Rozsądku brak

/ 17 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rozsądku brak Inwestycje sochaczew

Cieszy mnie każdy nowy obiekt, który pojawia się w Sochaczewie. Służy on bowiem wielu ludziom dając im zadowolenie i podnosząc ich jakość życia. Nie jest nawet ważne to, że wiele z nich jak choćby tężnie zwane popularnie „paśnikiem” budzą kontrowersje. Są i służą.

Ostatnio będąc na turnieju oldboyów zwróciłem uwagę na park linowy. Ta ostatnio realizowana lub zrealizowana inwestycja już budzi wśród okolicznej młodzieży spore zainteresowanie przejawiające się testowaniem wytrzymałości poszczególnych elementów. I w tym momencie rodzi się sporo pytań o bezpieczeństwo naszych milusińskich. Igraszkom przyglądają się zadowolone (prawdopodobnie) mamusie. Rozsądku brak. Park jest nie ogrodzony i jak na razie nie pilnowany. Rozsądku brak.

Czy radny, który ten pomysł zgłosił i mocno promował wziął pod uwagę tego typu sytuację? Czy policzył koszty ochrony i obsługi parku linowego? Czy weźmie odpowiedzialność za ewentualny wypadek, który w każdej chwili może się tam zdarzyć?

Ciekawy jestem jakie kroki zostaną zrobione przez MOSiR i władze miasta żeby zapewnić bezpieczeństwo na tym obiekcie. Postawienie tablicy z regulaminem to zbyt mało i raczej od odpowiedzialności nie uchroni.

Piszę te słowa nie po to żeby komuś „przywalić”. Piszę je obawiając się o zdrowie i życie dzieci oraz młodzieży, które już teraz testują nową „zabawkę” postawioną w Chodakowie.

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (17)

linulinu
+2
DOKŁANIE, w sobote będąc na meczu widziałem takie sytuacje. Ciekawe, kto "beknie" jak coś się stanie... (2019-10-08 11:19)
NovJanNovJan
+1
jeszcze nie widziałem tej nowości ale czy z tego co piszecie wynika iż tam nie ma jakiejkowiek osoby nadzorującej tylko tak to puścili samopas? 

jesli tak to podziwiam "odwage" i zaraze głupote władz miasta (2019-10-08 11:31)
SieciechSieciech
0
Korzystałem z podobnego obiektu  w Warszawie. Na miejscu obsługa, przed obowiązkowo szkolenie, podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia i trzeźwości. Dawali tam uprzęże i linki zabezpieczające, które były obowiązkowe. A to co tu sie dzieje to jakieś jaja :) (2019-10-08 11:32)
jerzy-wodeckijerzy-wodecki
0
Nie widziałam jeszcze tego obiektu ale jeżeli wspinaja się tam ludzie bez asekuracja typu kask lonza i uprzaz z atestem bez wstępnego szkolenia to jest to granda.pisze ten kom jako instruktor prac wysokosciowych z 25 letnim stażem
wodecki j.Wiaktywnwsp (2019-10-08 12:23)
linulinu
+1
wejść moze kto chce i kiedy chce ... (2019-10-08 12:29)
metasekwojametasekwoja
+1
Zgadzam się z każdym zdaniem tego artykułu. Te obywatelskie pomysły sa często nie  przemyslane.  Jeszcze niedawno o tym wspominałam na fb i było święte oburzenie. A tyle powaznych potrzeb jest w Sochaczewie, np, szpital potrzebyje dofinansowania.  Jak znam życie wyrzucone pieniądza i "zagracone" boisko. Był orlik, na którym dużo si działo, wokól troche przestrzeni i  boisko do piłki siatkowej. Teraz boisko wyglada jak  składowisko złomu a ludzi tam nie ma. Może byc tylko nieszczęście.

  (2019-10-08 19:28)
stawik12stawik12
-1
Jadąc wieczorem a słysząc krzyki ,zatrzymalem się a tam na parku linowym zabawa na calego . Tylko patrzeć jak ktoś spadnie i sie połamie . Jeżeli nadzorcą MoSiR to dlaczego dyrekcja nie zadba o ochrone , a w dzień gdzie instruktorzy , ktorzy dbają o bezpieczeństwo?

Ale ta wladza ma wqszystko w 4 literach . (2019-10-08 22:57)
kacperskyykacperskyy
-2
metasekwoja nie rozpedzaj sie prosze z tym szpitalem z SBO. niech rzad finansuje to za co jest odpowiedzialny i za co place pierd... podatki a kasa z SBO niech bedzie spozytkowana na szeroko rozumiane dobro spoleczne: ok boiska, bierznie, parki, nauka ang, tereny rekraacyjne, cos co kazdy z ulicy wejdzie jak bedzie mial ochote i milo spedzi czas a nie kur... blok operacyjny w szpitalu no ja pier... (2019-10-09 07:22)
bollobollo
0
Ten park linowy to świetny pomysł i moim zdaniem jest OK. Byłem i widziałem, moje dzieci bawiły się tam świetnie oczywiście na tym niskim gdzie nie jest wymagana opieka obsługi / instruktora. Co do dużego obiektu to po pierwsze nie jest on oddany do uzytkowania a rodzice dzieciaków, które tam weszły powinni zostać ukarane mandatem karnym - może to dałoby do myślenia. Po drugie jeżeli ktoś widział, że dzieciaki biegają po parku bez zabezpieczeń dlaczegonie poinformował policji ? tylko robił zdjęcia i łapał następny "hot temat "na portalu w, którym będzie krytykował projekty SBO (2019-10-09 08:24)
linulinu
0
@bollo nie jestem osoba do pilnowania cudzych dzieci z roztaragnionymi rodzicami, to jesli chodzi o mnie. (2019-10-09 08:30)
etet
+2
bollo, czytaj ze zrozumieniem i wskaż gdzie skrytykowałem ten projekt?

Wskazałem tylko pewien problem, który należy rozwiązać i to jak najszybciej. Niech park linowy służy nam jak najlepiej i jak najdłużej.

Poza tym nie jestem od pilnowania co się na tym obiekcie dzieje są od tego ludzie i służby, które biorą za to pieniądze. Poza tym tak na szybko problem można rozwiązać zdejmując drabinki, po których można wejść na wyżej położone miejsca parku. (2019-10-09 11:54)
etet
+2
... a "hot temat", to może być (oby NIE!) jak coś poważnego się komuś na tym terenie stanie. (2019-10-09 12:14)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@kacperskyy

Często celnie Pan komentuje. Tym razem nie mogę się z Panem zgodzić. Rząd poprzez NFZ finansuje głównie procedury medyczne w szpitalach i wynagrodzenia personelu. Nie wtrąca się jeśli z tych pieniędzy wystarcza jeszcze na inwestycje, modernizacje. Niestety pieniędzy z NFZ nie wystarcza w szpitalu nawet na leczenie i godne wynagrodzenia. Dlatego samorządy powiatowe ustawowo mogą z budżetu finansować remonty, zakupy sprzętu i w określonych warunkach wspierać szpitale, redukując ich poziom strat finansowych. Jako radny nie mogę przekonać obecnego zarządu powiatu i wspierających ten zarząd radnych do udzielenia szpitalowi finansowego wsparcia. Stąd pomimo, że sam jestem przeciwny wykorzystywaniu Budżetu Obywatelskiego do realizowania zadań, które powinny być realizowane zarówno w mieście, jak i w powiecie z budżetów samorządowych, zgłosiłem wspólnie z przyjaciółmi kiedyś do miejskiego BO - parking Park&Ride przy dworcu PKP, a teraz do powiatowego BO - Modernizację Bloku Operacyjnego. Szpital zgłasza problem dostosowania bloku do wymogów ustawowych od trzech lat i nic!!! Jeśli mieszkańcy powiatu zdecydują, że to jest ważny cel, to wówczas zarząd powiatu, czy chce, czy nie, musi przeznaczyć te 800 tys zł na modernizację bloku. To dlatego ten projekt został zgloszony. To nie będą zmarnowane pieniądze. Będą służyć wszystkim mieszkańcom powiatu tak powszechnie, jak żaden inny projekt. (2019-10-09 14:53)
kacperskyykacperskyy
0
hmmm generalnie z całej puli nonsensów to ropatrując tak zdroworozsądkowo ten projekt jest najlepszy i faktycznie już lepiej zeby wygral ten szpital niz kolejny raz wc w szkolach albo jakis parking - ktore nikomu zycia nie uratuja...ja po prostu mam inna wizje SBO moze bledna ale dla mnie ta kasa powinna isc przede wszystkim na projekty uatrakcyjniajace nasze miasto dla jego mieszkancow. Skoro burmistrz od lat nic nie robi to po prostu warto zrobic cos spolecznie a SBO jest dobrą do tego okazja.Celowo napisale ze burmistrz nic nie robi, bo to co przez tyle lat jest zrobione to zenada... niestety dla burmistrza nie jestem osoba ktora cieszy sie  z byle czego albo jest usatysfakcjionowana tlumaczeniem "dobrze, ze wogole cos jest" z takim podejsciem nie zajedzie sie z daleko. (2019-10-10 07:58)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@kacperskyy

Ja rozumiem i podzielam Pańską wizję Budżetu Obywatelskiego. Myślimy o nim podobnie. Są miasta, które dzielą pieniądze pomiędzy dzielnice, osiedla, aby wyjść naprzeciw lokalnym inicjatywom. Sochaczewski populistyczny "budżet obywatelski" krytykuję od początku jego istnienia. Dlatego, że milion złotych nie czyni z niego wartościowego, a pomysły wykorzystania młodzieży szkolnej do budowania aktywności obywatelskiej są iluzoryczne. Jest wiele miast, które realizują BO wzorcowo, są konferencje poświęcone partycypacji społecznej, ale nasze władze miejskie nie potrzebują dobrych przykładów. Wierzą, że wystarczy im propaganda. Niestety w powiecie jest podobnie. (2019-10-10 08:34)
RozumnyRozumny
0
Dokąd zmierza to nadopiekuńcze społeczeństwo? Co wyrośnie z tych uwiązanych lub ostro pilnowanych dzieci? Najlepiej pewnie byłoby przydzielić każdemu osobistego opiekuna 24 godz. na dobę.

Poprzednie pokolenie chłopców (i nieraz dziewczynek) bez opiekunów chodziło po drzewach (bez zabezpieczeń), nieraz po dachach, płotach, biegało nad rzeką, a i nieraz (o zgrozo) kąpało sie w niej lub w innych zbiornikach wodnych. No i jakoś nie wyginęli.

Chcecie wychować bezmyślnych i kalekich umysłowo obywateli. Najlepiej na kolanach i na sznurku.

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

A wypadki się zdarzały i zawsze będą się zdarzać - edukować, a nie tylko zabraniać i pilnować. (2019-10-18 20:02)
SieciechSieciech
0
Rozumny - masz w 100% rację. Tylko, że kiedyś jak chłopak spadł z drzewa, płotu i sobie coś zrobił to jeszcze dostał bure w domu. Dziś było by drążenie i szukanie winnego we właścicielu drzewa nieruchomości w celu wyciągnięcia kasy z odszkodowania :) (2019-10-21 09:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy