Remont Chopina - nie wszystkie nowości dobre dla pieszych

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Remont Chopina - nie wszystkie nowości dobre dla pieszych  Interwencje i pomoc sochaczew

Remont ulicy Chopina to długo wyczekiwana inwestycja. Prace trwają od początku roku, a mieszkańcy powoli mogą widzieć już ostateczny wygląd odnowionej ulicy.


Remont Chopina to gruntowne prace, które obejmują przebudowę nawierzchni, chodników, utworzenie ścieżki rowerowej po obu stronach jezdni a także infrastruktura podziemna i kanalizacja. Droga zyska także nowe oświetlenie, które już widoczne jest przy ulicy. Koszt całej inwestycji to 10,8 mln zł a odcinek jaki ulega zmianie to fragment od Kistek do ronda w Chodakowie. Jest to inwestycja, którą nadzoruje Mazowiecki Zarząd Dróg. 


Jednak nie wszystkie udogodnienia związane z nową ulicą sprzyjają każdemu uczestnikowi drogi. Kierowcy z pewnością będą zadowoleni, jednak piesi mają pewne obawy związane z użytkowaniem chodnika. Szczególnie dotyczy to zbiegu ulicy Chopina oraz Królewskiej. 


Jak informuje nas czytelniczka  - Ulicy Chopina i Królewska. Na nowej, remontowanej drodze postawili na środku chodnika słup z transformatorem i wystającymi skrzynkami na wysokości twarzy, nie jest możliwe przejście po chodniku z wózkiem. 


Obawa mieszkańców to przede wszystkim bezpieczeństwo. Piesi będą musieli uważać na głowy a osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich oraz matki z wózkami dziecięcymi będą wychodzić na jezdnię. Szkoda, że nowo powstające obiekty nie są dostosowane do każdej grupy użytkowników. Skrzynki przeniesione wyżej nie rozwiążą niestety problemu ominięcia przeszkody matkom i osobom na wózkach inwalidzkich. 


 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

GąsiorGąsior
+1
Zbędna inwestycja, która pozbawiłą miasto wielu pięknych drzew. Można było drogę tylko trochę poprawić. (2019-07-21 18:20)
gajgaj
+1
Ludzie nie ceną drzew.

Gdyby zrozumieli że żywe drzewo jest bezcenne.

Tymczasem patrząc na nie, widzą drewno.

To tak jakby patrząc na drogi samochód dostrzegać tylko złom.Te skrzynki na słupie, wiszące kilkadziesiąt centymetrów nad wąskim chodnikiem, to mastersztyk sztuki projektowej. ;) (2019-07-21 20:05)
Mecenas39Mecenas39
0
Czyli jak zwykle. Będzie uroczyste otwarcie w otoczce " Najważniejszych Osobistości" a za tydzien no góra miesiąc zacznie się przestawianie słupa ze względu na zbyt wąski chodnik. Ludzie muszą mieć zajęcie przez cały czas. A tak na marginesie czy któryś remont ulic w naszym mieście obył się bez poprawek po oddaniu do użytkowania. (2019-07-22 08:06)
Mecenas39Mecenas39
0
Do " Gąsior" masz racię z tymi drzewami. Wystarczyło wyciąć tylko te chore , ale po co chodzić i oglądać lepiej wszystko pod piłę . Pozdrowienia dla Inspektorów Ochrony Środowiska. (2019-07-22 08:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy