Rusza remont hali w Chodakowie

Doczekała się. Lada dzień ruszy remont Hali Sportowej przy ul. Chopina 101 w Chodakowie. W ramach termomodernizacji wykonane też zostaną znaczne prace renowacyjne wewnątrz budynku. Obiekt powinien sporo zyskać i na wyglądzie, i na funkcjonalności.

 

Jeszcze w tym roku, do końca listopada, Hala Sportowa przy ul. Chopina 101 w Chodakowie zostanie zmodernizowana. Ratusz zlecił wykonanie inwestycji w ramach szerszego zadania pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w Sochaczewie”, na które udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 4 milionów złotych. Z tych pieniędzy wykonywane są również termomodernizacje Chodakowskiej i boryszewskiej siedziby Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Ponieważ to termomodernizacja, dotychczasowe termy, które podgrzewały wodę w hali, zostaną zastąpione czterema solarami w dachu budynku. Ściany zewnętrzne zostaną ocieplone, sto metrów kwadratowych luksferów zastąpi szklana fasada. Obiekt doczeka się też nowej sieci centralnego ogrzewania oraz montażu specjalnych nawiewów dogrzewających halę. Władze miasta, powołując się na zdanie ekspertów, szacują, że rachunki za energię cieplną spadną w hali ze 192 tysięcy złotych do 104 tysięcy rocznie.

Remontu doczeka się też dach hali oraz jej wnętrza. Projekt przewiduje renowację parkietu sali gimnastycznej, wymianę drzwi wewnętrznych, wykonanie nowych posadzek oraz sufitów podwieszanych we wskazanych pomieszczeniach, wymianę wykładziny dźwiękochłonnej i metalowych balustrad  na sali gimnastycznej, remont łazienek i toalet, ogólne malowanie i wymianę oświetlenia.

 

5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy