Rusza przebudowa DW 577 na wysokości Brzozowa

Zdjęcia i foto: Rusza przebudowa DW 577 na wysokości Brzozowa  Inwestycje sochaczew

Samorząd Województwa Mazowieckiego od kilku lat dokonuje przebudowy drogi wojewódzkiej 577 na terenie powiatu sochaczewskiego. Były to gruntowne remonty, które cyklicznie poprawiały stan tej bardzo ważnej drogi łączącej Sochaczew-Łąck-Płock, niezwykle uczęszczaną trasę dla transportu i ruchu lokalnego. 

Jak mówi nam wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego Adam Orliński:

,,W ostatnim czasie zakończono kolejny ważny odcinek remontu czyli odcinek Ruszki-Iłów za blisko 10 milionów złotych, o który osobiście wnioskowałem w MZDW w Warszawie i wspólnie z Marszałkiem Adamem Struzikiem umieściliśmy to w budżecie Województwa Mazowieckiego.

Teraz przechodzimy do długo wyczekiwanego i projektowanego przedsięwzięcia czyli przebudowy całej drogi wojewódzkiej na wysokości Brzozowa w gminie Iłów za blisko 10 milionów złotych. Jesteśmy po wyłonieniu wykonawcy i przekazaniu placu budowy. Myślę, że w ciągu miesiąca zobaczymy jak ruszają prace po załatwieniu wszystkich formalności i spraw związanych z organizacją ruchu. Będzie to ogromna inwestycja dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim zakończenie całkowitego remontu drogi wojewódzkiej 577 od ronda w Ruszkach przez Wężyki, Giżyce, aż do Brzozowa. Niesamowicie kosztowna inwestycja z budżetu Województwa Mazowieckiego, ale również bardzo potrzebna dla rozwoju Naszego powiatu i bezpieczeństwa podróżujących." 


Wszystko wskazuje na to, że inwestycja ruszy w sierpniu. Przebudowywany odcinek jest finalnym etapem remontu prowadzonego od dłuższego czasu na tej ważnej drodze. Przetarg na zrealizowanie zadania wygrała ta sama firma, która prowadzi remont ulicy Chopina w Sochaczewie (Konsorcjum firm Granar sp. z o.o. i Invest AG sp. z o.o.). 


,,Jestem przekonany, że po rozpoczęciu prac wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem. Jestem bardzo zadowolony, że cała inwestycja w sposób zrównoważony jest realizowana, a my wspólnie z Marszałkiem Adamem Struzikiem pokazujemy jak ważny jest dla Nas zrównoważony rozwój Województwa Mazowieckiego." - dodaje wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego Adam Orliński


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy