Zaloguj się do konta

Rodzina z Sochaczewa laureatem w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Miecia E. (Miecia)
2019-10-17
Interwencje i pomoc

Kilka dni temu rodzina Reszczyńskich z Sochaczewa otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w dziewiątej edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. To ogromne wyróżnienie, ale również podziękowanie za bezinteresowne niesienie pomocy tym, którzy naprawdę jej potrzebują.

Organizatorem dziewiątej edycji konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzowanie oraz poszerzanie wiedzy dotyczącej wolontariatu wśród mieszkańców Mazowsza. 

Ci, którzy na co dzień zajmują się wolontariatem, doskonale wiedzą jak niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Niestety w obecnych czasach zmagamy się z coraz większą znieczulicą i bezinteresowna pomoc jest naprawdę rzadkością. Jednak konkurs ,,Mazowieckie barwy Wolontariatu" pokazał, że istnieją jeszcze ludzie o szczerozłotym sercu. Ogromną empatią, zaangażowaniem i bezinteresownością wykazała się m.in. rodzina Państwa Reszczyńskich z Sochaczewa. To właśnie za swoją całą dotychczasową działalność wolontariacką 11 października otrzymali nagrodę z rąk samego Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika. 

Na co dzień służą pomocą na terenie naszego miasta i powiatu. Rodzina Państwa Reszczyńskich szczególnie działa w Klubie Wolontariusza przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w szkole, w Szlachetnej Paczce oraz w innych miejscach. Po prostu wszędzie gdzie się da wkładają cząstkę swojego serca. Wartości przekazywane przez Panią Martynę z pokolenia na pokolenie u jej dzieci Weroniki i Arkadiusza jak widać, już pięknie zaowocowały. Rodzina Reszczyńskich zgodnie twierdzi, że III miejsce w konkursie to ogromne wyróżnienie, które dodatkowo napędza ich do dalszego działania.


M.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc