Rezygnacja z wystawienia list członków Obwodowych Komisji Wyborczych

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rezygnacja z wystawienia list członków Obwodowych Komisji Wyborczych Partie polityczne sochaczew

Będąc w przeświadczeniu o odpowiedzialności jaka spoczywa na nas wszystkich chcielibyśmy poinformować, że jako lokalne Koło Platforma Obywatelska Powiat Sochaczew rezygnujemy z wystawienia list członków Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach prezydenckich, których data 10 maja jest usilnie forsowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Decyzja nasza jest podyktowana troską o zdrowie i życie mieszkańców Miasta Sochaczew oraz gmin ościennych będących w granicach naszego powiatu. Uważamy, że w obecnej sytuacji pandemii wirusa i stanu wyjątkowego, który jest, ale jakoby go nie było, ponieważ rząd broni się za wszelką cenę, aby go nie wprowadzić, przeprowadzenie wyborów w normalnych warunkach jest niemożliwe. Postawa prezentowana obecnie przez rząd Polski jest naszym zdaniem godna nagany i głośnego wyrażenia sprzeciwu odnośnie takiego sposobu prowadzenia polityki. Człowiek jest najwyższym dobrem i wartością nadrzędną i żadne rozgrywki polityczno-wyborcze nie mogą i nie powinny tego zmienić. 

Apelujemy jednocześnie do władz Miasta Sochaczew oraz Burmistrza Piotra Osieckiego, aby wzorem wielu gmin w Polsce złożyli protest do Komisarza Wyborczego, który będzie zawierał jasne stanowisko, że w obecnej sytuacji przeprowadzenie wyborów jest niemożliwe, ponieważ jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców Sochaczewa. 

Apelujemy również do Prawo i Sprawiedliwość (również do lokalnych struktur), aby odłożyło na chwilę partykularny partyjny interes i przeniosło datę wyborów na czas po pandemii, ponieważ polityka powinna być dla ludzi, a nie kosztem ludzi.


Trzymajcie się zdrowo.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

szarmaszarma
+1
Jestem głęboko przekonany ,że każdy kto podejmie decyzję inną niż ta o nieprzeprowadzeniu wyborów w przyszóści musi odpowiedzieć karnie . Takie są paragrafy a wyrok za takie decyzje zakłada karę więzienia od lat dwóch do lat 8 . Więc radzę dobrze się zastanowić , zanim ktoś podejmie taką decyzję. (2020-03-30 13:48)
robroyrobroy
+1
. (2020-03-31 09:00)
robroyrobroy
0
@szarma,my to sobie możemy,te paragrafy nie każdego obejmują

https://wpolityce.pl/polityka/493567-samorzadowcy-zbojkotuja-wybory-wprowadzimy-tam-komisarzy (2020-03-31 09:04)
szarmaszarma
0


@robroy żyję nadzieją ,że to kiedyś ulegnie zmianie , a wtedy i paragrafy znajdą zastosowanie. (2020-03-31 11:44)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy