Rowerzyści - bez zasad na ulicach

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rowerzyści - bez zasad na ulicach Komunikacja publiczna sochaczew

Są zagadnienia spędzające sen z powiek mieszkańcom miasta. Dla kierowców są to piesi oraz rowerzyści. Nie ukrywając ta zależność działa również w drugą stronę. Użytkownicy jednośladów oraz piesi także mają wiele do zarzucenia kierowcom samochodów. 


Żeby zostać pieszym potrzeba niewiele. Można brak wiedzy starać się zrozumieć. Żeby zostać rowerzystą należałoby sięgnąć po kartę rowerową, a kierowcy powinni posiadać prawo jazdy. Za tymi dokumentami powinna kryć się wiedza i znajomość przepisów. Tak byłoby w świecie idealnym. Rzeczywistość pokazuje, że bywa różnie. W Sochaczewie nie mamy wielu ścieżek rowerowych ale jeśli już są, rowerzyści mają obowiązek z nich korzystać. Obowiązek, nie wskazanie, że mogą, jeśli zechcą. 


Przepisy regulują zapytanie o jazdę rowerem po ulicy, kiedy mamy do dyspozycji ścieżkę rowerową. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym - informuje art. 33 ust. 1 zd. 1.


Warto zapamiętać i przekazywać. Za rowerem na zdjęciu jechało kilka samochodów. Warto być najzwyczajniej uprzejmym i jeśli mamy ścieżkę rowerową to z niej korzystać. Pieszym warto akceptować rowerzystów z dziećmi na chodniku, a kierowcom rowerzystów, nawet tych niesubordynowanych. Uprzejmość popłaca, mniej stresu to zdrowie, a znajomość znaków to już wspaniała sytuacja.   

 4
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Sam jestem kierowcą i uważam, że temat jest bardziej złożony. Co do zasady, prędkość projektowa dróg rowerowych w Polsce to 30 km/h, co wynika z rozporządzenia. Proszę spróbować jechać z taką prędkością ścieżakmi w Sochaczewie. Szczerze odradzam. Zatem: jedziesz 10 km/h - zjazd na ścieżkę :) jeździsz 25 do nawet 40 km/h - unikaj tych pseudościeżek jak ognia, gdyż stwarzają one przy takich prędkościach zagrożenie dla zdrowia i życia - twojego jak i przechodniów. (2019-08-14 07:33)
robbo2krobbo2k
+1
Drogi kierowco. Droga rowerowa na ulicy Staszica w 100% wypełnia zwolnienie z obowiązku z korzystania z niej. Za opinia sadu w innej sprawie. Odstąpienie od obowiązku jazdy po drodze dla rowerów byłoby usprawiedliwione, gdyby skorzystanie z niej było niemożliwe lub zwiększało zagrożenie dla rowerzysty lub innych uczestników ruchu,(2019-08-14 08:30)
MitutoyoMitutoyo
+3
No jak jakiemus kierowcy spędzają sen z powiek takie zagadnienia jak piesi czy rowerzyści to natychmiastowo powinien oddac prawo jazdy i zaprzestać jazdy autem.  (2019-08-14 08:39)
HansOloHansOlo
+3
Szkoda tylko, że budując takie ściezki rowerowe nikt nie myśli o rowerzystach. (2019-08-14 12:37)
first-onefirst-one
+2
Ścieżki rowerowe w Sochaczewie przypominają deptaki, nie ścieżki rowerowe. Zresztą jest ich tak mało, że rowerzysta chyba musiałby na tych ścieżkach jeździć w kółko jak w cyrku. (2019-08-14 16:32)
robroyrobroy
0
czasami trzeba ostro z takimi

https://youtu.be/HU4NNootQFU (2019-08-15 06:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy