Rozmowy ostatniej szansy – śledzimy poniedziałkowy strajk

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rozmowy ostatniej szansy – śledzimy poniedziałkowy strajk  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Dziś o godzinie 19.00 w Warszawie mają rozpocząć się kolejne rozmowy ZNP z rządem, które odbędą się w Centrum Dialogu Społecznego. Sochaczewscy nauczyciele z niecierpliwością i zaniepokojeniem obserwują sytuację.


Rodzice dzieci, które uczęszczają do szkół w Sochaczewie otrzymali informację, iż „zgodnie z komunikatem Zarządu Głównego ZNP informujemy, Szkoła (…) od dnia 8 kwietnia przystępuje do strajku. Sytuacja może ulec zmianie po niedzielnych rozmowach związkowców z rządem, dlatego prosimy o śledzenie informacji w mediach(...). 


Jak informowaliśmy, szczególnie trudną sytuację mają opiekunowie przedszkolaków. Dla nich w poniedziałkowy poranek zostały uruchomione dwie placówki w których będą świadczone zajęcia opiekuńcze. Jest to Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły przy ul. Staszica 106,  oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Fryderyka Chopina, ul. F. Chopina 99. Jeśli rodzice zgłosili swoje pociechy w piątek do godziny 14.00 chęć umieszczenia dziecka pod opieką w/w placówek będą mogli skorzystać z takiej opcji. 


Dodatkowo, informowaliśmy także o innych możliwościach, takich jak urlopy opiekuńcze, jakie mogą być alternatywą dla rodziców, którzy będą mieli problem z pozostawieniem dzieci w placówkach oświaty. 


Pracownicy sochaczewskich urzędów mogą w poniedziałek 8 kwietnia stawić się do pracy z dziećmi. Co do kolejnych dni, niestety sytuacja nie wygląda lepiej. Strajk bowiem w sochaczewskich, jak i ogólnokrajowych szkołach ma być bezterminowy. Zatem problem z opieką, przy braku osiągnięcia konsensusu niedzielnych rozmów będzie oznaczał dużo dłuższe problemy. 


Należy dodać, iż sytuacja w sochaczewskich szkołach to ogromny problem dla rodziców, obejmuje spore niedogodności w pracy urzędników. Rodzice oraz opiekunowie doskonale wiedzą, iż z dzieckiem u boku praca nie jest łatwa. Zatem z trudnościami muszą liczy się petenci. Możliwość przyjścia do pracy z dziećmi to bardzo dobre rozwiązanie z punktu wiedzenia opieki nad dzieckiem, a sam pomysł burmistrza zasługuje na pochwałę, jednak każdy rodzic zdaje sobie sprawę z faktu jakim jest wykonywanie obowiązków służbowych z dzieckiem u boku. 


Strajk na terenie miasta objął wszystkie przedszkola a także szkoły, ponieważ na chwilę obecną jest on bezterminowy można ująć rzecz, iż wróży większe trudności nie tylko w placówkach oświatowych. 


O dalszych rozmowach nauczycieli z rządem będziemy informować na bieżąco.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

first-onefirst-one
-3
A niech sobie strajkują. I tak idzie niż demograficzny i jest ich za dużo. Nauczyciele, jak cała bdużetówka, tylko drą się o więcej i więcej, ale nigdy nie ruszą tyłka - zepsawani ze stołkami, bo na państwowym dodatki, pomoce, socjalizm i wszystko na czas, godziny pracy jasne. Nie to co na rynku, gdzie trzeba brać los we własne ręce. Budżetówka pasożytem narodu. (2019-04-07 14:08)
SzczawiuSzczawiu
0
Nie ruszą tyłka znaczy , że co wg Ciebie powinni zrobić? (2019-04-07 17:20)
robroyrobroy
0
. (2019-04-07 18:24)
first-onefirst-one
-2
Zmienić pracę. Ale z pewnością wszyscy pracują tam dla ideii, więc muszą walczyć o idee pełną piersią : ) (2019-04-07 19:06)
SzczawiuSzczawiu
+1
Sorry ale to strasznie dziwne by nie powiedzieć po prostu głupie myślenie. Jako rodzic ucznia chyba wolę by strajkowali niż mieliby zmieniać pracę. (2019-04-07 20:23)
robbo2krobbo2k
+1
No to solidarnosc napluła nauczycielom w twarz. jesli jutro w solidarnosci zostanie chocby jeden nauczyciel to znaczy iz nie zasługuje na szacunek. Tak sie zeszmaciła solidarność. pachołki polityczne (2019-04-07 21:49)
robbo2krobbo2k
+1
@szczawiu przeciez ten trol to typowy korwinista nieuk. Po co dyskutowac z kim takim. (2019-04-07 21:50)
first-onefirst-one
0
Zjawił się etatowy najemnik internetowy z ramienia Koalicji Jełropejskiej. (2019-04-07 22:21)
robbo2krobbo2k
-1
Jaki ty głupi jesteś..... wy korwino-faszysci to wszycy tacy opaleni trwaką? Gwarantuje ci ze na koalicje europejska głosu nie oddam. (2019-04-07 22:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy