Remont Chodakowskiej od poniedziałku

/ 12 komentarzy

Dziś Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał spółce Drogomex, która wygrała przetarg na realizację inwestycji, plac budowy. W najbliższy poniedziałek 11 września ruszyć ma remont ulicy Chodakowskiej na całej długości od skrzyżowania z ulicą Wyszogrodzką do ronda Jana Pawła II.

 

Remont leżącej w ciągu drogi 705 ulicy Chodakowskiej kosztować ma Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich 3 mln 69,5 tysiąca złotych. Tyle zażyczył sobie wykonawca, który wygrał przetarg, czyli Drogomex sp. z o.o. I była to oczywiście kwota najniższa, przykładowo znana z realizacji w Sochaczewie firma Strabag chciała za Chodakowską 4,2 miliona złotych.

Zakres prac jest spory, dlatego mimo dość krótkiego odcinka do remontu, bo mówimy o 640 metrach, przewidziany umową termin zakończenia robót to 30 listopada br. Wykonawca będzie musiał wybudować kanalizację deszczową, wybudować nowe wjazdy do posesji, zatoki autobusowe, ustawić wiaty, przebudować skrzyżowania z ulicami Pocztową i Włókienniczą, przebudować sieć elektroenergetyczną.

Chodakowska po remoncie przed rondem Jana Pawła II ma się rozszerzać, ale sama jezdnia zwęzi się do 7 metrów. Po obu stronach ulicy wyłożone zostaną nowe chodniki z kostki brukowej. Niestety, zgodnie z wykonanym na zlecenie Urzędu Miasta projektem, to w brukowym chodniku powstanie jednostronna ścieżka rowerowa, piszemy niestety, gdyż rowerzyści zdecydowanie wolą jeździć po asfalcie niż po kostce. Na szczęście, w przeciwieństwie do nieudanej ścieżki na Staszica, ta wzdłuż Chodakowskiej będzie dwukierunkowa i szeroka na 2 metry.

Poza wykonaniem projektu, Urząd Miasta „dokłada” się też do inwestycji finansując nowe, energooszczędne oświetlenie Chodakowskiej. Drogę oświetlać ma 19 ledowych lamp. Ratusz zapłaci za ich zakup i montaż 140 tysięcy złotych.

Mieszkańcy nadal mają wątpliwości, dlaczego remontowana jest znajdująca się w dość dobrym stanie Chodakowska, a nie dziurawa Chopina. MZDW tłumaczy taki harmonogram logiką dosłownej kolejności ulic. Zaczęto od Wyszogrodzkiej, teraz Chodakowska, a jak się wszystko dobrze ułoży, w przyszłym roku Chopina.

Nie znamy jeszcze szczegółów organizacji ruchu w tym rejonie w czasie remontu. Pierwsze prace wykonywane będą na poboczach drogi i prawdopodobnie nie utrudnią jazdy kierowców, jednak w późniejszych etapach realizacji inwestycji z korkami w Chodakowie liczyć się trzeba.

 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (12)

Chrust Chrust
+3

Najlepszy z możliwych terminów biorąc pod uwagę że zaczął się rok szkolny , a dojazd do szkoły i przedszkola jest tylko i wyłącznie od ul. Chodakowskiej.

Brawo Wy 

(2017-09-07 13:06)
lukasz-majewskilukasz-majewski
+1

kolego, a jakiś objazd? Trojanowska tez w remocie i jakoś trzeba sobie radzić. Od niedawna mieszkam w Socho, ale jak trzeba objechać to najlepiej posiłkować się Yanosikiem

(2017-09-07 17:42)
ksymena-idczakksymena-idczak
0

będę do rodziny jechac, na Chodakowie mieszkają. Może faktycznie Yanosik jakoś to ogarnie

(2017-09-07 19:54)
DemaDema
0

Faktem jest to że nasze misato do pewnego czasu prowadziło bardzo mało romontow. 

teraz coś się zmieniło 

-Ul stasica 

-rondo w chodakowie 

- most nad bzurą

teraz:

-most nad pisią 

-trojanowska

-i chodakowska 

tylko nie rozumiem czemu, te trzy remonty są prowadzone w jednym czasie. 

(2017-09-08 08:31)
Chrust Chrust
+1

Tam nie ma możliwości dojechania do szkoły i przedszkola z innej strony , żaden Yanosik tego nie ogarnie :(

(2017-09-08 08:47)
SieciechSieciech
+1

Drogę remontują, no tragedia po prostu. Jak sie z dzieckiem przejdziesz kawałek to Ci się nic nie stanie ;)

(2017-09-08 18:30)
rafal-wojnowskirafal-wojnowski
0

Zamiast Chodakowskiej to lepiej jakby Kąty odnowić. Od świateł do końca. Ta droga woła o pomstę do nieba. Same dziury. Nie da się normalnie jechać.

(2017-09-11 07:26)
proriderprorider
+2

Właśnie drwale wkroczyli do akcji ,będzie się działo:)

(2017-09-12 14:39)
jarljarl
0

Road in the hell :) 

Czekam na rozwój dyskusji. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na przeciwnikach magistratu i zapewnią oni ciekawą lekturę w komentarzach. Nic tak nie poprawia humoru jak zacietrzewieni hejterzy ubolewający nad każdym remontem (jednocześnie ujadający, że nic się w mieście nie dzieje :) ) 

 

(2017-09-13 20:02)
Mecenas39Mecenas39
0

Nie remontują - źle , remontują - też źle. Ludzie wy się zdecydujcie czego właściwie chcecie,nie rozumię tego jaki macie problem żeby przyprowadzić dziecko do szkoły lub przedszkola z buta. Za moich czasów dzieci chodziły z buta do szkoły i nie było problemu , a teraz jak Księżniczka albo Książe zrobi pare kroków to co się stanie - świat się zawali?

(2017-09-14 07:49)
GRACEGRACE
0

A kiedy planowany remont ul. Chopina?

Już strach jeździć, żeby czegoś nie urwać.

Chyba muszę wystawić rachunek za naprawę auta Panu Burmistrzowi.

(2017-09-14 14:35)
gajgaj
0

Jarl. Też jestem ciekaw dyskusji i w jakim kierunku się potoczy. Wiesz. - To zdanie jest dla mnie niejasne. "Mam nadzieję, że nie zawiodę się na przeciwnikach magistratu i zapewnią oni ciekawą lekturę w komentarzach." Tzn. Chodzi konkretnie o to jak rozpoznać przeciwnika, a jak zwolennika Magistratu? Czy zwolennik jest z automatu promiejski? Czy przeciwnik jest antymiejski? Pytam dlatego, bo często, czytając komentarze jestem zagubiony i nie potrafję rozpoznać tych polaryzacji. Czy ten kto pisze promiejsko zawsze będzie przeciwnikiem? Czy może głosem w dyskusji. Podobnie ten kto pisze promagistracko. Czy tożsame jest dobro Magistratu z dobrem Miasta? A jeśli nie, to jak to rozpoznać. Pytam Ciebie, bo w Twoim głosie jest tyle pewności. Tylko człowiek który z całą pewnością wie, co jest dobre a co złe, może ośmielać się tak pisać.

(2017-09-14 19:14)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy