacu w Gawłowie odbyło się oficjalne zakończenie sezonu motoryzacyjnego. Wydarzenie to, nie tylko miało charakter motoryzacyjny, ale również charytatywny. W trakcie spotkania zbierane były środki finansowe przeznaczone dla dzieci z Domu Dziecka w Giżycach.

W niedzielę teren przy Pałacu w Gawłowie zapełnił się mnóstwem klasycznych samochodów. W wydarzeniu brało udział około 200 aut i prawie 50 motocykli z całej Polski. Stowarzyszenie Sochaczewskie Fiaty 126p zadbało o to, żeby żaden uczestnik się tego dnia nie nudził. Odbyły się m.in konkursy:

- ,,10 pytań"  - zwyciężył 13 - letni Marcel Wrzecian;

- ,,dobrze kręcę" - Walery Łoziński;

- ,,puzzle" - wygrała 9 - letnia Dominika Hawryszko;

- ,,spacer motocyklisty" - zwyciężył Przemysław Zwoliński

- ,,na najładniejsze auto". W tym konkursie sędzią był Zbigniew Gerasik, właściciel Pałacu w Gawłowie. Zwycięzcą okazał się być Cadillac Deville, którego właścicielem jest Wałęka Grzegorz.

Oczywiście nie zabrakło stoisk gastronomicznych oraz wielu atrakcji dla dzieci. Punktem kulminacyjnym był rajd turystyczny ulicami Sochaczewa, podczas którego zawodnicy mieli nie lada zadanie. W trakcie przejazdu musieli odpowiedzieć na szereg różnorodnych pytań, które były odpowiednio punktowane. Im większa ilość zdobytych punktów, tym większa szansa nagrody i to nie byle jakiej. Puchary, bo o nich mowa zostały wykonane osobiście przez członków Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126p z różnych części samochodowych. Niektóre elementy były ruchome co sprawiało, że każdy z nich był niepowtarzalny. Ostateczne wyniki rajdu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Michał Żurawski

II miejsce Grzegorz Koper

III Joanna Wolińska

Warto również zaznaczyć, że imprezie przyświecał szczytny cel i przez cały dzień zbierano fundusze na dzieci z Domu Dziecka w Giżycach. W związku z tym Stowarzyszenie otrzymało na koniec dnia ogromne podziękowania za inicjatywę organizacji zbiórki od przedstawicieli Placówki.

,,Jestem niesamowicie zadowolony z dzisiejszej frekwencji, jak również z tego, że udało nam się przy okazji pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Giżycach. Jest to dowód na to jak niewiele potrzeba, aby dać komuś odrobinę radości (...) Impreza została zorganizowana w bardzo krótkim czasie, co uważam za naprawdę duży sukces. Nie stygniemy i planujemy już kolejne wydarzenie, tym razem będzie to XVIII Ogólnopolski Zlot Fiata 126p, który odbędzie się w dniach 12 - 18 sierpień 2021 r."- mówił członek Stowarzyszenia, Paweł Piątek.

M.

   0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy