Ronda na Wyszogrodzkiej i Piłsudskiego: kiedy koniec budowy?

/ 10 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ronda na Wyszogrodzkiej i Piłsudskiego: kiedy koniec budowy? Komunikacja publiczna sochaczew

Rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Monika Burdon zapewnia, że nie ma zagrożenia dla terminów zakończenia inwestycji drogowych w Sochaczewie. Oba ronda, na Wyszogrodzkiej i przy Piłsudskiego, mają być gotowe do końca września br.


To w zasadzie jedna inwestycja. By ograniczyć koszty, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich , rozpisał na budowę ronda przy Wyszogrodzkiej oraz przebudowę ronda przy Piłsudskiego, a także inne prace remontowe w ciągu drogi 705, jeden przetarg i wyłonił jednego wykonawcę całości (firma Skanska).

- Jednoczesne wykonywanie tego remontu obniża koszty. Wykonawca ma dużą elastyczność w kierowaniu pracowników czy przerzucaniu sprzętu. To po prostu jeden plac budowy. Od początku mieliśmy takie założenie. Wprawdzie wiąże się to oczywiście dla mieszkańców z utrudnieniami w komunikacji, ale też wkrótce zyskają znaczne polepszenie warunków na drodze – komentuje rzecznik M. Burdon.

Rzecznik przyznaje, że w trakcie przebudowy ronda na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Licealną natrafiono na kable, których nie było na mapie. – To oczywiście na krótki czas wstrzymało prace, trzeba było uaktualnić projekty, jednak ostatecznie nie miało wpływu na tempo realizacji inwestycji, której termin ukończenia, jak powiedziałam, nie jest zagrożony. Niezinwentaryzowane przewody w ziemi sprzed wielu lat nie są niczym niezwykłym przy wykonywaniu tego typu inwestycji – podkreśla M. Burdon.

figa

foto:W.Wachowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

kacperskyykacperskyy
0
pomyslmy statystycznie. mam 10 pracownikow, jedną koparke, 10 łopat i:
A) 10 ton gruzu w jednej lokalizacji
B) po 10 ton gruzu w jednej i drugiej lokalizacji
C) po 10 ton gruzu w jednej, drugiej, trzeciej lokalizacji

pytanie ktora opcja nastąpi najszybciej? uczeń 4 klasy SP odpowie na to pytanie. Czy będzie taniej? z jakiej racji? robotnicy pracują na godziny nie zrobia tego wszystkiego w czasie takim samym jak jednej lokalizacji, poza tym uwazam ze to wydluza proces i jesli by znalazl 3 firmy ktore zajely by sie kazda swoja lokalizacja to koszty mozna by wynegocjowac podobne jak nie takie same a do tego skrocilo by to czas remontu.

pół roku na remont ronda? (2016-07-20 12:31)
margot45margot45
+1
Kacperskyy, bo im nie płacą za efekty, tylko od godziny, więc zdecydowanie bardziej opłacalne jest dla firmy wykonawczej ciągnąć te prace i ciągnąć aż do us... znaczy, aż do przewidywanego terminu zakończenia prac. W co, akurat, nie wierzę. (2016-07-20 12:45)
ArtexArtex
+1
Każdy rozumie że remonty są konieczne ale wmawianie nam że rozpisanie takiej inwestycji dla jednej firmy ma być korzystniejsze to KPINA z mieszkańców.
Remont ronda rozpaprano i całymi tygodniami nikogo tam nie było???
Pytanie kto ustala i akceptuje takie terminy pół roku na remont ronda , jak zatem udało się w niespełna 14 dni wyremontować ulicę Piłsudskiego wraz z przylegającymi chodnikami i trawnikami czyżby cud ? (2016-07-20 15:56)
robroyrobroy
0
@margot45,jeżeli kontrakt opiewa na jakąś sumę to NIE OPŁACA SIĘ PRZECIĄGAĆ,przez pół roku opłacać pracowników? kiedy można to skończyć w miesiąc? co innego jak tą samą brygadą robisz 3 zlecenia,trochę tu,trochę tam,zgadzam się z @kacperkyy-m (2016-07-20 20:01)
bandarbandar
0
Tempo i sposób remontu ul. Piłsudskiego powinien być dla Sochaczewa wzorcem. Nawet po uwzględnieniu stosunkowo niewielkiego zakresu prac.
Zgadzam się z przedmówcami: to co się dzieje na rondach w naszym mieście, to kpina z mieszkańców. Wyobrażacie sobie takie ślimacze tempo robót np. w Warszawie? Dwóch robotników na placu budowy, często nikogo... Ale skoro ktoś zgodził się na takie długie terminy, to firma korzysta. Tylko my wszyscy tracimy. ale kogo to obchodzi?
Jedyne pocieszenie, że ulice będą równiejsze, a Sochaczew piękniejszy. (2016-07-20 22:07)
asiatko2209asiatko2209
0
To żenujące !!! dziś godz. 7.15 trzech "pracowników" dosypia w busie nogi wystają bo i ciasno to prawda i nie wygodnie nie ma jak się ułożyć dwóch stoi sobie na moście i omawiają chyba stan Bzury jadąc dalej widzimy kolejnych dwóch Panów chyba czekających aż tamci wypalą swoje fajeczki do końca i porozdzielają prace pozostałym :/ no cholera człowieka bierze. To ma być SZYBCIEJ???!!!! To ja i inni podziękujemy za takie szybciej. (2016-07-20 22:57)
margot45margot45
+1
OK, od dziś specjalnie dla Robroya będę przy wypowiedzi wyraźnie zaznaczać, kiedy piszę serio a kiedy sobie kpię.
(2016-07-21 08:42)
fraterrfraterr
0
Ojj.. z tym niezagrożeniem terminu troszkę bym uważał .. niby jeszcze dwa miesiące zostały ale już można mieć obawy czy wszystko zostanie spięte na czas, a nuż jeszcze jakiś nieznany kabelek się przytrafi i co wtedy? (2016-07-21 12:17)
KamisiuKamisiu
0
zdaje sobie sprawę że już jest po fakcie i za późno na to co pisze ale odnogi wychodzące z rodna w Chodakowie na wyszogrodzkiej są za wąskie jeżeli jedzie rowerzysta to jest za wąską by go wyminąć i trzeba jechać za nim, a już nie wspomnę o ciężarówkach które skręcając "już" zniszczyły krawężnik przez to że jest za wąską najeżdżając osią znajdującą się w naczepie. Czasy maluchów i dużych fiatów minęły trzeba robić szersze te drogi. W okolicznych wioskach drogi są takie że oba samochody muszą zjeżdżać na pobocza bo nie idzie się zmieścić mijając...

Wracając do tematu tory są tak zrobione wzdłuż jezdni że osoby nie potrafiące przejeżdżać przez tory rowerem wywracają się bo zamiast przecinać tory jak najbardziej prostopadle to robią to równolegle. Proponuje szkolenie dla cyklistów na temat jak poruszać się po sochaczewskich drogach nie chodzi mi tylko o tory w Chodakowie ale również na przejeździe na ulicy chopina (2016-07-21 12:37)
dawsoch016dawsoch016
0
Na wstępie artykułu jest informacja od MZD, że "oba ronda, na Wyszogrodzkiej i przy Piłsudskiego, mają być gotowe do końca września br."

Czy to oznacza, że światła z Mostowej, Wyszogrodzkiej i Chodakowskiej znikną dopiero za 2 miesiące? Jeśli już jest położona nowa nawierzchnia to dlaczego nie otworzą przejazdu przez to rondo? (2016-07-21 14:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy