Rozkład jazdy MZK zostaje po staremu

/ 4 komentarzy

Burmistrz Piotr Osiecki zdecydował, że zmiana rozkładu jazdy autobusów ZKM, która miała zostać wprowadzona od 1 października, zostanie przesunięta w czasie. Do końca roku obowiązywać będą dotychczasowe rozwiązania w komunikacji miejskiej.

- Odebraliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy byli rozczarowani nowym rozkładem. Oczywiście względy ekonomiczne są dla nas bardzo ważne. Musimy dbać o kondycję Zakładu Komunikacji Miejskiej. Ale miasto przede wszystkim musi zapewniać swym mieszkańcom możliwość dojazdu do pracy, szkoły, czy na pociąg. Sam przez dwa lata dojeżdżałem do Warszawy i wiem, jak ważne jest choćby skoordynowanie rozkładu ZKM z rozkładem PKP. Wiem, że dyrektor Sieczkowski i jego ludzie starali się ułożyć tak plan, by zadowolić jak największą grupę mieszkańców, ale najwyraźniej trzeba dłuższych prac i konsultacji nad nowym rozkładem – wyjaśnia swą decyzję burmistrz Osiecki.

- Jeszcze raz przyjrzymy się każdemu kursowi i każdej linii. Nie mamy łatwego zadania. Choćby rozkład jazdy PKP zmieniał się w tym roku już kilka razy. Ostatnio ledwie kilka tygodni temu. Ustaliliśmy z burmistrzem Osieckim, że poczekamy ze zmianą naszego rozkładu jazdy do grudniowej zmiany PKP. Zawsze podkreślałem, że sugestie mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Gdy przygotowywaliśmy rozkład, który miał wejść 1 października, obiecywałem, że będziemy się przyglądać skutkom jego wprowadzenia. Teraz będziemy mieli więcej czasu na jego dopracowanie – dodaje dyrektor ZKM Krzysztof Sieczkowski.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

emptycupemptycup
0
BRAWO, BRAWO, BRAWO PANIE BURMISTRZU... (2011-10-01 11:03)
emptycupemptycup
0

A panie/panowie z ZKM'u proponują cudowne wyjście: podjechanie z miasta(za 2,80) do trojanowa/kauflandu i wracania pieszo (na kistki). Obecną porą- owszem.. moze jest to "dosc racjonalne" rozwiązanie. Ale niestety nie pózną jesienią oraz zimą. Tym badrziej dla osób w średnim wieku wracających z pracy.. ani dla uczniów po kilku godzinach w szkole(lub też dzieci!!), nie wspominajac o ludziach starszych. Chyba już zresztą długo chodzilismy pieszo.. przez budowę mostu. Liczba linii kursujących do miasta w weekend jest jeszce stosunkowo przyzwoita, natomiast powrót to jakiś marny zart.. jedna jedyna 3 czy tam 3a, ze staszica. Nie mam pojęcia czemu 2 nie moze kursować w sob/nd/święta. Moze warto pomyśleć nad jej przywróceniem? To samo mogę powiedzieć o 7 i jej całkowitym usunięciu.

(2011-10-01 11:46)
PawelCzechPawelCzech
0
Hej a co ma burmistrz miasta do komunikacji miejskiej? Znając życie burmistrz i tak nie kożysta z komunikacji miejskiej a jedynie z służbowej limuzyny opłacanej za pieniądze podatników. (2011-10-04 11:42)
BellisimaBellisima
0
Bardzo się cieszę z tej wiadomości. Brawa dla Burmistrza. (2011-10-04 15:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy