Rodzinna niedziela w Muzeum w Żelazowej Woli - zaproszenie

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rodzinna niedziela w Muzeum w Żelazowej Woli - zaproszenie Rekreacja sochaczew
+8

W Żelazowej Woli każdą porę roku można spędzić niezwykle aktywnie. Dlatego również w listopadzie nasza placówka proponuje ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci w różnym wieku. Przygotowaliśmy też wartościową ofertę dla młodzieży oraz dorosłych. Rodzinne niedziele, na które chcemy zaprosić, to cykl złożony z kliku części: Najmłodsi Melomani, Mała Akademia Chopinowska, Klub Przyrodnika oraz Spacery Przyrodnicze. Najbliższe spotkania odbędą się 12 listopada, 26 listopada oraz 10 grudnia.

Maluchy w wieku 0-2 lata zapraszamy już na godzinę 10:30. Najmłodsi Melomani to zajęcia podczas których poprzez rytmiczne śpiewanki, zabawy z chustami, kolorowymi woreczkami, czy najprostszymi instrumentami, staramy się kształtować słuch dziecka, jednocześnie rozbudzając w nim muzyczną ciekawość.

Na dzieci od 3, do 10 roku życia, czeka Mała Akademia Chopinowska. W tę niedzielę mali studenci poszukają odpowiedzi na pytania: Czy sztuka zawsze jest pozytywna i nie stwarza problemów? Czy konflikty zawsze kończą się negatywnie? Czy konkurencja może mieć pozytywny wydźwięk? Podczas warsztatów dowiedzą się kim jest kurator, a kim artysta i jakie są ich role. Następnie sami wcielą się w kuratorów, aby zaplanować wystawę dzieł sztuki. Część muzyczną wypełnią utwory dawnych mistrzów i tańce dworskie z epoki renesansu oraz baroku.

Po Małej Akademii zapraszamy całe rodziny do poznawania piękna parku otaczającego chopinowską oficynę. Najmłodszym proponujemy Klub Przyrodnika, który pozwoli odkryć jakie tajemnice kryje w sobie jesienno-zimowy park. Młodzież i dorosłych zachęcamy do odbycia Spaceru Przyrodniczego, podczas którego będą mogli poznać odpowiedz na pytanie „Jak drzewa przygotowują się do zimy?”.


Informacje praktyczne:

NAJMŁODSI MELOMANI

godz. 10.30 - 11:00

Koszt: 15 zł (dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej wstęp wolny). Rodzice uczestniczą w zajęciach na podstawie biletu dziecka.

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA. PRZYRODA W SZTUCE. SZTUKA W PRZYRODZIE

godz. 11.00 - 12.30

Koszt: 15 zł / zajęcia, 45 zł / karnet na 4 zajęcia. Rodzice uczestniczą w zajęciach na podstawie biletu dziecka.

KLUB PRZYRODNIKA / SPACER PRZYRODNICZY

godz. 12.30 - 13.15

Możliwość uczestnictwa w ramach biletu wstępu do Parku (dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej wstęp wolny).


Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy