Roman Czejarek ujawni sekrety kolei w Sochaczewie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Roman Czejarek ujawni sekrety kolei w Sochaczewie Spotkania, jubileusze sochaczew

W najbliższą środę, 15 stycznia br. o godz. 18:00 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbędzie się spotkanie z Romanem Czejarkiem, znanym dziennikarzem, prezenterem, konferansjerem, a także publicystą i miłośnikiem podróży. Roman Czejarek od wielu lat związany jest przede wszystkim z Radiową Jedynką, ale znany jest też z popularnych programów TVP, takich jak „Kawa czy herbata?” lub „Pytanie na śniadanie”. Ponadto jest autorem wielu książek i publikacji. Z mikrofonem i aparatem fotograficznym wiele razy przemierzył całą Polskę. W 2019 r. otrzymał nagrodę i tytuł najlepszego dziennikarza turystycznego m.in. za audycje ze skansenów kolejowych. Jedną z ostatnich jego publikacji jest książka pt. "Sekrety polskich kolei", którą autor, nie bez powodu, będzie prezentował w naszym muzeum. Książka skrywa bowiem również sekrety sochaczewskiej wąskotorówki, którą autor odwiedził osobiście.

Oprócz tego, książka opowiada o wielu innych kolejowych sekretach, zagadkach, rzeczach znanych, ale też i tych, które dawno odeszły w zapomnienie. Ujawnia to, co przez długie lata skrzętnie skrywano: świecące pociągi z odpadami nuklearnymi, polskie spalinowozy na wojnie w Libanie, tunel śmierci w Górach Sowich oraz „Gagariny” zamienione na „Batmany”, czy kwestię „ZSRR kontra zachód Europy”.

Tego dnia wstęp do muzeum oraz na samo spotkanie z Romanem Czejarkiem będą bezpłatne. W trakcie spotkania, oprócz rozmowy z autorem, będzie też możliwość zakupienia jego książki.

Książkę polecają: Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Miesięcznik "Poznaj swój kraj" oraz Stacja Muzeum w Warszawie.

Zapraszamy!

fot. Roman Czejarek - dziennikarz/prezenter/autor

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy