Rowerzyści ofiarami wypadków

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rowerzyści ofiarami wypadków Wypadki sochaczew

11 sierpnia o godzinie 10.00 47-letni kierowca tira potrącił 86-letniego rowerzystę przejeżdżającego przez przejście dla pieszych. Rowerzysta pomimo podjętej akcji reanimacyjnej w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Do zdarzenia doszło w miejscowości Żdżarów.

12 sierpnia popołudniu 52-letni kierowca busa nie ustąpił przejazdu prawidłowo jadącej kobiecie na rowerze. 61-letnia  mieszkanka Sochaczewa została przewieziona do szpitala ze złamaną ręką. Do zdarzenia doszło na ul. 15. Sierpnia. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

margot45margot45
0
No jasne, bo dziadunio nie wiedział, ze przed przejściem dla pieszych się z roweru zsiada.
Ciekawe, kiedy policja się zainteresuje tym, ze rowerzyści jeżdżą z pełną prędkością środkiem chodnika i nie ma opcji, żeby bezpiecznie chodzić po mieście. Oczywiście, jakby tak pieszy zasuwał środkiem jezdni, byłaby awantura, ze ho ho!
(2014-08-18 10:04)
TomaszekTomaszek
0
p.Margo nie jest takie oczywiste że dzidunio przejeżdżał rowerem przez to dla niego feralne przejście dla pieszych,w tym wieku raczej nie jeżdzi się rowerem bez trzymanki i z zawrotną prędkością o co pani się obawia chodząc po chodniku,a to że kierowcy na obwodnicy nie zauważają przejść dla pieszych to jest normalka prawda ? (2014-08-19 20:23)
margot45margot45
0
Nie poruszam się w obrębie obwodnicy ani w ogóle w tej części miasta, wiec tego nie wiem.

Nie da się spokojnie przejść chodnikiem po ulicy Wojska Polskiego (gdzie na jezdni ruch samochodowy jest prawe żaden - jeden samochód na pół godziny). Przechodzę tą trasą minimum dwa razy dziennie i za kazdym razem z duszą na ramieniu - WSZYSCY rowerzyści jadą tamtędy środkiem chodnika, niezależnie od pory dnia, mimo puściuteńkiej jezdni.
Żaden, widząc pieszego, nie zwolni, ani nie zjedzie na jezdnię.
Szczytem wszystkiego był rowerzysta jadący środkiem chodnika przy ul. Traugutta, kiedy pół metra obok miał wolną ścieżkę rowerową.
Policja, oczywiście, na wszelkie zgłoszenia w tej sprawie, nijak zupełnie nie reaguje. Zapewne woli zgarniać mandaty na 600-lecia za przechodzenie obok pasów :]
(2014-08-20 10:13)
mksmks
0
Wczoraj minęłam się na chodniku ul. Reymonta z kobitką, ja pieszo ona rowerem, było to na rogu z dawnym placem Armii Ludowej (na rogu jest sklep z zabawkami)... Przeszłam do piekarni Gzika, na powrocie dosłownie WPADŁA na mnie ta sama baba na tym samym rowerze, ja wyszłam z za roku od piekarni na ul. Reymonta, a ona w odwrotną stronę, po czym pięknie myknęła po pasach i pojechała w kierunku boryszewa. Gdybym miała więcej pary to strąciła bym babę z roweru i wezwała policje. Wycieczka rowerowo-krajoznawcza chodnikami miasta.

(2014-08-20 12:27)
margot45margot45
0
Taaaa, tylko zanim by policja raczyła dojechać, baba śmignęła by tym rowerem w długą i tyle. Też mam czasem podobne chęci, ale też wiem, ze to prędzej mnie by wtedy policja oskarżyła, nie rowerzystę. I nieistotne, ze to rowerzysta jeździ wbrew przepisom.
(2014-08-20 13:33)
bandarbandar
0
- margodzięki za wątek. Od wielu lat jeżdżę na rowerze i nieco krócej samochodem. Wspaniale, ze tyle osób jeździ rowerami. Świetna forma rekreacji i tani codzienny transport.Tyle, że część pseudo rowerzystów, chyba nie potrafi poruszać się w ruchu ulicznym i okupuje chodniki. To są sytuacje bardzo niebezpieczne. Szczególnie młodzi "kozacy" i baby na rowerach. Nie kobiety, ale baby. Jeśli zwrócić uwagę takim osobnikom, to można się srodze naciąć. O kraksę nietrudno, bo dużo ludzi jeździ po chodniku bez zachowania jakiejkolwiek ostrożności.Chodniki są dla pieszych, jezdnie dla pojazdów! Może poprośmy policję o "zero tolerancji" dla rowerzystów jeżdżących chodnikami? (2014-08-20 21:35)
margot45margot45
0
Bandar, jestem jak najbardziej za! aczkolwiek wątpię,żeby policję to zjawisko obchodziło.

Dodam, ze ci pseudo rowerzyści to grupa całkowicie niezależna od wieku. Akcja z dzisiejszego poranka: godzina 7.00, jezdnia puściuteńka, środkiem chodnika zapieprza rowerem facet, na oko ok. 60-tki. Nieistotne. Tak jest codziennie, niezależnie od pory dnia, pogody, innych czynników.

Dodam, ze choć rowerem nie jeżdżę , też uważam, ze jest to dobry sposób na rekreację i utrzymanie kondycji. Tylko - miasto jest dla wszystkich, dla pieszych też!!! Co sezon, zwłaszcza zimą, są dyskusje jak to kierowcy zostawiają auta zaparkowane na środku chodnika i nie można przejść. Teraz, kiedy jest jeszcze względnie ciepło, też nie da się przejść, ponieważ rowerzyści anektują chodniki.

Aż chce się powiedzieć "Ludzie, myślcie - to nie boli!"

(2014-08-21 09:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy