Remont Trojanowskiej: o utrudnieniach i o dziwnym placu

/ 25 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Remont Trojanowskiej: o utrudnieniach i o dziwnym placu Inwestycje sochaczew


Trochę o utrudnieniach

Zarząd Powiatu poinformował dziś, że związku z trwającymi pracami dotyczącymi przebudowy przepustu w ciągu ul. Trojanowskiej i znacznym podniesieniem się wód, dziś o 17.00 całkowicie zamknięty zostanie odcinek drogi  od skrzyżowania z ul. Okrężną przed przejazdem kolejowym do skrzyżowania z ul. Łąkową. Droga na tym fragmencie zamknięta będzie do odwołania. Ruch lokalny na tym odcinku odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach, tj. po terenie budowy.

 

Trochę o dziwnym placu

Czytelnicy zwrócili nam uwagę na dziwny, bo ogromny, plac brukowy przed Luxem. Jego rozmiar jest faktycznie wręcz absurdalny, bo przecież nikomu i niczemu nie służy, no chyba że spółdzielnia ma w planach stawanie kawiarnianego ogródka, ale z tego, co wiemy, nie ma. Ów plac dziwi tym bardziej, że pozbawił on sklepu, a jeszcze ściślej jego klientów, miejsc postojowych, o które tak ciężko w całym mieście. No cóż, ktoś ten projekt zrobił i ktoś go klepnął do realizacji.

 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (25)

Mieszkaniec TrojanowskaMieszkaniec Trojanowska
0

Utrudnienia i wszechobecny bałagan, brak oznakowania, poprzewalane znaki drogowe i zapory. W przyszłych pasach zieleni gruz z kostki brukowej, butelki plastikowe po napojach chłodzących i szklane po napojach wzmacniających przysypane cienką warstwą czarnoziemu. Co nato władze miasta zachęcające do segregacji śmieci. Czy wiecie że ścieżka rowerowa będzie namalowana najezdni?. Kasy za mało i tylko na farbę starczyło - oby wodoodporną. Nie wierzcie w to co słyszycie w radiu. Na początku mówili jak to będzie dobrze - 3 etapy.  1 etap miał być zakończony do końca lipca a nie widać końca robót .                                                                          

(2017-08-22 16:52)
TROJAN1TROJAN1
0

Plac to jeszcze nic dziwnego na tej ulicy, cała lewa strona Trojanowskiej to dopiero ewenement. Zaczyna się od podwyższenia na  przystanku autobusowym przed ogródkami, a może to trybuna będzie. Skrzyżowanie z Okrężną, celowo zwężone, bo tak Unia nakazała, ale czy Unia wiedziała że autobusy wyjeżdżają tamtendy z zajezdni?. Zalany olejem krawężnik na skrzyżowaniu. Wymienią jak asfalt zaleją.  Pas zieleni 2,5 metra od jezdni, potem chodnik 2,5metra i znowu pas zieleni 2 metry a ścieżka rowerowa na jezdni. Chyba na żłość mieszkańcom, aby zmuszeni byli do trzymania samochodów na posesjach, bo na ścieżce rowerowej stać nie wolno.

(2017-08-22 17:23)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0

Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle. Czasami mam wrażenie, że żyjemy w jakimś Trójkącie Bermudzkim, w którym dobre pomysły i porządne wykonanie giną gdzieś i nikt nie wie gdzie.

(2017-08-23 08:51)
marcpromarcpro
0

Może teraz parking będzie na chodniku.

(2017-08-23 09:21)
pawlipawli
0

Akurat ścieżka rowerowa na jezdni( poprawnie oznakowana) to jest zdecydowanie lepsze wyjście,niż takie coś jak jest na Staszica.W Warszawie są takie ścieżki na ulicy odpowiednio oznakowane i jakoś nie ma problemu.Sporo jeźdżę rowerem i osobiście bardziej wolę jechać po ulicy niż po czymś takim jak na Staszica.Wg. mnie najlepsza jest ścieżka przez most.

(2017-08-23 09:36)
wkurzonywkurzony
0

Staszica - do dupy. Skrzyżowanie Płockiej i Gawłowskiej to też jakiś chory projektował. Żeby jechać prosto, zaraz za skrzyżowaniem (właściwie w jego obrębie) trzeba zmieniać pas.Teraz spiepszą Trojanowską. Brak miejsc parkowania pod Luxem to kuriozum. Sklep bez miejsc postojowych w tym miejscu to pomysł id... . Czy nikt przy zdrowych zmysłach tego projektu nie oglądał?

PS. Uwaga! Niedługo ma być remont Płockiej. Czy ktoś normalny zatwierdzi ten projekt?

(2017-08-23 13:29)
Katki77Katki77
0

A może mi ktoś wytłumaczyć, po kiego walca jest takie cuś (skrzyżowanie z Kochanowskiego)?

(2017-08-23 20:29)
marcpromarcpro
0

@Katki77

Dla mnie to wygląda jak szykana.

Tylko po co?

 

(2017-08-24 09:36)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0

@Katki77 - żeby było finezyjnie i żeby kierowcę wybudzić :-)))

(2017-08-24 10:57)
jerzyk2205jerzyk2205
+1

Niestety, ale inwestycje opisywane w zależnych mediach, a rzeczywistość widziana oczami mieszkańców, to często dwie różne bajki. Mieszkaniec Trojanowska nie komentujący z wdzięcznością, to w opinii popleczników burmistrza zapewne ktoś złośliwy, nie doceniający samorządowego wysiłku. Przecież w mieście tyle się teraz buduje, jak nigdy (wg proburmistrzowskiej propagandy). Zdaniem biuletynu miejskiego mamy imponujący rozmach  inwestycyjny w Sochaczewie za miliony złotych. Mało zorientowany czytelnik ma odnieść wrażenie, że Sochaczew ma bardzo operatywnego burmistrza. Tyle buduje! W rzeczywistości z sumowania kwot wymienionych w artykule wychodzi, że budżet miejski na drogi miejskie wydał ok.1,4 mln zł.!!! Miliony wydają inni, realizując inwestycje na swoich drogach. Ten przykład miejskiej propagandy sukcesu, która "wrzuca wszystko do jednego wora" dobitnie pokazuje jaką rolę spełnia miejski biuletyn, wydawany za niemałe pieniądze budżetowe.

Inni życzliwi burmistrzowi idą nawet dalej. Piszą np. o inwestowaniu w Sochaczewie ponad miliarda zł w zakłady naprawcze Kolei Mazowieckich, jakby była to zasługa wladz miejskich, podczas gdy inwestycja będzie lokalizowana na gruntach (8 hektarów) za miedzą w Gminie Sochaczew. W rzeczywistości to nie burmistrz, a wójt Orliński ma zasługi we współpracy z marszałkiem w tym temacie. Cieszy mnie, że się inwestuje w Sochaczewie, ale martwi propagandowe wykorzystywanie faktów dla budowania fałszywego wizerunku za publiczne pieniądze.

(2017-08-24 10:57)
marcpromarcpro
0

Jeszcze mi tak przyszło na myśl, że ten slalom jest po to, żeby sobie na studzience felgi nie pokrzywić.  :-)

 

(2017-08-24 11:55)
DominiqDominiq
0

Z projektu wynika, że ten slalom jest po to, aby wyjazd z ulicy Kochanowskiego był pod kątem prostym do ulicy Trojanowskiej. 

Wszystkie załączniki do projektu na stronie:

http://www.pzd.sochaczew-powiat.bip.org.pl/?tree=przetarg&id=96

(2017-08-24 16:36)
DominiqDominiq
+1

Projekt:

(2017-08-24 16:40)
robroyrobroy
0

@Dominiq,z klawiatury mnie to zdjąłeś,stojący pod kątem mniej widzi,krzyżówka OK.

(2017-08-24 18:03)
GrabiecGrabiec
0

Ze zdjęcia widać, że wykonanie jest inne niż w projekcie.Tu nie chodzi  o kąt prosty tylko prwoskręt z Trojanowskiej.

(2017-08-24 22:36)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0

Jerzyk, bo to tak jest: Inwestycja tuż za miedzą i p. Osiecki robi sobie fotki w tle i promuje się tym wydarzeniem ale jak droga w środku miasta wymaga remontu to już, nie nie kochani, to droga wojewódzka. Taka strategia i to może mnie nie dziwi tak bardzo ale dziwi mnie to, że ludzie nabierają się na takie proste tanie chwyty.

(2017-08-25 07:51)
adam11111adam11111
0

Jerzyk do ku... nedzy napisz ile km dróg zrobiłes w czasie 8lat pseudorzadów w mieście i kilka lat w powiecie. Pochwal się a potem zabieraj głos. Podpowiem ci w Chodakowie zero w centrum zero, w karwowie zero, w boryszewie zero w centrum spaprana traugutta. Karwowo chodaków  tonęło w błocie tak samo zatorze. Tam nawet pogotowie nie mogło dojechać a teraz sie mądrzyc potrafisz. Wstyd i hańba. Nawet jak rządziłeś z siwym w powiecie byłeś przeciw budowie Staszica o innych brudach pisać nie będę bo pisałem kilka razy. To są fakty a teraz jerzyk chce się załapać na radnego powiatowego złapać ciepłą posadkę i znowu bruzdzić w miescie i powiecie a wspierają go tacy co sie tu wypisują. Wkurza was, że kolejna ulica powiatowa w miescie będzie ok, bo miasto i powiat pierwszy raz od 1999 roku współpracują a nie walczą ale to dzieki temu że takich jak pan nie ma w samorządzie.

(2017-08-25 12:09)
jerzyk2205jerzyk2205
0

No proszę "jedynkowy gołąb" w obronie swoich chlebodawców miejsko-powiatowych znowu wściekle atakuje. Wstrętny troll próbuje na tym portalu zafajdać i odurzyć smrodem wszystko i wszystkich nie kojarzących się z obecnym układem. Najwyraźniej jego ptasi móżdżek nie ogarnia tego, że swoim prymitywnym trollowaniem uosabia i hańbi obecne władze. W dotychczasowej historii samorządu lokalnego żadni samorządowcy, funkcjonujący za publiczne pieniądze, nie chowali się za parawanem trolli. To wstyd. Cóż, "Wart Pac pałaca, a pałac Paca".

A teraz trochę faktów dla czytelników, być może wprowadzonych w błąd przez jedynkowego gołębia, który adresuje swoje złośliwe zaczepki do byłego urzędnika (tak określił mnie lokalny dziennikarz), a decydentem jest zawsze burmistrz. Przypomnę, że jako urzędnik odpowiadałem za oświatę, pomoc społeczną i ochronę środowiska. Z satysfakcją wspominam ile udało się w tych obszarach poprawić.

W zakresie bieżącego utrzymania i modernizacji dróg miejskich poprzedni burmistrz nie siał propagandy (mimo, że miał możliwości), a realizował wydatki drogowe na poziomie (5-6%) w stosunku do wszystkich wydatków budżetowych. Dowodem są sprawozdania budżetowe ze szczegółami dotyczącymi ulic w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP), w jego archiwalnej części na stronie internetowej sochaczewskiego magistratu. Teraz budżet jest wyższy, a wydatki na drogi oscylują wokół 5%. Burmistrz Czubacki pozyskał na koniec kadencji dotację na remont Warszawskiej do przejazdu kolejowego oraz wspólnie z Gminami: Młodzieszyn i Sochaczew dotację na Batalionów Chłopskich. Co burmistrz Osiecki (jakie dotacje do realizacji), oprócz obligacji do spłaty, zostawi następcy? 

Bzdurą jest przypisywanie radnemu kompetencji wykonawczych. Radny głosuje za lub przeciw temu, co później realizuje burmistrz czy zarząd powiatu. Jest jednym z 21 głosujących. Byłem zwolennikiem realizacji Staszica i świadczą o tym moje artykuły publikowane na moim blogu. Dobrze, że poprawia się stan ulic w mieście, niezależnie kto nimi zarządza. Jeśli coś mnie wkurza i  czego nie mogę akceptować, to tej populistycznej propagandy, realizowanej za pieniądze publiczne, być może kosztem szybszej poprawy stanu dróg. 

(2017-08-25 20:39)
mefistomefisto
0

Panie jerzyku za waszej kadencji też niewiele dróg zbudowano a ich jakość i funkcjonalność pozostawia bardzo wiele do życzenia. Oczywiście ma pan rację że obecny burmistrz nie radzi sobie, ale stawianie pańskiej ekipy za wzór jest tu nie na miejscu.

(2017-08-26 14:21)
jerzyk2205jerzyk2205
0

Panie mefisto, robiło się tyle na ile budżet pozwalał, zarówno w kwestii bieżącego utrzymania jak i modernizacji dróg, a infrastruktura nie jest wieczna. Od kiedy ruszyły dotacje finansowe na tzw. "schetynówki", pozyskiwano je każdego roku (przez 3 lata) na zdewastowane ulice Tarugutta i potem Warszawską. Pomysł tłuczniowania i asfaltowania dróg rozpoczął burmistrz Czubacki, zapewniając mieszkańców, że po wybudowaniu kanalizacji sanitarnej w mieście ten proces przyspieszy. Co było zrealizowane w szczegółach jest zapisane w rocznych sprawozdaniach z wykonania budżetów w latach 2006-2010 (do sprawdzenia w BIP). Czy to było niewiele i czy funkcjonalnie? Z dzisiejszej perspektywy pewnie tak, ale prawie 10 lat temu inne były standardy budowy dróg gminnych. Wówczas jakoś nikt na nie nie narzekał. A opozycja wobec burmistrza była bardzo agresywna, angażując do walki z nim nawet prokuraturę, kiedy utwardził asfaltem drogi w osiedlu przy ul.Kazimierza Wielkiego i Królowej Jadwigi. Kiedy oponenci przejęli władzę w mieście kontynuują pomysł nazywając go twórczo - "Drogi zamiast błota". Dzisiaj mieszkańcy się cieszą z nowej nawierzchni, a jaka będzie ocena tych dróg za jakiś czas to się okaże.

Na koniec skąd ta Pańska konkluzja o stawianiu poprzedniej ekipy za wzór? Moją intencją jest jej bronić, kiedy się ją niesłusznie deprecjonuje, a to nie jest równoznaczne ze stawianiem jej za wzór. Moje długoletnie doświadczenie samorządowe pozwala mi na szersze spojrzenie na to co się w samorządzie dzieje i wiem, że nigdy nie jest tak dobrze, aby lepiej być nie mogło. Natomiast dostrzegam obszary, które dla obecnej ekipy mogą być wzorem. Im też w uprawianiu propagandy mało kto dorówna, ale tego nie mogę nazwać wzorem.

(2017-08-26 21:48)
jarljarl
0

Remont trojanowskiej przypomina komediodramat. 

Sam jestem zmuszony do oglądania tego cyrku i korzystania z objazdów. 

Ale jest jedno ale do komentujących. Głównie do najlepszego samorządowca, który winę przypisuje burmistrzowi.

Ta droga jest powiatowa, a miasto z tego co wiem tylko wspiera finansowo te inwestycje.

http://www.pzd.sochaczew-powiat.bip.org.pl/?tree=136,wykaz%20dróg%20powiatowych

 

Macie link i możecie sprawdzić zarządcę drogi, gdyby ktoś uznał że jestem niewiarygodny. 

Moim zdaniem były wiceburmistrz ma chrapkę na stołek w urzędzie miasta i na siłę lansuje się na forach pokazując swoją wybitność.

 

Wracając do tematu, nie wiem na jakich warunkach firma wygrała przetarg. Ale za utrudnienia wynikające z pracy tej firmy zarządca drogi powinien rządać znacznej bonifikaty. Rozwalili drogę i przez większość czasu nie było widać pracowników. Dojazd do posesji utrudniony. W deszczowe dni piesze dotarcie do domu przypomina trasę biegu organizowanego przez Dragon fight club.  Teraz jeszcze zamknęli drogę w stronę wypaleniska i jeżeli nie mylę się to nie ma żadnego znaku na trasie objazdu, który informuje o tym. Jest jeden znak na końcu objazdu przy skrzyżowaniu okrężnej z trojanowską informujący o ślepej uliczce. Ogólnie ta firma to jakaś porażka, a zarządca drogi powinien zainteresować się i pilnować inwestycji. 

(2017-08-27 15:47)
robroyrobroy
0

@jarl,pamiętasz bajkę? Lew zebrał zwierzaki na polanie,piękne na lewo,mądre na prawo,a Ty żaba co stoisz? przecie sie nie rozerwe ! wykonawca też się nie rozerwie,ma pewnie kilka miejsc rozbebeszonych i rzuca ludzikami -dwóch tu,trzech tam,jedna taczka,operator koparki na urlopie,zresztą w sierpniu kilka dni padało,teraz zaczęli by o 5 rano,ale jest jeszcze ciemno,wg mnie ,do tej pory Trojanowska od 600 lecia do torów powinna być gotowa,ale co ja suię tam znam....

(2017-08-27 17:24)
robroyrobroy
0

.5 dni i nocy

(2017-08-27 17:26)
jarljarl
+1

Robroy. Można przypisywać anegdoty, bajki. Ale robota to jest robota. 

W dużej mierze to jest wina przepisów dotyczących publicznych przetargów. Wygrywa firma, która złoży najkorzytniejszą ofertę cenową. Powiat musiał przyjąć te ofertę.ludzie mają żal do urzędników. Ale wina leży po stronie wykonawcy. To wykonawca składając ofertę zobowiązał się do cen i TERMINÓW. 

(2017-08-28 02:33)
robroyrobroy
0

jarl ,100/100,nic innego nie sugerowałem,urzędnicy powinni egzekwować zapisy umowy,badziew i opuźnienia ,nawet mocne,były przy remoncie Staszica,mostu na Bzurze,partactwo przy ruinach zamku ,remont i rozbudowa obu rond -przy wiadukcie i w Chodakowie,tam też tygodniami nie były prowadzone prace- i tutaj mozna mieć pretensje do nadzoru INWESTORA,czyli urzędników,jest umowa? to egzekwować

(2017-08-28 05:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy