Rozpoczęli rundę rewanżową

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rozpoczęli rundę rewanżową Siatkówka sochaczew
+7

Zawodnicy startujący w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej powrócili po świątecznej przerwie na parkiet chodakowskiej hali MOSiR. W ósmej kolejce rozegrane zostały tylko dwa mecze. Drużyny AZS Volley i Wolne Elektrony swoje spotkanie przełożyły.

W pierwszym noworocznym meczu zwarły się ze sobą, lider z Bielic oraz drużyna z Teresina, która potrafi sprawić każdej ekipie sporo problemów. Pierwsze dwa sety dla Bielic chociaż łatwo nie było. Siatkarze lidera uznali, że mecz mają już wygrany i w trzecim secie na boisko wyszli bardzo mocno rozluźnieni. Fakt ten wykorzystali rywale i szybko zrobiło się 7:0 dla Teresina. Bielice goniły ale … nie dogoniły. Ostatni set, to sporo niepotrzebnych nerwów i spięć. Na szczęście zawodników oddzielała … siatka.

Drugie starcie, to bój pomiędzy Volleyem i Piastem. Pięć zaciętych i wyrównanych setów tak najkrócej można napisać o tym meczu. Tym razem wygrała młodość (co roku ma więcej doświadczenia), która popełniła mniej błędów zwłaszcza w odbiorze i serwisie.

Tradycyjnie trybuny chodakowskiej hali świeciły pustkami, a ja z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy podczas tej samej ligi na meczach Energomontażu lub Hegoru trybuny były wypełnione po brzegi. Może te czasy kiedyś powrócą.

KS Bielice – Teresin 3:1 (27-25, 25-21, 22-25, 25-21)

KS Bielice: Krzysztof Rąg, Damian Rąg, Jacek Raczkowski, Cezary Michalski, Dawid Grochowski, Piotr Mydlak, Kamil Dorodziński (najlepszy zawodnik meczu), Przemysław Woźniak, Bernard Kacprzak, Dawid Walkiewicz, Patryk Kowalski.

Teresin: Karol Sapigórski, Dariusz Wawrzyńczak, Robert Woźniak, Piotr Czaplicki, Krystian Woźnicki, Maciej Wójcik

KS Piast Feliksów – Volley CKU Sochaczew 3:2 (25-20, 24-26, 25-19, 21-25, 15-10)

KS Piast Feliksów: Piotr Ostrowski, Mateusz Ostrowski, Łukasz Ostrowski, Mateusz Burzyński, Artur Rokicki (najlepszy siatkarz meczu), Maciej Cierpikowski, Piotr Fergin, Wojciech Socha, Adrian Kucharewicz, Konrad Kierzkowski

Volley CKU Sochaczew: Robert Gajda, Marcin Gawroński, Tomasz Walczewski, Krzysztof Hajduk, Dariusz Górski, Maciej Nowicki, Maciej Sławiński, Michał Werłaty, Jakub Stasiak