Robert Biedroń – nowa partia Wiosna w Sochaczewie

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Robert Biedroń – nowa partia Wiosna w Sochaczewie  Partie polityczne sochaczew

Sochaczew to małe miasto o bardzo specyficznych wymaganiach. Mieszkańcy miasta w niedawnych wyborach poparli konkretną partię. Czy jesteśmy gotowi na zmiany oraz czy istnieje alternatywa do obecnych warunków jakie proponowane są dla Polski i jej mieszkańców? 


Otóż, wydaje się, że w polityce mogło zdarzyć się już właściwie wszystko. Ale ostatnie kilka tygodni pokazuje, że otwiera się nowy rozdział w postrzeganiu nie tylko naszej polityki ale i światopoglądu. Sochaczew również ma szansę na poznanie nowej partii na scenie politycznej. Możemy powoli obserwować tworzącą się strukturę partii Wiosna, która jest związana z Robertem Biedroniem. Zapytaliśmy Mateusza Karniewicza, który prowadzi fanpage partii Wiosna w Sochaczewie o nasze miasto i partię Wiosna, która właśnie rozpoczyna pracę w Sochaczewie, o to jak widzi życie naszego miasta i swój program dla sochaczewian. Mateusz Karniewicz jako przedstawiciel nowej partii w Sochaczewie zajmuje się konsultacjami z mieszkańcami naszego miasta.  


Możemy nieco przybliżyć Pana osobę sochaczewianom?

Urodziłem się w Warszawie, jednak od zawsze jestem związany z Sochaczewem.  To tutaj się wychowałem. W końcu moja rodzina jest tutaj od zawsze. Studiowałem politykę społeczną. Na przestrzeni lat udzielałem się w różnych inicjatywach społecznych. Aktualnie jestem dostępny przez Internet. Oczywiście bardzo chętnie spotkam się też indywidualnie z mieszkańcami i w razie potrzeby będę mógł pomóc w rozwiązaniu problemów mieszkańców.


Czy widzi pan szansę dla Wiosny w Sochaczewie?

Uważam, że Wiosna ma bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu, szczególnie właśnie w małych i średnich miastach, takich jak Sochaczew.  Zauważmy, że w ostatnich wyborach samorządowych zastępczyni prezydenta Słupska Roberta Biedronia wygrała wybory w pierwszej turze i została pierwszą prezydentką Słupska i ma największy klub w radzie miasta. Robert Biedroń bardzo dobrze wie jakie potrzeby mają mieszkańcy miast takich jak Sochaczew. Z naszym programem docieramy do wszystkich Polek i Polaków. Przywiązujemy ogromną wagę do tego, by dotrzeć do wszystkich Polaków, także do obecnego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. 


Bardzo szybko zdobywacie poparcie 

Wiosna miała swoją konwencję założycielską 3 lutego, już po dwóch tygodniach mamy świetne wyniki, sięgamy 16% w sondażach, tworzy się mnóstwo grup poparcia w całej Polsce gdzie gromadzą się tysiące osób. Jesteśmy popierani przez ludzi młodych - 20, 30 czy 40 latków. Mamy też głos poparcia osób starszych, głównie za sprawą proponowanej przez nas wysokości emerytury. Zmarły Premier Jan Olszewski miał emeryturę w wysokości 1088 zł co potwierdza tylko, iż zmiana wysokości tych świadczeń musi zostać koniecznie wdrożona.


Jak wygląda program partii w ujęciu takiego miasta jak Sochaczew, gdzie warunki życia i rozwoju bywają ciężkie?

Chcemy wprowadzić minimalną gwarantowaną emeryturę - 1600 zł, która nie będzie opodatkowana. To pozwoli naszym seniorom w końcu godnie żyć. Chcemy też w końcu poważnie zająć się służbą zdrowia. Zwiększymy dostępność do lekarzy specjalistów, np w każdej gminie dostępny będzie geriatra, to również ważne w aspekcie takiego miasta jak Sochaczew.  Lekarze będą dostępni w ciągu 30 dni - w innym wypadku NFZ sfinansuje wizytę w prywatnej klinice. Nareszcie będziemy mogli poczuć się bezpiecznie. Chcemy też, by Polacy zaczęli w końcu godnie zarabiać. Dlatego proponujemy pensję minimalną 2700 zł już od nowego roku, która stopniowo będzie rosła przez 3000 złotych za dwa lata i 3500 złotych brutto za pięć. Do 2028 roku powiążemy ją z przeciętnym wynagrodzeniem - będzie wynosić 60% średniej płacy. Musimy w końcu dać ludziom odczuć, że żyją w rozkwitającym kraju, w którym mogą cieszyć się z życia, a nie martwić nadmiarem trosk. Już w marcu przedstawimy program do wyborów do Parlamentu Europejskiego.


To są realne propozycje. Wszystkie nasze propozycje i wyliczenia można znaleźć w naszym programie na stronie wiosnabiedronia.pl/program. 


A jak widzi pan Sochaczew – czy mieszkańcy miasta są ciekawi nowej partii?

Zachęcam każdego do wspólnego działania na rzecz naszego miasta oraz Polski. Nadchodzi wiosna, to czas by obudzić nową politykę, która zmieni coś dla nas - zwykłych obywateli. W Sochaczewie są już ludzie, którzy chcą Wiosny. Tworzymy naszą grupę poparcia, łatwo do niej dołączyć poprzez stronę fb pod hasłem – „Sochaczew wspiera Roberta Biedronia” Osobiście koordynuję powiat sochaczewski i jestem otwarty na kontakt ze wszystkimi mieszkańcami. Całym okręgiem natomiast koordynuje Marcin Marzec.


Czy mieszkańcy mogą zgłaszać się z pytaniami i ewentualnymi propozycjami?

Tak, oczywiście mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje. Pomyśleliśmy o tym na szczeblu ogólnokrajowym, dlatego już teraz przyjmujemy nowe propozycje poprzez naszą stronę internetową. Mamy tam specjalną zakładkę, wystarczy kliknąć "zgłoś postulat", a on na pewno do nas dotrze. Cenimy też kontakt bezpośredni, dlatego wszelkie pomysły dotyczące miasta można zgłaszać do mnie. To ważne, byśmy współpracowali, bo razem tworzymy nasze miasto. Inna polityka jest możliwa, taka która ma włączać mieszkańców we wspólne działanie.


Czy możemy liczyć na spotkanie w najbliższym czasie z Robertem Biedroniem?

Robert Biedroń do końca 2018 r. odbył w ramach Burzy Mózgów 40 spotkań z w małych i średnich miastach takich jak Sochaczew. Przejechał 10 0000 km i spotkał się z 15 000 mieszkańców. W tej chwili w ramach Wiosennej trasy organizowane są regionalne konwencje. W przyszłym tygodniu Kielce, Lublin, Bydgoszcz i Gdańsk. Zapraszamy serdecznie wszystkich. Jeżeli chodzi o Sochaczew, będę namawiał Roberta Biedronia do przyjazdu.


Dziękuję za rozmowę Dominika Myszkowska 
 2.5
Oceń
(6 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

linulinu
0
Przepraszam że pytam: ale z kim to jest wywiad ? z PanemSHADOW`em ?? (2019-02-17 12:24)
maczetaostramaczetaostra
+2
zMateuszem Karniewiczem (2019-02-17 12:36)
robroyrobroy
+1
żeby mieć poparcie i wygrać wybory,taka nowa Partia musi dysponować silnym zapleczem,podeprzeć się wieloma autorytetami,a przynajmniej osobami znanymi,doświadczonymi ,a tak ,czujący okazję podwieszą się pod P. Biedronia i nie bedzie wiedział czy ma wiernych współpracowników czy karierowiczów. Nie wróżę dużego sukcesu (2019-02-17 13:08)
dragon36dragon36
+1
jedyna sluszna partia to była PZPR a nie teraz jakieś partyzanci. (2019-02-17 14:39)
robroyrobroy
+2
. (2019-02-17 15:41)
ShitmonsterShitmonster
0
Średnia hawajska dla każdego!

https://www.youtube.com/watch?v=uOnnpWY8dhA

(2019-02-17 23:42)
first-onefirst-one
0
Biedroń chce przyjmować imigrantów. Ja temu panu podziękuję. (2019-02-18 12:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy