Zaloguj się do konta

Remonty na drogach - byle szybko, byle jak?

dominika myszkowska (dominika36)
2019-11-21
Inwestycje
Przez kilka dni prowadzone były prace przy wjeździe do jednego z marketów na al. 600-lecia w Sochaczewie. Droga wjazdowa była zablokowana. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Ot, remont jakich wiele, z tym że światła na skrzyżowaniu działały normalnie. 


Takie proste wydawać by się mogło rzeczy oraz skutki bywają bardzo trudne do przewidzenia. Ten remont był tego przykładem. Mimo, iż skręt był zablokowany, światło zielone kierowało do wjazdu. To jeden z przykładów. 


Mieszkańcy niedługo cieszyli się ulicą 15. Sierpnia. O ile wydawało się, że już największy trud za nami, niepostrzeżenie nadszedł remont zupełnie nowego odcinka. Tak było w przypadku ulicy Licealnej, na której poprawiono kilka razy na przykład miejsce w którym znajdowały się przejścia dla pieszych, przesuwając ich odległość od skrzyżowania. Czy zmieniły się przepisy w momencie oddawania do użytku tej drogi? śmiem przypuszczać, że nie. 


Dlaczego zatem wykonawcy różnego rodzaju przebudów czy remontów biorą się za taką pracę, która zanim nadejdzie jej koniec, gwarantuje ciąg dalszy? 


I to wszytko nie ma większego znaczenia, bo nie są to sprawy, które warzą w garnku przetrwania. Czasem tylko myśląc o całości tematu drogowego wykonywanego z publicznych pieniędzy można zastanowić się czy udałoby się nieco lepiej?


Opinie (3)

Krzysiek_m42

pewnie by się udało i powinno się udać. przeszkodą jest niestety indolencja osób odpowiedzialnych za publiczne pieniądze. dzis, w radiu Sochaczew pośrednio w temacie dał głos Wachowski, kierownik referatu komunikacji zewnętrznej UM Sochaczew. otóż powiedział że remont ulicy Trojanowskiej został wykonany w najwyższym standarcie. :) Panie Wachowski, ulica Trojanowska to bubel. gdyby Pan musiał brać odpowiedziałność za swoje słowa, a nie pleść co ślina na język przyniesie, nigdy by podobne bzdury z Pana ust nie padły. tak samo jest z urzędnikami odbierajacymi od wykonawców remontowane ulice. papier przyjmie wszystko, a później jakoś to będzie. [2019-11-21 22:38]

robroy

ten remont wjazdu do Kauflanda to darmowe lekcja jazdy na suwak [2019-11-22 09:54]

marcin-tomala

Trojanowska to masakra. Te zapadnięte studzienki które obniżają się od samego początku, porażka... Nie równa... W ogóle kto wpadł na pomysł tych kamieni na przystankach które rowerzyści zawsze omijają wyjeżdżając ze ścieżki. Już nie wspominając o stopie na przejeździe kolejowym który jest potrzebny jak nie będę pisał komu majtki..... Zamiast zrobić go w sezon to zrobili cały rok. I stoją na stopie w grudniu o 3 w nocy i się rozglądają jeszcze. PORAŻKA! [2019-11-23 09:23]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc