Rusza głosowanie na Sportowca i Trenera 2013 roku

Już wkrótce, po raz drugi, wybierzemy Sochaczewskiego Sportowca i Trenera Roku, poznamy też nazwiska kilkudziesięciu stypendystów burmistrza, którzy w 2013 roku sięgnęli po najwyższe laury w kilku sztandarowych dla miasta dyscyplinach. W czasie Gali Mistrzów Sportu burmistrz wręczy nagrody i wyróżnienia tym, którzy w największym stopniu zaangażowali się w promocję sportu, zdrowego stylu życia, wrócili do domów z medalami i tytułami mistrzowskimi.

 

Głosowanie

Najbardziej emocjonującą częścią Gali Mistrzów Sportu, planowaną na 14 lutego, będzie zapewne ogłoszenie wyników dwóch plebiscytów na Sportowca i Trenera 2013 Roku. 21 stycznia, na miejskim portalu Sochaczew.pl, rusza otwarte dla wszystkich głosowanie. Do wyboru mamy 10 nominowanych sportowców i 5 kandydatów do tytułu Trenera Roku. Oto oni:

 

Nominowani do tytułu Trenera Roku 2013

1. Paweł Domański (pływanie)

2. Arkadiusz Sobieraj (judo)

3. Marcin Stencel (rugby)

4. Bartosz Targaszewski (piłka nożna)

5. Bogdan Wróbel (rugby)

 

Nominowani do tytułu Sportowca Roku 2013

1. Adrian Binienda (piłka nożna)

2. Krzysztof Buczyński ( sztuki walki)

3. Maciej Cichocki ( judo)

4. Kacper Kamiński (motocross)

5. Konrad Kaczmarek (lekkoatletyka)

6. Natalia Partyka ( tenis stołowy)

7. Dawid Plichta ( rugby)

8. Magdalena Szczerkowska (tenis stołowy)

9. Karolina Traczyk (rugby)

10. Alicja Ulicka (pływanie)

 

Przez 20 dni, na Sochaczew.pl, każdy będzie mógł oddać głos na, jego zdaniem, najlepszego, najbardziej skutecznego, najbardziej utytułowanego i szanowanego w środowisku sportowca lub trenera. Głosowanie kończymy 9 lutego, o północy.

 

Nagrody i wyróżnienia

Jesienią 2012 roku nasz samorząd ustanowił własne nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie, po które mogą sięgać nie tylko zawodnicy, ale też trenerzy i inne osoby wspierające sochaczewskie środowisko sportowe.  Ludzie od lat angażujący się w trenowanie młodzieży, wspierający sport finansowo, organizujący mecze i zawody, rozsławiający Sochaczew na polskich i zagranicznych arenach mogą być wyróżnieni na kilka sposobów. Są to nagrody finansowe, honorowe wyróżnienia i statuetki oraz tytuły Sochaczewskiego Sportowca, Trenera i Działacza Roku.

- Nagrody, w zależności od stopnia to od 200 do 1000 zł, są przyznawane za uzyskanie wysokiego wyniku np. na mistrzostwach Polski, na Uniwersjadzie, mistrzostwach Europy, mistrzostwach Polski młodzieżowców, czy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na nagrodę mogą też liczyć młodzi zawodnicy, jeśli uzyskany przez nich wynik ma duże znaczenie dla rozwoju sportu w mieście lub w szczególny sposób promuje Sochaczew wyjaśnia Agata Kalińska dyr. Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych.

Tytuł Sochaczewski Sportowiec Roku przyznaje się w każdym roku jednej osobie, która osiągnęła wysokie wyniki sportowe, spośród 10 kandydatur zgłoszonych przez Sochaczewską Radę Sportu (SRS). Wyboru dokonują mieszkańcy w otwartym głosowaniu. W ten sam sposób wybiera się, ale spośród 5 kandydatur zgłoszonych przez SRS Sochaczewskiego Trenera Roku. Tytuł Sochaczewski Działacz Sportowy Roku przyznaje osobiście burmistrz wyróżniając w ten sposób jedną osobę, która jako działacz klubu sportowego, promotor sportu lub organizator zawodów sportowych przyczyniła się do osiągnięcia wysokich wyników przez zawodników sochaczewskich klubów lub popularyzacji sportu lub określonej dyscypliny sportu na terenie miasta. Wnioski o nagrody i wyróżnienia opiniuje specjalna komisji powołana przez burmistrza, a wyniki jej pracy poznamy podczas Gali Mistrzów Sportu.

 

Stypendyści trzecia edycja

Tego dnia poznamy nie tylko nagrodzonych, Sochaczewskiego Sportowca, Trenera i Działacza Roku, ale też dowiemy się, ilu wybitnych zawodników otrzymało stypendia sportowe fundowane przez samorząd. W zależności od skali sukcesu zawodnik może otrzymać od 100 do nawet 1000 zł miesięcznie. W 2012 roku, w pierwszej edycji programu, burmistrz przyznał 44 stypendia, w minionym roku było ich już 53, a w tym?

- Z pewnością nie mniej, bo za nami udany rok dla sochaczewskich sportowców. Warto choćby wspomnieć, że RC Orkan utrzymał się w Ekstralidze rugby, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jego zawodnicy wywalczyli złoty medal, a seniorzy wrócili z brązem z Mistrzostw Polski w rugby 7. SKTS zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski,  w I Grand Prix Polski Natalia Partyka zajęła pierwsze miejsce, a Magdalena Szczerkowska z Mistrzostw Seniorek w tenisie stołowym przywiozła dwa złote krążki. Medalami obsypani zostali także sochaczewscy judocy wylicza dyr. Kalińska. 

Sukcesów było znacznie więcej, ale warto przypomnieć, że Łukasz Pilewski zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski BMX Racing,  a kolejne złoto w swojej karierze zdobyła Agnieszka Tlaga - najlepsza w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym. Bardzo udane były, przeprowadzone w Sochaczewie, Mistrzostwa Polski MMA. Nasi zawodnicy zdobyli na nich kilka medali, w tym 5 złotych. SKM Szarak obchodził potrójny jubileusz 50 lat istnienia klubu, 30 lat toru Podzamcze oraz 25 lat Grand Prix Niepodległości. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy