Remont mostu: co nas jeszcze czeka?

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Remont mostu: co nas jeszcze czeka? Inwestycje sochaczew

Jesteśmy na pierwszym etapie prac remontowych na moście. Czekają nas jeszcze trzy, a po nic frezowanie i układanie nowego asfaltu. Każdy z etapów ma trwać od 4 do 5 tygodni. Przedstawiamy harmonogram prac remontowych wykonywanych przez firmę Strabag w ciągu ulicy Płockiej, o który poprosiliśmy Urząd Miejski w Sochaczewie.


To jedna z poważniejszych inwestycji drogowych wykonywanych na zlecenie Urzędu Miasta. Realizuje ją firma Strabag. W związku z wprowadzonym na strategicznym sochaczewskim moście ruchem wahadłowym, tudzież weekendowym całkowitym zamykaniem mostu, podróżowanie po mieście jest utrudnione. Kierowcy ciekawi są, jak długo potrwa remont, w jaki sposób będzie realizowany. Przedstawiamy harmonogram prac remontowych w ciągu ulicy Płockiej, którą na naszą prośbę przesłał nam rzecznik prasowy burmistrza Piotr Kierzkowski:


Zadanie Przebudowa dróg dojazdowych do mostu na rzece Bzurze w ciągu ul. Płockiej w Sochaczewie wraz z remontem mostu, podzielone jest na dwa obszary prac:


I obszar – obiekt mostowy: na moście prowadzone są prace związane z wymianą łożysk, remontem całej konstrukcji (prace na obiekcie będą trwały przez cały okres remontu).

II obszar – ulica Płocka od ul. Wyszyńskiego do ul. Gawłowskiej: na tym terenie prowadzone są prace ziemne, brukarskie, elektryczne, drogowe. Ten obszar został podzielony na IV etapy:

I etap – strona północna od ul. Kardynała Wyszyńskiego – odcinek o długości 300 m (łącznie z mostem) – prace brukarskie, prace elektryczne, prace ziemne;

II etap – strona północna odcinek od mostu do ul. Gawłowskiej (łącznie z mostem) – prace brukarskie, prace elektryczne, prace ziemne;

III etap – strona południowa odcinek od pl. Świętego Dominika do ulicy Rozlazłowskiej (łącznie z mostem)– prace brukarskie, prace elektryczne, prace ziemne;

IV etap – strona południowa odcinek od Mostu do ulicy Gawłowskiej (łącznie z mostem)- prace brukarskie, prace elektryczne, prace ziemne.

Czas realizacji każdego z etapów to od 4 do 5 tygodni. Po wykonaniu wszystkich prac w I i II obszarze wykonawca przeprowadzi prace drogowe (frezowanie starej nawierzchni, ułożenie nowej warstwy asfaltu).


figa


foto Wiktor Wachowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

Janusz01Janusz01
0
Uczepiliście się tego mostu jak rzep psiego ogona. Taki remont musi potrwać i trzeba jakoś to przetrwać. Oby był zrobiony dobrze anie tak jak ruiny zamku. (2016-07-14 07:54)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Rozumiem, że pewnie leży Pan sobie teraz na plaży. Samochodu Pan nie ma, po mieście pewnie jeździ rowerem i nigdy przez most, stąd tak głębokie przemyślenia :) (2016-07-14 09:29)
Janusz01Janusz01
0
Ten pan ze zdjęcia powinien płacić podatek od gruntu który zajmuje. Proponuję przesiąść się na rower na czas remontu i nie marudzić bo to niczego nie przyspieszy albo zrobić to co ten pan ze zdjęcia. (2016-07-14 11:01)
robroyrobroy
0
a ja dzisiaj widziałem na moście 2 (dwóch) pracowników firmy Strabag !! (2016-07-14 18:04)
robroyrobroy
0
raport nr 2-dzisiaj trzykrotnie przejeżdżałem nie było ani jednego (był jeden w koparce nieruchomej)jutro następny meldunek z etapu budowy mostu,dziękuję za uwagę (2016-07-15 16:37)
robroyrobroy
0
w poniedziałek tyle pracowników Strabagu było na moście! chyba kasjerka wypłatę przywiozła (2016-07-19 06:28)
dragon36dragon36
0
a czy to robia pracownicy strabargu czy podwykonawca? w tym tempie to most otwarcie z księdzem na czele rok 2020 (2016-07-19 09:35)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy