Zaloguj się do konta

Rugbowy festyn

Socho Portal Sport
2017-10-31
Rugby

Od tego wydarzenia, chyba sportowego, minął już jakiś czas, a ja nadal nie wiem co o nim napisać.

Teoretycznie był to mecz pierwszej ligi rugby. Praktycznie radosna zabawa jajowatą piłką. W Sochaczewie pojawiła się tajemnicza ekipa Pomorze Rugby dokooptowana do rozgrywek. Co prawda wyniki meczów z tym zespołem nie mają wpływu na układ tabeli … dwu-drużynowej (sic!) ale się odbywają. Jest to dziwny sposób ratowania prestiżu rugby w Polsce. Zwłaszcza, że drużynę przyjezdną firmuje swoim nazwiskiem członek zarządy PZRugby – Grzegorz Kacała, który pojawił się na sochaczewskiej Maracanie.

Mecz sam w sobie był nawet ciekawy. Gra była żwawa … także za sprawą sochaczewskich weteranów, którzy wspomogli ośmiu pomorskich rugbistów. W ten sposób występ na ligowym boisku zaliczył po ponad 30-letniej przerwie Zbigniew „Byku” Dąbrowski. Żwawo on biegał po murawie i kierował grą o wiele młodszych kolegów.

To co się działo na boisku z pewnością zadowolił garstkę kibiców. Zadowolił też uczestników, którzy mogli poruszać się na świeżym powietrzu. Być może jest to kierunek, w którym powinno iść polskie rugby? Nie wyczyn, a dostarczenie radości fanom tego sportu. Po meczu „w balonie” odbył się festyn rodzinny. Było jedzonko, były popitki, były dmuchańce oraz kręcone balony. Była super atmosfera. Tak trzymać.

Z dziennikarskiego obowiązku podam, że Orkan wygrał 62:5.


RC Orkan Sochaczew - Pomorze Rugby 62:5 (36:0)

punkty: Krystian Mechecki (15), Piotr Czarnecki (12), Michał Gadomski (11), Mauro Lazzari (5), Marek Maciejewski (5), Wojciech Krześniak (5), Marcin Krześniak (4)

skład: Gadomski, Syperek, Markiewicz, Niemyjski, Brodowski, Maciejewski, Dudkowski, Brażuk, Szymański, M. Krześniak, Lazzari, Mechecki, Czarnecki, W. Krześniak, Sadowski oraz Janasz, Palasik, Woźniak, Piłowski, Pętlak, Kowalewski, Paluch  

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc