Rozmowy o PKS-ie

/ 2 zdjęć

W związku z niepokojącą informacją, jaką Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie przekazało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim dotyczącą planów ograniczenia kursowania większości linii na terenie powiatu sochaczewskiego w okresie wakacyjnym, w miniony czwartek 6 grudnia 2012 roku w siedzibie Starostwa odbyło się spotkanie poświęcone temu tematowi.

W dyskusji udział wzięli starosta sochaczewski Tadeusz Koryś, wicestarosta Janusz Ciura, prezes PKS Grodzisk Mazowiecki Sp. z o.o. Zenon Marek, wójtowie gmin powiatu sochaczewskiego, wiceburmistrz Miasta Sochaczew oraz dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego Paweł Masłowski.
Na wstępie starosta Tadeusz Koryś zaznaczył, iż tak liczne przybycie przedstawicieli samorządów napawa nadzieją na pozytywne rozstrzygnięcie problemu, bowiem dobro mieszkańców naszego powiatu jest sprawą nadrzędną i ograniczenie komunikacji wielu pasażerom utrudniłoby codzienny dojazd do pracy, szpitala czy chociażby na zakupy. W związku z powyższym wskazane jest aby tę sprawę przedyskutować i wypracować jak najkorzystniejsze warunki dla wszystkich ze wskazaniem na mieszkańców powiatu.

Prezes PKS Grodzisk Mazowiecki Zenon Marek przedstawił przeprowadzoną analizę rentowności komunikacji autobusowej w okresie wakacyjnym, która jednoznacznie wykazała, iż realizowanie przewozów w tym czasie stało się dla PKS wysoce nierentowne, a z powodu drastycznie wzrastających kosztów nie są w stanie finansować komunikacji zbiorowej w okresie letnich wakacji. Takie informacje wywołały żywą reakcję wójtów gmin powiatu sochaczewskiego, którzy jednogłośnie stwierdzili, że są gotowi do podjęcia rozmów i współpracy z PKS Grodzisk Mazowiecki, gdyż los ich mieszkańców nie jest im obojętny.
Jednocześnie podziękowali staroście za zorganizowanie i możliwość udziału w spotkaniu poświęconemu tak ważnej sprawie.
Po prawie dwugodzinnej dyskusji podjęto decyzję o indywidualnych spotkaniach z wójtami gmin powiatu sochaczewskiego celem omówienia szczegółów, wyjaśnienia wszelkich pytań i wątpliwości, przeanalizowania sytuacji mieszkańców i podjęcia właściwych decyzji.
Anna Podsędek
Główny Specjalista ds. Transportu Publicznego

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy