Zaloguj się do konta

DWORZEC TO.KULTURA!

Teresiński Ośrodek Kultury
2018-07-26
Historia i tradycja

Generalnie życie polega na tym, aby spełniać marzenia. Mam ich wiele. Łatwiej jest, gdy życie osobiste i praca, jaką się wykonuje nie tylko nie staje na przeszkodzie ich realizacji a wręcz pomaga. Mam takie szczęście. Zawsze się zastanawiałam jak ze swoich pasji zrobić zawód, zajęcie. Jeśli chodzi o muzykę to realizuję się w pełni, bo mam na to stuprocentowy wpływ i robię to, co lubię i kiedy chcę. Kolejnymi pasjami jest czytanie książek, spanie do południa i gadanie. Na razie wymyśliłam jak w życie zawodowe wpleść to ostatnie.

Postanowiłam stworzyć internetowy projekt ROZMOWY NIESPIESZNE czyli krótkie wywiady-rozmowy z ludźmi zamieszkującymi naszą gminę, a którzy to ludzie mają jakąś wyjątkową pasję albo oddają się czemuś bez reszty, są interesujący i można z nimi swobodnie porozmawiać.

Jako Teresiński Ośrodek Kultury założyliśmy na „youtubie” kanał TOK TV, gdzie zamieszczamy relacje z wydarzeń organizowanych przez TOK a ostatnio przez DWORZEC TO.KULTURA!

I właśnie dworzec natchnął mnie na cykl rozmów. Dworzec to miejsce, gdzie ludzi się spotykają, poznają, żegnają, witają, gdzie nieznajomi zamieniają kilka słów, gdzie czasem rozstrzyga się ludzie życie. To właśnie na tym osławionym w wielu piosenkach dworcu, postanowiłam spotykać się ze swoimi gośćmi aby spojrzeć na podróż z filozoficznego punktu widzenia, a także namówić ich na opowiedzenie przed kamerą o swoich pasjach. Każda pasja to podróż. Między tu i tam, między wczoraj a jutro.

Cykl wyszedł bardzo spontanicznie ale uczymy się tej trudnej sztuki rozmowy i realizacji filmu, zarówno ja jak i moi goście. Przedstawiam Wam dziś pierwszą rozmowę, jaką przeprowadziłam jeszcze w TOKu. Moim gościem był Michał Odolczyk, wspaniały podróżnik i miłośnik kolei. Spotkaliśmy się tuż przed jego pierwszą podróżą koleją transsyberyjską. Ale opowiedział nam również historię budynku dworca w Teresinie. Ciepły, sympatyczny człowiek, którego można długo słuchać.

Zapraszam Was na te rozmowy. Poznajcie swoich sąsiadów i ciekawe osobowości. Subskrybujcie kanał i komentujcie. Czekam również na Wasze propozycje, z kim mogłabym porozmawiać.

Joanna Cieśniewska

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne6

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne30

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc