Rozstrzygnięcie konkursu „Świat bez przemocy”

 

„To oczywiste, że ludziom się pomaga” – to główna teza opowiadania Marysi Biernackiej, uczennicy Gimnazjum Powiatowego im. F. Chopina w Sochaczewie, zwyciężczyni konkursu literackiego „Świat bez przemocy”.

 

W poniedziałkowy wieczór, 5 grudnia 2016 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie literackim zorganizowanym przez sochaczewskie  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Konkurs miał charakter literacki  i skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu sochaczewskiego. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nadesłano ponad 60 prac w różnej formie: wierszy, kartek z pamiętnika, opowiadań. Jury wyróżniło dwie uczennice naszego gimnazjum – Marię Biernacką z klasy 1 A oraz Zuzannę Żakowską z 3 B.

            Nagrodami w konkursie były rodzinne wyjścia do pizzerii, karnety na basen i  lodowisko vouchery uprawniające do skorzystania z jazdy konnej i spływu kajakowego. 

Galę uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej, zaś fragmenty nagrodzonych prac zostały głośno odczytane przez pisarza Michała Gołkowskiego – przewodniczącego jury.

 

                                                                                                                    Maria Biernacka

                                                                                                                    Maria Biernacka

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy