Rondo imienia Lecha Kaczyńskiego w Sochaczewie - jutro głosowanie radnych

/ 18 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rondo imienia Lecha Kaczyńskiego w Sochaczewie - jutro głosowanie radnych Radni i rady samorządowe sochaczew

Jutro, w poniedziałek 19 grudnia, radni miejscy głosować będą nad uchwałą powstałą na wniosek przewodniczącego RM Sylwestra Kaczmarka o nazwaniu ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Licealnej imieniem zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Konsultacje społeczne ratusza w tej sprawie przebiegły z korzyścią dla uchwały.


Co ciekawe prawie wszystkie głosy na TAK na internetowej stronie konsultacji ratusza pojawiły się dopiero w przedostatni i ostatni dzień konsultacji, a niektóre oddawane były dosłownie co minutę. Ostatecznie jednak należy stwierdzić, że niewiele osób, bo zaledwie 70, skorzystało z tej platformy, by wyrazić swoje zdanie w tym, tak przecież kontrowersyjnym temacie. 28 sprzeciwiło się wnioskowi przewodniczącego Kaczmarka, 42 poparło pomysł. 


W sondzie na e-Sochaczew.pl głosowało do tej pory 2610 osób, z czego aż 88 % powiedziało zdecydowane NIE uchwale o nadaniu rondu imienia Lecha Kaczyńskiego. Ciekawe, jak jutro zachowają się miejscy radni. Czy uwzględnią jednak wyrażoną dezaprobatę w internecie, czy skupią się wyłącznie na urzędniczych konsultacjach, czy wreszcie postąpią zgodnie z własnymi przekonaniami i własnym sumieniem. Mamy zwłaszcza na myśli radnych koalicjanta PiS-u, czy Forum Samorządowego burmistrza Piotra Osieckiego.


Więcej na temat uchwały pisaliśmy TUTAJ

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (18)

robroyrobroy
0
po pierwsze primo-należy zagłosować nad usunięciem dotychczasowej nazwy-BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939,po drugie primo należy iść na całość i tu zacytuję @robbo2k:

Rondo "Lecha Kaczyńskiego"
Licealna na "Ofiar zamachu w Smoleńsku"
Piłsudskiego na "Bohaterów z katastrofy Tysiąclecia"
Towarowa na "Poległych w zamachu kwietniowym"

po trzecie primo-należy rozpatrzyć budowę nowego ronda,tak na wszelki wypadek,dużego,dostojnego,które przyćmi rozmachem ronda dotychczasowe,tak na wszelki wypadek powtarzam
(2016-12-18 14:49)
robroyrobroy
0
wersja 3.0 bohaterstwo ujawnione (2016-12-18 14:54)
jerzyk2205jerzyk2205
+4
Szanowni Państwo radni miejscy, nie ignorujcie opinii mieszkańców wyrażanych w licznych wypowiedziach. One nie są anonimowe. Nie lekceważcie sondy na e-Sochaczew.pl. Nie działajcie pod presją i w pośpiechu. Potrzeba rozwagi, bo ślad Waszej postawy podczas sesji zostanie zarejestrowany i pozostanie w miejskich archiwach internetowych na długie lata. (2016-12-18 20:33)
robroyrobroy
0
Panie Jerzy,opinie opiniami,sonda sondą ,sama propozycja świadczy o tym że tak się stanie jak pomysłodawcy chcą (2016-12-18 20:42)
kacperskyykacperskyy
+1
nie trzeba być geniuszem pokroju sherlocka holmesa zeby odgadnąć z którego kompa w urzedzie miasta poszly glosy... to co sie dzieje teraz nie tylko w sochaczewie to głeboka komuna. wladza robi co chce a te konsultacje to bzdura.

nazwiska radnych ktorzy bede glosowac za przyjeciem takiej nazwy ronda koniecznie podajcie do publicznej wiadomosci - "lista dupowłazów" (2016-12-19 07:54)
JacekJacek
+1
Czy według sochaczewskiej "dobrej zmiany" mierny prezydent, który zginął w katastrofie lotniczej i nie dokonał niczego szczególnego dla kraju jest bardziej zasłużony niż bohaterowie walk nad Bzurą (bo taką nazwę obecnie nosi to rondo)???? A może niedługo okaże się, że bohaterowie wlak nad Bzurą współpracowali z SB? Czyżby prezes już pisał kolejny rozdział hostorii według PiS? (2016-12-19 09:38)
Goldi Goldi
+1
a może już w nocy przegłosowali ;-)
bardzo chciałabym się mylić, że sprawa już dawno została przesądzona ....
(2016-12-19 10:47)
JacekJacek
+1
No i mamy. Tak samo jak w skali krajowej tak i lokalnej "dobra zmiana" ma dupie zdanie społeczeństwa i robi co jej się żywnie podoba. Buta i arogancja... brak słów... (2016-12-19 15:23)
robroyrobroy
+2
było czy nie było? bo nie wiem czy przejeżdżając jutro przez rondo mam się przeżegnać czy normalnie palić fajkę? (2016-12-19 17:47)
Goldi Goldi
0
poważnie? uchwalili ??? no nie wierzę!!!(2016-12-19 18:48)
wojciech-lomnicwojciech-lomnic
0
http://www.mazovia.pl/z-regionu/art,358,otwarcie-ronda-jana-pawla-ii-w-sochaczewie.html - Panu Ż. przeszkadza prawo rady do stanowienia prawa? A sam lizał tyłek czarnym aż miło, bo akurat wtedy był u żłoba:-) Wtedy smutnu człowieku nie byłeś taki demokratycznie bezbożny:-) (2016-12-19 19:33)
wojciech-lomnicwojciech-lomnic
0
A tu pozostali kontestatorzy: (2016-12-19 19:36)
Goldi Goldi
0
wojciech-lomnic
Niestety, w Sochaczewku NIE zaginęły resztki jakiejkolwiek kultury (ta treść powinna być Tobie znajoma) i grzecznie odpowiem, że robisz wycieczki osobiste a to jest bardzo niekulturalne.
Rada owszem ma prawo do stanowienia prawa ale to ta sama Rada poddała ten temat do konsultacji ze społeczeństwem więc każdy zainteresowany miał prawo się wypowiedzieć.
Czytając chociażby wypowiedzi na tym portalu można stwierdzić, że zdecydowana większość jest przeciw więc nie należy się dziwić, że przeciwnikom tego pomysłu podniosło się ciśnienie.Według Ciebie powinno być tak, że Ci co mają inne zdanie to "morda w trampek i zasznurować?" Jak dla mnie możesz im bić brawo na stojąco ja będę gwizdać!!!(2016-12-19 20:01)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@wojciech-lomnic

Żałosna zaczepka ignoranta, który zapomniał lub ma mglistą wiedzę kim był Jan Paweł II dla Polaków, w tym również dla niewierzących i wyznawców innej wiary. Nie kwestionuję prawa rady do stanowienia prawa lokalnego, ani też prawa radnego do własnego zdania. Apelowałem o rozwagę, aby nie lekceważyć licznych głosów sprzeciwu mieszkańców miasta. Sądzę, że radni zarówno Ci z PiS, jak i Forum oraz pozostali mieli świadomość, że biorą udział w wydarzeniu politycznym nad przebiegiem którego czuwał poseł.

Dziękuję za link do strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego, bo jest on dowodem na to jak poprzedni burmistrz w analogicznej sytuacji traktował samorząd wojewódzki, jako zarządcę drogi. Ponadto rada, która w większości była w opozycji do burmistrza, wówczas jednogłośnie podjęła uchwałę. Nie było tam polityki, a zrozumienie i szacunek dla Wielkiego Polaka. (2016-12-19 21:10)
wojciech-lomnicwojciech-lomnic
0
Dlaczego mnie dziwi, że towarzysz z ZSMP, kwestionuje prawo do uchwalania uchwał przez radnych. Toż to przecież wyssane z mlekiem matki partii:-) Jan Paweł II też należał do ZSMP? (2016-12-19 21:25)
DabljuDablju
0
@wojciech-lomnic
Porównywanie JPII do Lecha Kaczyńskiego zakrawa na niezły żart. (2016-12-19 21:27)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@wojciech-lomnic
Człowieku, nie kompromituj się. Nie należałem, ani do partii, ani do ZSMP. Nie powtarzaj oszczerstw.
(2016-12-19 22:13)
boszoboszo
0
Wielu z Was biło tutaj pianę w temacie nadania nazwy ronda (ja również). Pewnie większość brała udział w sondzie na e-sochaczew. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, żeby ruszyć dupsko sprzed klawiatury i dać wyraz swoim poglądom w tym temacie? Może jakaś mała pikieta pod UM? Nie, po co, niech inni sobie protestują, JA nie muszę... To teraz drodzy Forumowicze wciągnijcie gila i pogódźcie się z tym (jakże przykrym) faktem. Over.
P.S. Dzisiaj jestem zadowolony z jednej tylko rzeczy: nie jestem już obywatelem Sochaczewa, co nie oznacza, że nie mam swojego zdania. (2016-12-19 23:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy