Rewanż się udał

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rewanż się udał Tenis stołowy sochaczew

W pierwszej kolejce obecnego sezony SKTS doznał sensacyjnej porażki w Lublinie. Beniaminek Ekstraklasy wygrał wtedy 3:2. Zapewne nasze panie pałały przed sobotnim meczem chęcią rewanżu.

Już w pierwszym pojedynku Katarzyna Grzybowska pokazała swoją moc. Rywalka została bez problemów szybko ograna. Druga odsłona meczu to bój pomiędzy Dong Rui Fang i znaną z gry w SKTS, defensorką Antoniną Szymańską. W tym spotkaniu każda piłka była bardzo ważna i żadna z rywalek nie chciała odejść od stołu pokonana. Ostatecznie wygrała Tosia i na tablicy wyników pojawił się remis.

Jak się później okazało trzeci pojedynek miał największe znaczenie w tym meczu. Prawdopodobnie po pierwszym secie, wysoko przegranym przez Agatę Pastor-Gołdę nikt na trybunach nie wierzył w zwycięstwo naszej tenisistki stołowej. Agata się jednak nie poddała. Kapitalnie zagrała w trzech kolejnych setach i w pokonanym polu pozostawiła Wenwen Liu.

Kropkę nad „i” postawiła Katarzyna Grzybowska. Nasza zawodniczka znalazła sposób na Antoninę Szymańską, którą dość łatwo pokonała. Naprawdę zacięta walka trwała tylko w ostatnim secie, którego podopieczna Bronisława Gawrylczyka wygrała „na przewagi”. Piętnaste ligowe zwycięstwo Grzybci zapewniło SKTS-owi siódmą wygraną w Ekstraklasie. Rewanż się udał. Po tym zwycięstwie nasza drużyna wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli i jest coraz bliżej awansu do strefy medalowej.

SKTS Sochaczew – AZS UMCS Optima Lublin 3:1

Katarzyna Grzybowska – Natalia Aleksjejenko 3:0 (11-2, 11-9, 11-5)

Dong Rui Fang – Antonina Szymańska 2:3 (8-11, 11-7, 11-5, 8-11, 8-11)

Agata Pastor-Gołda – Wenwen Liu 3:1 (5-11, 11-8, 11-7, 11-4)

Katarzyna Grzybowska – Antonina Szymańska 3:0 (11-7, 11-6, 14-12)