Rusza Sochaczewska Jesień Kulturalna

Zdobywcy głównej nagrody prestiżowych Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, ekwadorska grupa tańca QUITUS zainauguruje w najbliższy piątek „Sochaczewską Jesień Kulturalną” - wspólny projekt ratusza, podległych mu jednostek oraz środowisk i instytucji działających w sferze kultury na terenie miasta. W ramach tego cyklu odbędzie się kilkanaście koncertów, wystaw, projekcji filmowych, wieczorów poetycko-muzycznych, piknik archeologiczny. „Sochaczewska Jesień Kulturalna” potrwa do pierwszych dni grudnia.

Pierwsze jesienne spotkanie z kulturą już w najbliższy piątek, 30 września. O godzinie 17.00 w Chodakowskim MOK-u zaprezentuje się ekwadorska grupa tańca QUITUS. Występowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć „Kontrasty Ekwadoru”. Koncert i wystawa zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Zespół przyleciał do Polski na zaproszenie Ambasady Ekwadoru. Daje przedstawienia w całym kraju, za wstęp trzeba płacić. Tylko w Sochaczewie wejście będzie za darmo.

BALET QUITUS
Folklorystyczny Balet Ekwadorski QUITUS powstał w 1995 roku. Nazwa zespołu w języku rdzennych mieszkańców oznacza środek ziemi. Skład grupy jest odzwierciedleniem ekwadorskiego społeczeństwa, a jego występy są bardzo autentyczne. Widzowie zobaczą nie tylko folklor różnych regionów kraju, ale też oryginalne instrumenty, jak bandolin, charango, bajo, requinto, chacchas, bombo, pingullos, rondadores czy dulzainas. Grupa kilkakrotnie gościła w Polsce, a w 2009 roku zdobyła m.in. Grand Prix XX Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Tancerzy oklaskiwać będą wyjątkowi goście. Z zaproszenia burmistrza Piotra Osieckiego skorzystają m.in. ambasador Republiki Ekwadoru Fabián Valdivieso Eguigurena oraz Pani Konsul Erika Luciia Martillo Naranjo.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy