Rok Bitwy Warszawskiej na Mazowszu

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rok Bitwy Warszawskiej na Mazowszu  Historia i tradycja sochaczew

Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego ogłosili, iż rok 2020 będzie rokiem Bitwy Warszawskiej. W ten wyjątkowy sposób ma zostać uczczona setna rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku. 


Cud nad Wisłą jak potocznie jest zwana Bitwa Warszawska to czas, który szczególnie zasługuje na pamięć i uczczenie. Pomiędzy 13 a 25 sierpnia 1920 roku stoczono jedną z najważniejszych bitew w historii. Wojna polsko-bolszewicka zostawiła ślad, który dziś powinien być szczególnie zaznaczony. Radni sejmiku Mazowsza zdecydowali, że rok 2020 stanie się rokiem 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. Rok ten ma być pełen wydarzeń kulturalnych, bogatej oferty edukacyjnej jednostek kulturalnych czy też organizacji. 


O tym wydarzeniu mówi Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku Mazowsza - Bitwa Warszawska 1920 roku miała ogromne znaczenie i jest uznawana przez historyków za 18. najważniejszą bitwę w dziejach ludzkości. Ten wniosek przeszedł jednogłośnie i to wydarzenie na Mazowszu zostanie w sposób godny upamiętnione. Naszymi propozycjami chcemy włączyć się w ogólnokrajowe obchody. 


Źródło - mazovia.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy