Zaloguj się do konta

Rondo z opóźnieniem

EP
Tygodnik Echo Powiatu
2006-10-11
Inwestycje
Szansy na to, że budowa ronda w Chodakowie ruszy jeszcze w październiku, już nie ma. Powód? Nikt nie stanął do przetargu na realizację zadania. Może w przedłużonym czasie znajdą się oferenci i inwestycja zgodnie z planem powstanie jeszcze w tym roku.

Władze miasta przez całą kadencję walczyły o spowodowanie modernizacji zniszczonych wojewódzkich dróg w Chodakowie. Skutkiem tych negocjacji była decyzja Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina z Chodakowską. Zdaniem dyrekcji MZDW to najlepsze rozwiązanie, które z jednej strony doprowadzi do poprawy tragicznej nawierzchni drogowej w tym miejscu, a z drugiej podniesie bezpieczeństwo kierowców, przechodniów, a także uczęszczających do pobliskiego Zespołu Szkół uczniów.

Do pierwszego przetargu, który miał wyłonić wykonawcę tego zadania, a który zakończył się 25 września, nie stanęła żadna firma. Jak wyjaśnia Ewa Głasek z Działu Zamówień MZDW, o tej porze roku jest to dość częste zjawisko. - Na jesieni firmy nierzadko mają zajęte terminy, są w trakcie realizacji jakichś inwestycji, a poza tym średnio ich interesuje budowa w zimie. Zatem unieważnienie sochaczewskiego przetargu nie jest wyjątkiem.

MZDW ogłosił więc drugi przetarg, ustalając termin składania ofert do 6 listopada br. Jeśli tym razem zgłoszą się oferenci, proponując akceptowalne przez zarząd warunki realizacji inwestycji, jest jeszcze szansa, że budowa ronda ruszy w tym roku. Przypomnijmy, że zadanie to obejmuje również budowę chodnika przy Chopina od kościoła do sklepu Domus. Poza tym przesunięte zostaną nieco przejście dla pieszych przy szkole i przystanek autobusowy. Bezpieczeństwo zapewniać mają nowe wysepki na przejściach.

figa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc