Remont ulicy Staszica musi być przeprowadzony solidnie

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Remont ulicy Staszica musi być przeprowadzony solidnie Partie polityczne sochaczew

Uprzedzając spekulacje dotyczące powodów dla których grupa radnych skupionych w klubach „Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej” oraz „Porozumienie Obywatelskie Sochaczew” zagłosowała przeciw dodatkowemu zwiększeniu środków finansowych o  ponad 200 000 zł z przeznaczeniem na remont ulicy Staszica w Sochaczewie pragniemy poinformować mieszkańców Sochaczewa o powodach dla których zmuszeni byliśmy zdecydować się na ten trudny krok.

Jak większość mieszkańców jesteśmy ogromnymi zwolennikami remontu ulicy Staszica jednej z najstarszych ulic w mieście. Świadczą o tym dobitnie głosowania w których wielokrotnie głosowaliśmy za przyznaniem środków z budżetu miasta na remont, a także gdy wyrażaliśmy w głosowaniu naszą aprobatę związaną z przejęciem od samorządu powiatowego ulicy na czas remontu. Mimo, iż zdecydowano o tym że remont będzie odbywać się tylko od ulicy Warszawskiej do ulicy Pokoju a nie do skrzyżowania z ulicą 600-lecia to nasze kluby będące w opozycji do Burmistrza Piotra Osieckiego zawsze popierały to zadanie inwestycyjne.

W lipcu kolejny już przetarg ogłoszony przez Burmistrza nie wyłonił wykonawcy remontu. Miastu zabrakło  200  000 zł. Co ciekawe kilka tygodni wcześniej władze Sochaczewa zdecydowały się unieważnić pierwszy przetarg w momencie, gdy jedna z firm oferowała o 80 000 zł  więcej od kwoty jaką przeznaczono na to zadanie.

5 sierpnia Rada Miejska w Sochaczewie zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych środków na zadania inwestycyjne w kwocie 200 000 zł celem pokrycia brakującej kwoty przeznaczonej na coraz droższy remont ulicy Staszica. W naszej ocenie czas jaki upłynął od momentu przejęcia zadania przez miasto w kwietniu 2013 roku został zmarnowany. Zostało niewiele czasu na prace remontowe, które powinny już od kilku tygodni być zaawansowane. Atak wczesnej zimy jaka może nawiedzić Sochaczew już w listopadzie spowoduje paraliż prac i niesie ogromne ryzyko nie wykonania inwestycji w terminie. Dodatkowo hazardowe zachowanie władz miasta, które zdecydowały o unieważnieniu pierwszego przetargu kosztowała podatników 120 000 zł z czym absolutnie nie możemy się zgodzić.

Z takim postępowaniem nie zgadzają się również mieszkańcy ulicy Staszica. Uważają oni, że działania burmistrza w sprawie remontu ulicy Staszica, narażają miasto na nieplanowane, bardzo wysokie i niepotrzebne wydatki. Boli ich również, że w swoich przekazach medialnych burmistrz mówi o remoncie ulicy Staszica (rozumianej jako całości), gdy tymczasem chodzi tylko o odcinek od ul. Warszawskiej do ulicy Pokoju. Burmistrz nigdy nie określił kiedy i z jakich środków będzie realizowany remont pozostałej części ulicy, tzn. tej, której stan techniczny jest najgorszy. Nie do końca zgadzają się również z projektem ulicy. Uważają, że budowa ścieżki rowerowej w wąskich chodnikach jest po prostu nieporozumieniem i może wpływać na wysokość kosztów. Podają również argumentację, że jeszcze nie tak dawno burmistrz deklarował, że remont ulicy można wykonać za 70% wartości inwestycji wykazanej w kosztorysie inwestorskim, więc nie jest dla nich zrozumiałe, skąd nagle ta podwyżka kosztów.

Wobec powyższych argumentów zdecydowaliśmy się zagłosować przeciwko uchwale zwiększającej środki na to zadanie, gdyż uważamy że ulica Staszica powinna zostać wykonana nie jak najszybciej ale jak najsolidniej. Mamy także na uwadze dbałość o środki jakie wydatkowane będą na ten cel, gdyż pochodzą z portfeli mieszkańców Sochaczewa. W przyszłym roku można ogłosić przetarg jak najszybciej choćby w styczniu, a wykonać będzie można nie tylko krótki odcinek od ulicy Warszawskiej do ulicy Pokoju ale znacznie dłuższy ze skrzyżowaniem z ulicą 600- lecia włącznie,

Jednym słowem jesteśmy na TAK dla remontu ulicy Staszica ale realizowanego odpowiedzialnie, roztropnie i mądrze.

Mając szacunek wobec internautów odwiedzających portal e-sochaczew.pl nie wyłączamy mozliwości komentowania naszych wpisów bez względu na to czy forumowicze będą podzielać nasz punkt widzenia. Jest to przestrzeń publiczna a my jesteśmy radnymi wybranymi mocą Państwa woli. Tym bardziej, że przekaz jednostronny może nieść znamiona manpiulacji i brutalnej propagandy tak jak ma to miejsce z wiadomościami z Urzędu Miasta Sochaczew i Ziemi Sochaczewskiej.

Z poważaniem Radni Rady Miejskiej

Urszula Pawlak, Marcin Podsędek, Bartosz Otręba, Ireneusz Kisiołek, Teresa Kozbuch, Paweł Piątkiewicz, Tomasz Obrączka, Urszula Kossakowska, August Rutkowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

nowySochonowySocho
0
Kuriozalne oświadczenie. Są za, ale jednak przeciw. Najwyraźniej radni obu ugrupowań chcą uciec od innych niewygodnych pytań. Dlaczego bronili Pani Kossakowskiej, która ma prawomocny wyrok za fałszowanie dokumentów. Jako radna fałszowała dokumenty urzędu miasta i jeszcze chciała wyłudzić od miasta komunalne mieszkanie. Wstyd - parę osób w tym gronie cenię bardziej lub mniej. Szanowni Państwo czy nie wstyd wam stawać w obronie zwykłej kryminalistki.
I nie piszcie mi, że skazana tylko na grzywnę. Ale skazana, za próbę oszukania własnego miasta, z którego była (na szczęście już nie jest) radną! Sami powinniście ją wyrzucić. 
Ciekawe jak się zachowa teraz starosta, który zatrudnia panią Kossakowską. Czy dla niego prawomocny wyrok za taką sprawę też nie będzie miał znaczenia. 
Co do Staszica - najszybsze i najsolidniejsze byłoby rozwiązanie, gdyby pan Starostwa (a więc Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej) nie uchylał się od remontu należącej do powiatu ulicy. Gdyby burmistrz nie musiał przejąć tego zadania, remont już dawno by trwał. 
Co do kwot jakie miało niby stracić miasto, to słyszałem w Radio Fama wyjaśnienie rzecznika miasta, z którego jasno wynikało, że miasto nie straciło ani złotówki. Ba zyskało jakieś niewielkie pieniądze na ponownym ogłoszeniu przetargu. 
Państwo radni "wyprzedzają spekulację" bo sami wiedzą, że mają za uszami. 
Siedzą w kącie i tylko jedno sobie powtarzają - "skuś baba na dziada". Oby tylko temu Osieckiemu się nie udało. A że mieszkańcy cierpią, a że miasto może mieć kłopoty, a że ulica ważna i to burmistrz chce ją remontować, a Porozumienie rządzące w powiecie rzuca kłody pod nogi? Co ich to obchodzi. 
Miasto się dla nich nie liczy. Widać to jak na dłoni. 
Szanowni Państwo, czy wy nie macie już resztek wstydu, odrobiny odpowiedzialności za to miasto (to było pytanie retoryczne, nie oczekuję odpowiedzi). 
Ocenimy Was przy urnach. Zapamiętajmy te nazwiska - oni nie chcieli remontu ulicy Staszica! (2013-08-05 19:21)
NovJanNovJan
0

a moze ktoś z radnych którzy głosowali przeciw pozbawieniu mandatu wykaze się odwaga i napisze kilka słów dlaczego głosował tak a nie inaczej:


skoro sąd w dwóch instancjach nie zmienił swojej decyzji , radna sie nie odwołała co dla mnie jest równoważne ze przyznaniem sie do winy


dlaczego radni bronią takich ludzi? czy tylko dlatego ze sa z nich ugrupowania?


novjan

(2013-08-06 09:33)
karol997karol997
0
Poproszę o dokumentację ksero dyplomu studiów wyższych radnej Teresy K i opis piastowanego obecnie stanowiska będąc na emeryturze, może być na stronie UM. Gdzie można sprawdzić dane podane przez radną??

Karol
(2013-08-08 00:43)
nikifor803nikifor803
0
Nowysocho
Na pytanie tak podstawowe , dlaczego ulica jest powiatu choć leży w granicach miasta wydaje mi się ,że odpowiadać nie trzeba . Jeżeli tego nie wiesz to nie zajmuj się problemami , których nie obejmujesz.Co do radnych , nie trzeba używać zaklęć aby Osieckiemu się nie udało , każdy chce aby to miasto kwitło , ale kiedy jest się typowym nieudacznikiem , to żadne zaklęcia nie pomogą . Zapamiętajmy wszystko i poczynania radnych jednych , którzy ręka w rękę razem z Osieckim wyprzedają to miasto , zapamiętajmy datę doliny krzemowej , zapamiętajmy datę powstania strefy ekonomicznej . I co z tego mamy wielką figę . Osiecki to już przegrana karta i nikt ani nic tego nie odmieni . Trzeba się z tym pogodzić ,że rugbista nie sprostał zadaniu , przecenił swoje możliwości , bo do tego trzeba mieć intuicję , a nie tylko wiedzę nabytą w wieku 40 paru lat, po prostu mózg już nie ten .  (2013-08-08 21:08)
TrojaTroja
0
Mnie nie interesują wzajemne intrygi. Remont ul. Staszica powinien już trwać i powoli dobiegać końca.Jeśli dla burmistrza Osieckiego to honor remontować ul. Staszica, to dlaczego jeszcze nic nie jest robione tylko zajmujecie się Państwo jako Urząd samym sobą? Wkrótce rozpocznie się rok szkolny i rozkopiecie Staszica. Jak sobie to wyobrażacie? Dzieciaki do szkoły, wokół plac budowy, hałas, ciężki sprzęt? Czy w Sochaczewie tak ciężko przychodzi myślenie tym co rządzą tym miastem? Gdzie tu logika, gdzie planowanie inwestycji? Dwa miesiące wakacji minie, powtarzam dwa miesiące gdy jest mniejsze natężenie ruchu, nie ma opadów, ziemia sucha, nie było problemu aby np.  kłaść instalacje wod-kan. To teraz rozkopiecie ulice, gdzie dzieciaki będą chodziły do szkoły? Kto za to  odpowiada? No kto? (2013-08-11 12:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy