Remontowy ból głowy również w 2017 roku

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Remontowy ból głowy również w 2017 roku Komunikacja publiczna sochaczew

Cieszymy się oczywiście bardzo, bo chcemy mieć równe drogi, ale też obawiamy się powtórki z kłopotów komunikacyjnych w Sochaczewie w 2017 roku. Czekają nas bowiem aż cztery poważne remonty dróg i to z czterech stron miasta, utrudnienia w ruchu są więc przesądzone.

 

Remont mostu w Boryszewie

O remoncie mostu na Pisi w Boryszewie już pisaliśmy. Dosłownie za chwilę Mazowiecki Zarząd Dróg wyłoni wykonawcę tej dużej, szacowanej na 6,5 miliona złotych inwestycji. Być może już w grudniu lub na początku 2017 roku przeprawa z 1926 roku zostanie rozebrana. Na czas budowy nowego mostu kierowcy i piesi korzystać mają z przeprawy tymczasowej. Wiąże się to z ograniczeniami tonażu samochodów, jakie będą mogły tędy przejeżdżać. Już teraz obowiązuje tu ograniczenie do 10 ton. Więcej na temat budowy mostu na Pisi pisaliśmy TUTAJ.

 

Remont Trojanowskiej

Wojewoda mazowiecki zakwalifikował ten remont do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, a to oznacza, że powiat otrzyma dotację w wysokości 2.616.000 zł i w 2017 roku realizował będzie pierwszy etap przebudowy ulicy Trojanowskiej: od skrzyżowania z al. 600-lecia do ulicy Łąkowej (około jednego kilometra drogi). Poza nowym asfaltem, zatokami autobusowymi i ścieżką rowerową, inwestycja przewiduje przebudowę skrzyżowania z al. 600-lecia. Ruch w tym rejonie od wiosny do końca listopada będzie na pewno utrudniony. Więcej na temat pierwszego etapu remontu Trojanowskiej piszemy TUTAJ.

 

Remont Płockiej – dalszy odcinek

Również w 2017 roku i również dzięki dofinansowaniu wojewody mazowieckiego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, wyremontowany ma być dalszy ciąg ulicy Płockiej, czyli od Gawłowskiej do szkoły w Kątach. Inwestycja obejmować będzie również przebudowę skrzyżowania z ulicą Łowicką, w ramach której powstaną wysepki dla pieszych i nowa sygnalizacja świetlna. Ten remont realizować będą Urząd Miejski (od Gawłowskiej do Chełmońskiego, dotacja na ten odcinek wyniesie 1,5 miliona złotych) oraz Gmina Sochaczew (od Chełmońskiego do szkoły w Kątach, dotacja 2 miliony złotych).

 

Remont Chodakowskiej

W planach Mazowieckiego Zarządu Dróg na 2017 rok jest również remont ulicy Chodakowskiej (czyli tej od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyszogrodzką). Koszt inwestycji wynieść ma około 2 miliony złotych. Przy tym zadaniu MZDW współpracuje z Urzędem Miasta (UM wykonać ma projekt). W 2018 roku remontowane mają być kolejne odcinki przebiegającej przez Sochaczew drogi wojewódzkiej 705 (m. in. uli. Chopina).

 

 4.3
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

GRZECHGRZECH
+2
Remont skrzyżowania z łowicką i wymiana oświetlenia?
Jaja sobie robią za przeproszeniem? Przecież przed chwilą to było robione.

Łatwo się wydaje nie swoje pieniądze. (2016-11-04 14:03)
NastroNastro
+2
Remont dobrej Płockiej ? Żart.
Zróbcie lepiej Kochanowskiego koło dawnego "Merkurego" albo zróbcie ul. Chopina od Trojanowa /tory/ do ronda w Chodaxie . Chopina to jedna wielka masakra, tak samo jest z 15 Sierpnia. (2016-11-04 14:22)
robroyrobroy
+1
zróbcie na Płocka-Łowicka -Gawłowska rondo (2016-11-04 18:11)
jarljarl
+1
Nastro
Ul. Chopina i 15-ego sierpnia są drogami wojewódzkimi.
Miasto nie może nic zrobić.
nie wiem kto jest zarządca Kochanowskiego, ale pomiędzy nowym osiedlem a Viktorią maksymalna prędkość to 25km/h. Jadąc szybciej można uszkodzić zawieszenie.

Mam nadzieję, że po remoncie ul. Trojanowskiej przyjdzie czas na Kochanowskiego.

Jakby nie patrzeć to wreszcie po tylu latach są remontowane drogi.
A utrudnienia? I tak są małe, stanie w korku przy liście na bzurze to pikuś z jazdą po Wa-wie w godzinach szczytu. Ale dla kogoś kto jeździ tylko po Sochaczewie to może być koszmar i "bul" głowy:) (2016-11-05 08:19)
jarljarl
0
•stanie w korku przy moście (autokorekta) (2016-11-05 08:23)
robroyrobroy
0
@jarl,kto wprowadza ten boordello,ta droga jest wojewódzka,ta powiatowa,ta miejska albo gminna??.tylko po to aby tabuny (w urzędzie wojewódzkim) idiotów po mieczu albo po kądzieli miały pracę ,jego mać!jest robota dla znajomych króliczka, w Warszawie podejmują decyzję czy Sochaczewską Staszica zamknąć czy nie ?,jakbym miał bombę atomową....,na ich szczęście nie mam (2016-11-05 14:27)
robbo2krobbo2k
0
Most na Pisi będzie naprawdę fajny łukowy co ważne 2,5 metrowe chodniki.

Niestety zapowiada sie tymczasowy Sajgon,

Most tymczasowy jest jednokierunkowy Zielone światło 21 sekund czerwone 65sekund dla kazdego kierunku.
(2016-11-05 21:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy