Roman Kujawa - list otwarty do mieszkańców Gminy Iłów

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Roman Kujawa - list otwarty do mieszkańców Gminy Iłów  Wybory samorządowe 2018 sochaczew

List otwarty do mieszkańców 


Szanowni Mieszkańcy Gminy Iłów, 


        Po I turze wyborów, okazali mi Państwo zaufanie i dali szansę startu w II turze wyborów na zaszczytne stanowisko Wójta Gminy Iłów. Dlatego w tym miejscu proszę z całego serca o poparcie

i oddanie głosu 4 listopada na moją osobę.


       Do napisania tego teksu sprowokował mnie wpis w mediach społecznościowych: że jaki wójt, tacy wyborcy. Nie można szykanować ludzi za to, że poszli i dokonali wyboru zgodnie z własnym przekonaniem. Należy je uszanować. 


       Spotykałem się z Państwem, gdzie tylko to było możliwe. Odbyliśmy setki rozmów, nie zawsze łatwych. Dzięki tym spotkaniom i rozmowom z mieszkańcami wiem, co stwarza problemy i czego oczekują. Nie obiecuję rzeczy niemożliwych.  Zapewniam, że wspólnie osiągniemy i zrobimy wiele, jeśli otrzymam Państwa zaufanie.


       Wiem, gdzie popełniłem błędy i nie boję się do nich przyznać. Nikt nie jest idealny. Odwiedzając Państwa w domach prosiłem o pójście na wybory, o Państwa głos, ale nie obiecywałem i nie mówiłem tego, co Państwo chcą usłyszeć a także nie krytykowałem kontrkandydatów, tak jak mój obecny konkurent. Wiem, że podczas wizyt Pan Kraśniewski krytykował funkcjonowanie całej gminy, nie tylko urzędu, nie znajdując żadnych pozytywów. Twierdził, że wszystko jest źle i wszystko jest do zmiany. Ja uważam, że powinniśmy zmienić pewne rzeczy, ale widzę na naszym terenie wiele pozytywów. Lepsze jest wrogiem dobrego…


         Nie organizowałem tajnych spotkań, byłem zawsze do Waszej dyspozycji, Nie przypisuję sobie cudzych zasług jak mój kontrkandydat, że niby ul. Wyzwolenia to Jego zasługa . Pytanie: kiedy, gdzie i jak wyglądały te szczególne zabiegi, gdyż ani Pana Kraśniewskiego ani Pani Starosty nie było na sesjach odnośnie tych inwestycji. To Rada Gminy stosowną uchwałą zabezpieczyła już w maju środki na ten cel. Przed publikacją artykułu Starostwo Powiatowe powinno zajrzeć do BIP-u lub odsłuchać przebieg sesji, a nie wprowadzać mieszkańców w błąd. 


         Interesujące jest też spotkanie z Panią Minister Rafalską, które rzekomo Pan Jan Kraśniewski organizował. Drogą oficjalną nikt nie został o tej wizycie powiadomiony. Dzięki osobom z otoczenia Pana Kraśniewskiego dostaliśmy informację i pojawiliśmy się tam prywatnie. W czasie spotkania organizatorom  nawet przez myśl nie przeszło wspomnieć, że na sali jest urzędujący wójt (już nie chodzi o moją osobę, tylko o funkcję). Z przebiegu spotkania wnioskuję, że Pani Minister nie wiedziała dokładnie, kto ją zaprosił, bo ani razu nie zwróciła się do Pana Jana po imieniu czy nazwisku. I czemu tak szybko wszyscy dostojni goście odjechali? Pani Minister – rozumiem -  obowiązki. Szkoda, że Pan Poseł Małecki i Pani Starosta Gonta nie mogli poświęcić kilku minut dla przybyłych osób (było ok. 70-80 osób), skoro prawie wcale nie bywają na naszym terenie, poza sesjami fotograficznymi na drogach współfinansowanych przez gminę. W tym wszystkim szkoda dzieci z Domu Dziecka w Giżycach, które zostały wykorzystane do kampanii. Czekały na ważnych gości, przygotowywały się na to spotkanie. W dobrym tonie byłoby umilić ciężkie dzieciństwo chociaż drobnym podarunkiem, niekoniecznie każdemu z osobna, ale chociażby dla ogółu. Może zgodnie z obietnicą dzieci dostaną coś na Mikołajki. Sławne 500 + tym dzieciom nie przysługuje. A szkoda, bo przez wszystkie lata pobytu w takich ośrodkach uzbierałaby im się na start w życie ładna suma. Przy takim rozdawnictwie kwota na nie przeznaczona pewnie nie robiłaby większego wrażenia. 


        Trzy lata temu mieszkańcy Gminy Iłów opowiedzieli się za tzw. dobrą zmianą w wyborach parlamentarnych. Jakie mamy z tego korzyści jako gmina rolnicza? Brak jakiegokolwiek programu dla polskiej wsi. Co dostaliśmy: wzrost cen za paliwo i energię; pogłębiający się kryzys handlowy – rynek wschodni zamknięty, zachodni prawie w 90%;  jesteśmy skłóceni z wieloma krajami, w tym z samą EU; pojawiły się problemy z zatrudnianiem pracowników sezonowych; ceny płodów rolnych na poziomie krytycznym.


          500+ , dlaczego nikt nie mówi, ile polskich rolniczych rodzin straci ten dodatek na pierwsze dziecko, gdy zacznie obowiązywać nowa stawka dochodowa za hektar?


Ale obiecali dobrą zmianę w rządzie, teraz chcą w samorządzie.


          Nie wierzę, że na decyzje mojego kontrkandydata nie będzie wpływała partia rządząca. Oficjalnie po I turze przybrał jej barwy i wielu lokalnych działaczy PiS zaangażowało się w Jego kampanię. Czy chcemy aby Iłów, jako gmina, był podporządkowany ,,dobrej zmianie”? 


        To nie jest już wybór między osobami na stanowisko wójta. Rządząca partia odebrała nam taką możliwość przez swoje zaangażowanie. Wybieramy między partiami. Iłów to ostatni bastion, gdzie PiS może osadzić na funkcji wójta popieraną przez siebie osobę. Czy tego chcecie, sami zadecydujcie.  Wszędzie indziej w powiecie ( poza miastem ) ponieśli klęskę. Tam mieszkańcy nie dali się nabrać na obietnice PiSu. Jeśli nie chcecie mieć ,,dobrej zmiany,, w naszej Gminie i nie zgadzacie się z tym, co się teraz dzieje w kraju, jeśli jesteście za tym, aby Iłów był niezależny jak do tej pory, proszę z całego serca - poprzyjcie 4 listopada moją kandydaturę.


        Jestem gwarantem spokoju w Gminie i samodzielnego jej działania, bez wpływu z zewnątrz na decyzje. Tak było do tej pory i tak będzie, jeśli będę miał zaszczyt dalej pełnić funkcję wójta. Nigdy nie miałem nacisków partyjnych na podejmowane decyzje. Nieważne, jaka opcja polityczna sprawowała rządy. Naszej  Gminie nie jest potrzebna rewolucja, tylko dalszy zrównoważony rozwój, dostosowany do naszych możliwości. Sami Państwo widzicie jak w ciągu ostatnich lat zmienia się nasze najbliższe otoczenie, z korzyścią dla nas wszystkich.


        Nasza gmina, to nie przystanek w moim życiu, zarówno osobistym, jak i politycznym. Nie przyszedłem nie wiadomo skąd, tu się urodziłem i tu dorastałem wśród Was. Jestem, byłem i będę jednym z Was. I to dzięki Wam gmina stała się moją Małą Ojczyzną. Dzięki Wam, pracowitym, ambitnym i zawsze służącym pomocą mieszkańcom zostałem radnym a później wójtem. Praca na rzecz gminy, a zwłaszcza jej mieszkańców stała się moją pasją i celem w życiu. Mam nadzieję, że mimo negatywnej, wręcz czasami brutalnej kampanii mojego kontrkandydata wspomaganej przez aparat partyjny, mającej na celu zdyskredytować moją osobę w Waszych oczach, w nadchodzących wyborach zaufają Państwo mojej osobie i oddadzą swój cenny głos. Serdecznie proszę o poparcie mojej osoby w II turze wyborów, w dniu 4 listopada

z podziękowaniem,

Roman Kujawa

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

merkurymerkury
+1
Wójt z Iłowa stara się, do niego nie ma co mieć większych zastrzeżeń ale do jego pracowników. To oni go pogrążają , zakupy podczas pracy, pasemka u fryzjera, Mieszkańcy to widzą i oceniają, mówią o tym. Wykorzystują dobroć a Pan przez to może przegrać. Proszę wziąść się za to towarzystwo. (2018-11-02 16:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy