Ruch wahadłowy na Chopina

Zdjęcia i foto: Ruch wahadłowy na Chopina Inwestycje sochaczew

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył w Urzędzie Miasta projekt organizacji ruchu na czas budowy ronda w Chodakowie. Zgodnie z nim w okresie najintensywniejszych prac ulica Chodakowska od byłych zakładów Chemitex do skrzyżowania zostanie zamknięta dla samochodów, natomiast na Chopina odbywał się będzie ruch wahadłowy, regulowany specjalną sygnalizacją świetlną.

Budowa ronda na skrzyżowaniu Chopina z Chodakowską ruszyła kilka tygodniu temu, po krótkim ataku zimy wznowiono ją na początku marca. W tej chwili prace skupiają się wokół skrzyżowania, przeprowadzono niezbędną wycinkę drzew, przesuwane jest ogrodzenie Zespołu Szkół, przy czym warszawska firma Delta S.A., która jest realizatorem inwestycji, zgodnie z umową wykona nowe ogrodzenie w miejsce rozebranego. Przypomnijmy, że w ramach zadania poza rondem powstanie nowy chodnik przy Chopina od kościoła do sklepu Domus, przesunięte zostaną przejście dla pieszych przy szkole (w stronę Młynarskiej) oraz przystanek autobusowy przy Chopina - nowa zatoczka autobusowa powstanie przy Chodakowskiej. Bezpieczeństwo zapewniać mają nowe wysepki na przejściach. Zgodnie z umową prace potrwać mają do 23 czerwca br.

Niebawem powinny ruszyć prace na samym skrzyżowaniu. W związku z tym w ubiegłym tygodniu burmistrz Bogumił Czubacki spotkał się z przedstawicielami Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest zleceniodawcą inwestycji i jednocześnie właścicielem wskazanych ulic. Rozmawiano przede wszystkim o organizacji ruchu na czas budowy ronda. - Mazowiecki Zarząd Dróg i wykonawca zadania zapewniają, że najintensywniejsze prace potrwają dwa miesiące. Zgodnie ze złożonym w Urzędzie Miasta projektem, zatwierdzonym przez komendę policji w Radomiu, w tym czasie zostanie zamknięta dla samochodów ulica Chodakowska na odcinku od byłych zakładów Chemitex do wjazdu na teren szkoły, czyli do samego skrzyżowania. Natomiast na ulicy Chopina odbywać się będzie ruch wahadłowy, regulowany sygnalizacją świetlną - wyjaśnia burmistrz.

W spotkaniu zorganizowanym na miejscu budowy uczestniczył też dziekan Jan Kaczmarczyk, proboszcz trojanowskiej parafii, z którym omawiano szczegóły dotyczące konieczności przesunięcia krzyża wotywnego przy skrzyżowaniu. Jak wyjaśnia burmistrz Bogumił Czubacki, ustalono, że przesunięcie to odbędzie się na odcinku około 5 metrów, w stronę apteki: - Nowe miejsce posadowienia krzyża znajduje się w ładnym, reprezentacyjnym miejscu, między drzewami, dodatkowo wyróżnimy je kostką.
Rozmawiano też o innych przesunięciach. Nowy przebieg ogrodzenia szkoły niekorzystnie wpłynie na reprezentacyjność znajdującego się tu obelisku Fryderyka Chopina. - Mam nadzieję, że uda się przenieść pomnik w miejsce bardziej zazielenione, gdzie będzie lepiej wyeksponowany. Poza tym trzeba też podjąć decyzję co do przesunięcia tutejszych kiosków, by nie dopuścić do ich zamknięcia w czasie budowy - planuje Bogumił Czubacki.

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy