Rewanż się nie udał

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rewanż się nie udał Tenis stołowy sochaczew
+3

We wtorkowy wieczór odbył się w sali gimnastycznej szkoły w Budkach Piaseckich mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Spotkały się w nim, ekipa gospodarzy – Tęcza Budki Piaseckie oraz GKTS Wiązowna. Mecz ten był rewanżem za finał w poprzednim sezonie. Wtedy górą byli rywale. W tym także wystąpili jako faworyci. Z powierzonej roli wywiązali się znakomicie i w dziewięćdziesiąt minut zakończyli mecz wynikiem 4:0.

Emocji zbyt dużo nie było. W pierwszym pojedynku Kamil Łażewski tylko w jednym secie dorównywał Pawłowi Chmielowi. W kolejnym było podobnie. Damian Selerski tylko w ostatnim secie dotrzymywał kroku Maciejowi Chojnickiemu.

Do trzeciego boju przystąpił Mateusz Selerski. Pomimo, że przegrał 0:3, to w każdym secie był bliski zwycięstwa. Szansa na honorowy punkt pojawiła się w pojedynku debli. Niestety rywale po zaciętym boju wygrali 3:2 i tym samym zdobyli okazały puchar. Może za rok ponownie finał odbędzie się w Budkach Piaseckich … ponoć do trzech rady sztuka.

Tęcza Budki Piaseckie – GKTS Wiązowna 0:4

Kamil Łażewski – Paweł Chmiel 0:3 (9-11, 4-11, 5-11)

Damian Selerski – Maciej Chojnicki 0:3 (6-11, 2-11, 10-12)

Mateusz Selerski – Przemysław Sałaciński 0:3 (10-12, 7-11, 10-12)

Selerski/Selerski – Sałaciński/Chojnicki 2:3 (8-11, 11-8, 11-9, 4-11, 7-11)

Podczas weekendu bracia Selerscy reprezentowali barwy naszego powiatu podczas turnieju Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów, który odbył się w Gdańsku. Z powodu niskiego rankingu musieli startować w eliminacjach do turnieju głównego.

Fazę pucharową przebrnął młodszy z braci – Mateusz. W swojej grupie pokonał Pawła Bolsęga oraz mającego rozegrane mecze w Ekstraklasie – Damiana Węderlicha. Zajął pierwsze miejsce i awansował do fazy pucharowej. Tam w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej trafił na byłego kolegę klubowego Damiana Świerczka, z którym przegrał 1:3 i odpadł z dalszych gier.

Damian w swojej grupie przegrał dwa mecze (w tym ze Świerczkiem 1:3) oraz wygrał z Kacprem Głuszkiewiczem. Zajął trzecie miejsce i musiał pożegnać się z turniejem.

Wyniki braci Selerskich

Faza grupowa eliminacji

Grupa 1

Mateusz Selerski – Damian Węderlich (Energa KTS Toruń) 3:1 (11-7, 11-8, 6-11, 11-9)

Mateusz Selerski – Paweł Bolsęga (Spektrum Słopnica) 3:0 (11-8, 11-6, 11-7)

Grupa 10

Damian Selerski – Andrzej Furman (ULKS Ciechów) 0:3 (2-11, 3-11, 5-11)

Damian Selerski – Damian Świerczek (Lima Pruszków) 1:3 (9-11, 3-11, 12-10, 5-11)

Damian Selerski – Kacper Głuszkiewicz (MTS Kwidzyn) 3:0 (11-2, 11-4, 11-5)

Eliminacje, faza pucharowa

I runda – wolny los

II runda

Mateusz Selerski – Damian Świerczek (Lima Pruszków) 1:3 (6-11, 4-11, 11-7, 4-11)