Rugbiści rozpoczęli ligowe boje

Zdjęcia i foto: Rugbiści rozpoczęli ligowe boje Rugby sochaczew

Nadchodzący weekend będzie bardzo bogaty w wydarzenia na boiskach rugby. Już w sobotę reprezentacja Polski seniorów zetrze się w Lublinie z drużyną narodową Ukrainy. Emocji zapewne będzie sporo. Dzień później Siedlce będą gościły zespoły rywalizujące o Mistrzostwo Polski w rugby „7” (II turniej MP). Na murawie zapewne jedną z głównych ról odegrają rugbiści Orkana, którzy w pierwszym turnieju zajęli drugie miejsce. O tym, że Sochaczew „siódemkami” stoi nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Nasi Wojownicy przez ostatnich osiemnaście lat nie schodzili z mistrzowskiego podium.

Te wydarzenie dopiero przed nami. Za nami już dwie kolejki Ekstraligi. W pierwszym meczu Orkan starł się na wyjeździe z Ogniwem Sopot. Gospodarze zebrali bardzo mocny skład i zapewne włączą się do walki o medale. Sochaczewianie przeciwstawiali się im przez pierwszą połowę. W drugiej niestety „pękł” orkanowski młyn, a że gra zaczyna się od młyna …

W tej sytuacji wynik był już przesądzony. Ogniwo wygrało prawie „czterdziestakiem”. Warto jednak wspomnieć o fakcie, że tym razem nie dopadła naszych rugbistów „choroba morska”. Polega ona na ogromnych trudnościach ze skompletowaniem składu przed wyjazdem do Trójmiasta. Na inauguracyjny mecz Ekstraligi pojechał Orkan w pełnym składzie.

Drugi mecz sochaczewianie rozegrali także na wyjeździe. Zmienił się tylko kierunek podróży. Orkan ruszył na południe, do Grodu Kraka. Na drodze naszych Rycerzy stanął Wawelski Smok czyli Juvenia Kraków. Mocno osłabiona nasza drużyna (kontuzje, powołania na kadrę) stanęła na wysokości zadania. Grając mądrze taktycznie oszczędzała siły. Przydały się one w ostatnich minutach. Wtedy właśnie bracia Krześniak przeprowadzili decydującą o zwycięstwie naszych rugbistów akcję. Młodszy z nich – Marcin przyłożył piłkę między słupami. Wynik podwyższył grający trener Bogdan Wróbel i … podróż do Sochaczewa przebiegała w radosnym nastroju.

Kolejnym rywalem Orkana będzie Lechia Gdańsk. Przyjedzie ona na „Sochaczewską Maracanę” za dwa tygodnie.


Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 43:6 (13:6)

punkty: Michał Kępa (6)

skład: Kościelewski, Syperek, Markiewicz, Brażuk, Kowalewski (Gadomski), Wawrzyńczak (Olszewski),

Palasik (Okoniewski), Dudkowski, Niemiec (Czarnecki), Kępa (Popiołek), Wielgosz, Gasik, Walters (W.

Krześniak), Młyńczak, M. Krześniak

Juvenia Kraków – Orkan Sochaczew 14:19 (7:12)

punkty: Tomasz Gasik (7), Emil Kowalewski (5), Marcin Krześniak (5), Bogdan Wróbel (2)

skład: Wydrzyński, Syperek, Markiewicz (Gadomski), Kowalewski, Kościelewski, Okoniewski,

Wawrzyńczak, Palasik, Wróbel, Gasik, W. Krześniak, Wielgosz, Młyńczak, Popiołek, M. Krześniak  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy