Rozpoczęli od dwóch przegranych

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rozpoczęli od dwóch przegranych Rugby sochaczew
+1

Pierwszy mecz po powrocie do Ekstraligi rugbiści Orkana rozegrali w Gdyni. Tym razem nie dopadła ich „choroba morska”, a przez pewien czas na boisku zachowywali się niczym wytrawne wilki morskie.

Wzmocnieni nasi Wojownicy niestety przespali pierwsze dwadzieścia pięć minut meczu. W tym czasie Arka zdobyła dwadzieścia punktów, a mogła jeszcze więcej. Na szczęście rywale szybko słabli. Fakt ten jako pierwszy wykorzystał Michał Kępa. Ślizgnął się po obronie gdynian i pierwsze przyłożenie zostało zapisane na konto Orkanu. Chwilę później Adrian Niemiec skutecznym przechwytem zakończył atak Arki i jednocześnie rozpoczął bieg w kierunku pola punktowego przeciwników. Po drodze opędzał się przed nimi. Nie dał się złapać i kolejna „piątka” została dopisana po stronie Orkana. Trzecie przyłożenie zdobył Jakub Budnik. Jak się okazało były to ostatnie punkty zdobyte w tym meczu.

Po przerwie oprócz bójki oraz niecelnie kopanych karnych niewiele na boisku się działo. Orkan był też bliski przyłożenia. Niestety nie wykorzystał okazji i do niespodzianki w Gdyni nie doszło. Na pocieszenie pozostał punkt bonusowy.


Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 20:19 (20:19)

punkty: Michał Kępa (9), Adrian Niemiec (5), Jakub Budnik (5)

skład: Markiewicz (Dudkowski), Gadomski, Jelia, Niemyjski, Poniatowski, Paatashvili, Palasik, Brażuk, Pietrzyk, Kępa, M. Krześniak, Budnik, Gasik, W. Krześniak, Niemiec (Mechecki)


Drugim rywalem w sezonie byli aktualni Mistrzowie Polski – Budowlani S.A. Łódź. Silny rywal, dobrze rozreklamowane wydarzenie i piękna pogoda ściągnęły na trybuny dawno nie widzianą ilość kibiców. Gospodarze starali się jak mogli. Niestety tym razem rywale na niewiele im pozwolili. Budowlani Praktycznie przez osiemdziesiąt minut posiadali przewagę, którą dokumentowali kolejnymi zdobyczami punktowymi. Jedyne przyłożenie dla Orkana zdobył w pierwszej akcji drugiej połowy Adrian Niemiec.


Orkan Sochaczew – Budowlani S.A. Łódź 5:36 (0:26)

punkty: Adrian Niemiec (5)

skład: Markiewicz (Syperek), Kościelewski (Polakowski), Jelia (Brodowski), Poniatowski, Kowalewski (Szymański), Palasik (Wydrzyński), Brażuk, Berishvili (Niemyjski), Pietrzyk (Pętlak), Kępa, W. Krześniak, Budnik, Mechecki, Niemiec (Lazzari), M. Krześniak


Wyniki


I kolejka

Grupa A

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 20:19 (20:19)

Budowlani S.A. - KS Budowlani 45:8 (33:8)

Grupa B

Ogniwo Sopot – Skra Warszawa 62:0 (48:0)

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 31:11 (7:8)


II kolejka

Grupa A

Orkan Sochaczew – Budowlani S.A. 5:36 (0:26)

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk (mecz został przełożony)

Grupa B

Skra Warszawa – Juvenia Kraków 31:15 (7:3)

Ogniwo Sopot – Pogoń Siedlce (mecz został przełożony)


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy