Rugbiści Whizz Orkan wracają na boisko

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rugbiści Whizz Orkan wracają na boisko Rugby sochaczew

W sobotę 1 września o godzinie 16 sochaczewscy rugbiści rozegrają pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej Ekstraligi. Nasza drużyna podejmie Pogoń Awenta Siedlce. 


- Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców rugby na ten mecz – mówi prezes RC Orkan Sochaczew Mieczysław Głuchowski. – Zwycięstwa nie mogę obiecać, nasza drużyna jest bardzo młoda, budujemy zespół, który w ciągu dwóch lat ma dołączyć do walki o medale, ale mogę obiecać walkę, wielkie emocje i ładną grę.  Wsparcie kibiców na pewno poniesie naszą drużynę – dodaje Głuchowski. 


- Pogoń będzie oczywiście faworytem tego spotkania, ale postaramy się znaleźć sposób na ich najlepszych zawodników. Większość z nich znam dość dobrze – dodaje trener RC Orkan Andrzej Kopyt, który wiosną prowadził Pogoń. To pod jego wodzą zespół z Siedlec zdobył też dwa lata temu wicemistrzostwo Polski. – Mam nadzieję, że legendarna sochaczewska Maracana ożyje. Bardzo proszę kibiców o wsparcie. 


Kopyt na pewno będzie wielkim atutem zespołu nie tylko w tym meczu, ale w całej mistrzowskiej rundzie. Ten jeden z najwybitniejszych szkoleniowców w historii polskiego rugby dołączył do naszej drużyny dwa tygodnie temu. Nie znaczy to jednak, że zespół wcześniej nie trenował. Od ponad miesiąca trzon drużyny solidnie pracuje z trenerem od przygotowania fizycznego Marcin Duplicki. 


- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zawodnicy podeszli do tych zajęć. Pracowali naprawdę ciężko i już  widać efekty. Są wyraźnie szybsi. Najlepiej widać to po tych najcięższych – cieszy się menedżer sochaczewskiej ekipy Maciej Brażuk. – Cieszę nie tylko z frekwencji na treningach, bo ta była naprawdę niezła, ale też z atmosfery. Czuję, że zespół nabiera pewności siebie. 

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem – dodaje trener Kopyt. – Oczywiście bardzo wiele pracy przed nami, ale w tej drużynie widzę naprawdę duży potencjał. Wierzę, że już tej jesieni pokażemy się z dobrej strony. 


Naszym celem na ten sezon był awans do pierwszej szóstki. Osiągnęliśmy go. Teraz walczymy o to, by w każdym meczu schodzić z boiska z podniesioną głową. Nie zawsze będzie to oznaczało zwycięstwo. O te zwycięstwa będzie wręcz niezwykle trudno. Każdy triumf w tej grupie sześciu najlepszych zespołów Polsce będzie naszym dużym sukcesem – zapowiada prezes Głuchowski. 


- Nasz plan budowy silnego klubu, który za dwa, trzy lata powalczy o mistrzostwo Polski jest cały czas konsekwentnie realizowany. W tej rundzie walczymy o jak najlepsze wyniki, ale też rozpoczynamy już  tworzenie ekipy na kolejny sezon – dodaje Brażuk. 


- Początek września będzie w Sochaczewie stał pod znakiem rugby. Dwa tygodnie po meczu z Pogonią podejmiemy Budowlanych Lublin. Wcześniej – w czwartek 13 września chcemy zaprezentować sochaczewianom cały potencjał naszego klubu. O godzinie 18 w hali MOSiR pokażemy wszystkie nasze zespoły od mini-żaków, przez juniorów, Tygrysice, po seniorów. Zapraszam już dziś na to spotkanie – kończy prezes Mieczysław Głuchowski.  

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy