Rodzina jest dla mnie wszystkim

Zdjęcia i foto: Rodzina jest dla mnie wszystkim Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Jako kandydatka na wójta zdaję sobie sprawę jak ważne dla każdej osoby na odpowiedzialnym stanowisku jest wsparcie, bezpieczeństwo i spokój, które przekłada się na dobrą oraz efektywną pracę w samorządzie i nie tylko. Dla mnie takim wsparciem jest moja rodzina. To moi najbliżsi, którzy bez względu na przeciwności losu są ze mną w tych dobrych, ale i tych złych chwilach, które w swoim życiu miewamy przecież wszyscy. Ich obecność daję mi poczucie spokoju i stabilizacji.

Moja rodzina od pokoleń związana jest z Gminą Brochów. To właśnie w Brochowie moi przodkowie postanowili stworzyć rodzinny dom, a potem i ja postanowiłam zrobić to samo dla swoich dzieci. Więzi z naszą gminą pogłębiły się jeszcze bardziej, kiedy 18 lat temu dostałam pracę w Gminnym Ośrodku Zdrowia na stanowisku pielęgniarki. Praca na rzecz mieszkańców naszej gminy dała mi motywację do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, aby jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. W przeciągu ostatnich lat zostałam magistrem psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, psychologii transportu oraz Executive Master of Business Administration (EMBA). Pasja do psychologii skłoniła mnie do założenia własnej działalności jako psycholog oraz trener. Od 2009 r. zajmuję się poradnictwem psychologicznym dla osób potrzebujących pomocy.

Z czasem postanowiłam, że doświadczenie zawodowe warto wykorzystać w pracy na rzecz lokalnego samorządu. I tak, w latach 2006 – 2010 dzięki Państwa zaufaniu otrzymałam mandat Radnej Gminy Brochów. Od 2014 r. jestem Radną Rady Powiatu Sochaczewskiego, gdzie pełnię funkcję wiceprzewodniczącej. Tam też powierzono mi funkcję Przewodniczącej Powiatowej Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej. Jestem członkiem Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Do 2014 r. byłam Przewodniczącą Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a obecnie jestem członkiem tego zespołu. W latach 2007 – 2011, i od 2014 r. do chwili obecnej jestem reprezentantem Gminy Brochów w Radzie Społecznej ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Moja dotychczasowa praca i osiągnięcia nie byłyby jednak możliwe bez moich najbliższych. Jako żona, mama i babcia wiem, że rodzina to podstawa każdego sukcesu. Kandyduję na Wójta Gminy Brochów, bo chciałabym, aby każdy mieszkaniec czuł, że w naszej gminie żyjemy jak w jednej wielkiej rodzinie. Myślę, że takie podejście gwarantuje stabilny i racjonalny rozwój.

Monika Wideńska

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy