Remont mostu - czyli o wadliwej organizacji ruchu

/ 14 komentarzy
Zdjęcia i foto: Remont mostu - czyli o wadliwej organizacji ruchu Interwencje i pomoc sochaczew

Od kilku dni mamy piękna katastrofę związaną z przebudową mostu. Dodatkowo kłopoty te dotykają nie tylko mieszkańców "zza Bzury",  ale paraliżują całe miasto poprzez permanentne zatarasowanie ulicy Warszawskiej na odcinku od 600-lecia do Pl. Kościuszki. W związku z tym, że jak widać pomysły władzy na organizację ruchu okazały się fatalne,  mam propozycję na rozwiązanie problemu.

1) W trybie natychmiastowym uzgodnić z MZDW otworzenie poprzez tymczasowy przejazd  przez dawne rondo "przy Licealnej" czyli dopuścić ruch z ulicy Piłsudskiego w Towarową.  Ewentualnie otworzyć przejazd z Piłsudskiego  do ulicy Botanicznej  i następnie  Sienkiewicza. 

Dodatkowo w trybie pilnym zmienić pierwszeństwo na skrzyżowaniu 15. Sierpnia - Traugutta, bo dzisiaj pierwszeństwo ma ślepa ulica Licealna KURIOZUM !!

Uzasadnienie:   Mieszkańcy podróżujący dawniej ulicą Piłsudskiego  i  Towarową  skierowani są na teraz na ulicę Warszawską i skrzyżowanie  z Traugutta lub z "1 maja"  dobijając ten newralgiczny punkt miasta.   Objazd ulicami Ziemowita lub Hanki Sawickiej jest IGNOROWANY przez kierowców,   bo wyjazd z tych ulic w lewo w stronę ulicy 15 sierpnia jest "trudny",  gdy na Traugutta mamy  ciąg aut w obie strony. Dodatkowo powrót autobusów na ciąg Piłsudskiego - Towarowa odciąży ulice 15 sierpnia, Łuszczewskich i Traugutta które obecnie korkują się równie skutecznie.

2)  Wprowadzić ZAKAZ WJAZDU samochodów osobowych i ciężarowych na most oraz na ulicę Płocką od skrzyżowania z Gawłowską i Warszawską  do skrzyżowania ze Staszica (obie w stronę mostu).

  Uzasadnienie:  Gdy sobie nie radzimy to robimy mniejsze zło i poprawiamy komunikacje jak największej liczbie mieszkańców. 

3)  Wprowadzenie SZYBKIEJ i SKUTECZNEJ bezpłatnej komunikacji autobusowej kursującej co 10 minut na trasie :

a) Gawłów-Szpital - Most- PKP

b) Kąty  - Most -  600 lecia (Kaufland/Trojanowska)

z opcją przesiadki na przystanku Pl. Kościuszki

Efekt:

- linie autobusowe jadące mostem nie zostaną sparaliżowane rozkładowo, tak  jak dzieje się obecnie, a co z kolei odbija się na jakości całej komunikacji w mieście (problem na linii 3A uderza np w Chodaków)

- czas przejazdu na odcinku np Szpital - Kaufland wspomnianymi liniami dodatkowymi będzie i tak krótszy niż samochodem.

 - dodatkowo zmiana ta spowoduje porzucenie samochodów w celu dojazdu do centrum miasta (obecnie autobusy stoją 40 minut w korkach i nie są alternatywą).  Być może w przyszłości cześć mieszkańców na stałe porzuci samochody (efekt poprawiający stan transportu miejskiego)

- dla osób jadących z miejsc pozbawionych w/w linii i  komunikacji miejskiej należy wytyczyć  parking w pobliżu przystanku autobusu np w okolicach szpitala.  Tak by mogli dojechać do miejsca gdzie wsiądą do szybkiego autobusu a samochód pozostawią "zza Bzurą"  (Takie P+R wymuszone sytuacją)

- osoby które muszą dostać się samochodem przez Bzurę skierować z Gawłowskiej w stronę obwodnicy,   przy okazji możną też wyłączyć sygnalizację  na skrzyżowaniu Gawłowska/Płocka bo przy nakazie skrętu w prawo spowoduje to i tak  płynny wyjazd z Gawłowskiej do obwodnicy a więc odkorkuje  Gawłowską.

-  Przejazd obwodnicą od Gawłowskiej do Traugutta  (np przy Reymonta) zajmuje 10 minut i 7km. !!!

-  ulica Traugutta i Staszica zostaną dodatkowo  odblokowane od pojazdów skręcających (zakaz wjazdu na most).  Można wiec wyłączyć jedna fazę świateł i zmienić czas pozostałych  co  upłynni przejazd dla innych kierunków.

Szanowny Panie Burmistrzu i Droga Rado Miasta czas działać. 


PS: Absurd z ulic związany z remontem ronda.

Nie wiem, kto robił organizację ruchu,  ale  DLACZEGO do diaska nie zmieniono pierwszeństwa na skrzyżowaniu 15. Sierpnia z Licealna/Traugutta.  Absurdem jest iż obecnie pierwszeństwo na tym korkującym się skrzyżowaniu,  mają pojazdy jadące ulicą Licealną (która jest ślepa), podczas gdy prosta zmiana pierwszeństwa dla  jadących 15. Sierpnia w Traugutta,  spowodowałoby całkowite zlikwidowanie zatorów na tym skrzyżowaniu. 

Myśleć!!!

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (14)

robbo2krobbo2k
0
Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale przed otworzeniem ronda na licealnej zamknięta będzie ulica Piłsudskiego od Warszawskiej do Olimpijskiej.

Informacja Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:
Zgodnie z harmonogramem postępują prace przy rozbudowie odc. drogi woj.nr 705 w Sochaczewie. Wykonawca – firma Skanska S.A. realizuje przebudowę dwóch skrzyżowań: ul. Licealnej i Piłsudskiego wraz z przebudową odc. linii kolejki wąskotorowej oraz Wyszogrodzkiej i Chodakowskiej. Koszt inwestycji to kwota 7 671 884 zł. Prace powinny zostać zakończone do 30 września b.r.
Celem inwestycji jest dostosowanie drogi do parametrów technicznych i użytkowych odpowiadającym klasie technicznej drogi „G” a co za tym idzie poprawa poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy zmotoryzowanych jak i pieszych użytkowników drogi oraz stworzenie nowego i uporządkowanie istniejącego systemu odwodnienia powierzchniowego skrzyżowania i terenów sąsiadujących.
Niebawem rozpocznie się również remont nawierzchni jezdni ul. Piłsudskiego na odc. od ul. Warszawskiej do ul. Olimpijskiej oraz remont chodnika w ciągu ul. Piłsudskiego na odc. od ul. Warszawskiej do ul. 1 Maja. Czas realizacji zadania –koniec lipca. (2016-06-02 22:57)
KatiDudiKatiDudi
+1
Pomysł z autobusami był przez nas zaproponowany w petycji i jeszcze wcześniej skierowaliśmy taką prośbę do Pana v-ce Burmistrza Dobrowolskiego, który odpowiedział nam: Idźcie do Starostwa, to ono jest odpowiedzialne za komunikację. My mamy chodzić, rozumiecie to? Bo ja nie. (2016-06-03 11:49)
anapalanapal
0
jak myślicie czy ktoś z władz mieszka "za mostem"? Ciekawe jak podoba im sie ten super pomysł? a może maja jakieś przywileje? (2016-06-03 12:03)
dragon36dragon36
0
za mostem mieszka jeden z burmistrzów, jeden w centrum, kolejny poza miastem. (2016-06-03 12:57)
NastroNastro
0
Łooo matko !!! Ilu tych burmistrzów naliczyłeś :-) (2016-06-03 13:10)
tadeusztadeusz
0
Nazwanie ''wadliwym'' organizację robót drogowych na terenie miasta w obecnej sytuacji uważam że jest to zbyt łagodne sformułowanie...
Burmistrz podjął się razem z całą rzeszą swoich ślepych i głuchych na potrzeby ludzi urzędników podjął się ciężaru pracy... pracy na rzecz społeczności miasta... ich praca (urzędników) ma powodować że mieszkańcom powinno żyć się wygodniej w Sochaczewie... Jednak pokazując na każdym kroku urzędniczy brak kompetencji... nieumiejętność dbania o interesy wszystkich mieszkańców... spychanie po za margines społeczny miejskiej opozycji którą w obecnym stanie władzy urzędnicza machina powiązań politycznych całkowicie usunęła, zabierając im możliwość jakiegokolwiek wpływu.. i kontroli poczynań obecnej władzy, jej niekorzystnych działań bardzo źle wpływających na całą społeczność wszystkich mieszkańców, spowoduje w swoich skutkach całkowity paraliż... Za nasze pieniądze wydawana miejska gazeta i tak będzie siała propagandę sukcesów władzy szukając po za magistratem winnych tej katastrofy... zupełnie nie przejmując się faktem że codziennie to my wszyscy płacimy w sumie ogromne koszty za brak wyobraźni i brak troski o mieszkańców... i ich codzienne życie...
(2016-06-03 13:54)
wojciech-lomnicwojciech-lomnic
0
Może Gmina Sochaczew, w któej są tanie działki pobuduje most na Bzurze? Czas bracia wydać trochę pieniążków, a nie tylko żerować na mieście. A może za darmo powozi nas wasza forma z Grodziska Mazowieckiego? (2016-06-03 15:03)
BehemotBehemot
0
@wojciech-lomnic po drugiej stronie mieszkają nie tylko mieszkańcy gminy Sochaczew. (2016-06-03 15:44)
robbo2krobbo2k
0
Panie Wojciechu idac Pana logiką mieszkańcy miasta powinni płacić przy każdym wyjeździe z miasta, bo prawie każdy kierunek przebiega przez gminę wiejska Sochaczew. Przypominam iz oba mosty na Bzurze powstały za pieniądze Państwa obecnie GDDKiA i miasto Sochaczew nie wybudowało ani mostu na Płockiej ani na obwodnicy.

Przypominam iż w granicach miasta jest połowa Kuznocina oraz Gawłowska włącznie z pałacem w Gawłowie w tym całe osiedle kwiatowcyh ulic w Karwowie.(2016-06-03 16:02)
robbo2krobbo2k
0
Dodatkowo to urzędnik miasta zaopiniował pozytywnie organizacje ruchu dla przebudowy ronda przy licealnej.

Warto też nie być hipokrytą i nie wypierać się problemów z drogami powiatowymi Staszica i wojewódzkimi "Piłsudskiego" a jednocześnie chwalić się w kampanii wyborczej mostem w Trojanowie. Droga rowerową na Staszica.

Zapewne most w czasie remontu na Pisi ... to marszałek niedobry zamknie. Ale jak powstanie to śmiało w kampanii się dopisze do sukcesu burmistrza. Remont mostu w ciągu Żyrardowskiej nad PKP tez sukces władz miasta .... a wiadukt jednak marszałka. (2016-06-03 16:17)
mklukaszmklukasz
+1
Wystarczy żeby ruch był w dzień kierowany ręcznie, już sporo to pomoże. Nie rozumiem dlaczego jest zakaz skrętu w ul. Rozlazłowską? Ilość aut tam udających się nie jest jakaś wielka, a lewo skręt dość długi. Ale najbardziej wkurza "szybkość" prac.. bo jak by jeszcze było widać że coś się dzieje.. a nie 6 robotników, z tego 4 gapi się jak Bzura płynie. (2016-06-05 09:48)
robbo2krobbo2k
0
Kłopoty z rondem przy licealnej będą prawdopodobnie dłuższe. Przy budowie kanalizacji znaleziono niezinwentaryzowany ciągi kablowe. W związku z tym wykonawca opuścił budowę. Trwa odszukanie właściciela.

Wiwat.... inwentaryzacja (2016-06-06 09:00)
robroyrobroy
0
@robbo2k znaleziono w jednym miejscu to w innym nie można pracować? a dziabnąć koparką po kablu i szybko się właściciel znajdzie! może to tajna linia Berlin -Moskwa ? tak naprawdę to firma obsługuje dwa ronda-na licealnej i w Chodakowie,trochę tu,trochę tam... (2016-06-06 09:36)
sochaczewzoosochaczewzoo
0
nie przesadzajmy że dla jednego osiedla wybuduje się most za kilka baniek...... ktoś to kupił tam działkę chyba liczył się z tym że " zawsze" jest mniejszy bądź większy korek. Najpierw jest narzekanie że są dziury teraz że są remonty. Fakt jest ich za dużo w jednym czasie ale wynika to z tego że budżet jest na ten rok, a mogło go nie być na przyszły. (2016-06-06 11:46)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy