Rozpoczęły się prace modernizacyjne oświetlenia w Gminie Rybno

Zdjęcia i foto: Rozpoczęły się prace modernizacyjne oświetlenia w Gminie Rybno Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Gmina Rybno pozyskała środki z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Fundusze trafią do pięciu sołectw w Gminie Rybno. Właśnie rozpoczęły się prace związane z modernizacją sołectwa w Sarnowie. 


Program MIAS to środki przekazane dla zadań sołectw. Gmina Rybno po raz pierwszy od 20 lat modernizuje oświetlenie przy drogach gminnych. Są to miejsca w których istniało oświetlenie, jednak zostało wyłączone i przez dwadzieścia lat nie działało. Gmina obecnie pozyskała środki z programu MIAS i uzyskała dofinansowanie na pięć sołectw. Modernizacja zostanie wykonana w Sarnowie, Wężykach, Karolkowie Rybnowskim, miejscowości Bronisławów i Jasieniec. Jest to kwota obejmująca po 10 tys zł na każde z nich. Dodatkowo kwotę około 10 tys. przekazuje Gmina Rybno, gdyż takie są wytyczne programu do wkładu własnego jednostki. 


Do tematu należy dodać informację o środkach jakie przekazuje Wójt Gminy Rybno, Damian Jaworski. Każdego miesiąca wójt przekazuje po 1000 zł ze swojego wynagrodzenia na cele gminy. Tegoroczna kwota wraz z wynagrodzeniem za miesiąc grudzień 2018 (łącznie 13 tys zł.) trafi właśnie na zadania związane z oświetleniem. 


- Mam nadzieję, że środki te pomogą i będą użyteczne. Oświetlenie to duże potrzeby finansowe, zatem dodatkowe fundusze się przydadzą i mamy nadzieję, że uda się wykonać modernizację także w sołectwach poza programem MIAS – dodaje Damian Jaworski.


Prace modernizacyjne to pojawienie się nowoczesnego oświetlenia ledowego, energooszczędnego, które we wszystkich sołectwach pojawi się do końca października. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy